S.J. Soccer Scoring Leaders

Posted: November 01, 2011

Through Monday.

 

Boys

Anthony Colofranson, Gateway. . . 40

Ryan Butler, Palmyra. . . 34

Brent Greco, Schalick. . . 28

Jose Mayo, Bridgeton. . . 27

Mike Ryan, Cherokee. . . 25

Joe Demarco, Doane Academy. . . 20

Jeff Morgan, Timber Creek. . . 20

Mike Mazziochi, Sacred Heart . . . 19

Daniel Bermudez, Schalick. . . 18

Greg Biggiani, Shawnee. . . 18

Chris Michael, Collingswood. . . 18

Giuseppe DeLuca, Timber Creek. . . 17

Kyle Redrow, West Deptford. . . 17

Bob Tegan, Audubon. . . 17

Matt Taylor, Haddon Heights. . . 17

Steven Tobolski, Sacred Heart. . . 17

Zack Curl, Haddon Township.. . . 16

Sam Cyliak, Triton. . . . . . 16

Anthony Maruca, Absegami. . . 16

Ricardo Margolles, Palmyra. . . 16

Dave Pryzblkowski, Medford Tech.. . . 15

Omar Caya, Bordentown. . . 14

Kent Dimming, Seneca. . . 14

Tim Bernard, Glassboro. . . 13

Jackson DeSouza, Riverside. . . 13

Ryan Gavin, Gateway. . . 13

Tim Sost, Egg Harbor Township.. . . 13

Travis Ward, New Egypt. . . 13

Adam Chamberlain, Sacred Heart. . . 12

Alex Johnson, Haddonfield. . . 12

Greg Lindgren, Cherry Hill East. . . 12

Juan Martinez, Collingswood. . . 12

Justin Veltri, Oakcrest. . . 12

Girls

Taylor Lewis, Willingboro. . . 38

Shannon Metzler, St. Joseph. . . 33

Alexis McTamney, Bordentown. . . 31

Maxie New, Clayton. . . . . . 26

Danielle McCann, Middle Township.. . . 25

Taylor Nicholes, Haddon Heights. . . 23

Apryle Panyl, Audubon. . . 23

Sarah Buchanan, Our Lady of Mercy. . . 22

Alyssa Fox, Gateway. . . 22

Lindsey Hatton, Woodbury. . . 22

Brianna Howarth, Moorestown Friends. . . 22

Olivia McEachern, Timber Creek. . . 22

Madie Gibson, Lower Cape May. . . 22

Nikki Adams, Schalick. . . 21

Brianna Belsky, Holy Spirit. . . 21

Vanessa Kara, Moorestown Friends. . . 21

Kayla Bancroft, New Egypt. . . 20

Kylie Duffin, Holy Spirit. . . 20

Chelsea Abhau, Pennsville. . . 19

Jessica Mann, Mainland. . . 19

Mady Calhoun, Palmyra. . . 18

Casey Pietroforte, Gateway . . . 18

Elise Pratt, Timber Creek. . . 18

Shannon Nilson, St. Joseph. . . 17

Madison Tiernan, Eastern. . . 17

Taylor Tighe, Our Lady of Mercy. . . . . . 17

Katie Johnston, Haddonfield. . . 16

Amber Cobb, Cedar Creek. . . 16

Maddie DeVico, Middle Township.. . . 16

Devin Dougherty, Gloucester Catholic. . . 16

Claire Midili, Washington Township.. . . 16

Rebecca Williams, Pitman. . . 16

Kendall Bernardini, Schalick. . . 15

Megan Hadfield, Pemberton. . . 15

Patrice Maro, Haddon Township. . . 15

Gabrielle McKeown, Lower Cape May. . . 15

Samantha Reader, Maple Shade. . . 15

Jenna Seddon, Absegami. . . 15

Erica Skroski, Absegami. . . 15

   Compiled by Bob Cabnet.

|
|
|
|
|