Baseball Leaders

Posted: May 13, 2012

Baseball Leaders

Through Saturday.

PITCHING WINS

6 - Kevin Baxter, St. Augustine; Keith Wallace, Bishop Eustace; Billy Grubb, Washington Twp.; Andrew Schorr, Audubon; Justin Smith, Hammonton

5 - Andrew Fisher, Cherry Hill West; Beau Hall, Ocean City; Joe Palmer, Gateway; Ridge Herman, Pennsville; Connor Walsh, Sterling; Jason Cavanaugh, Haddonfield; Aaron Cox, Millville; Andrew Biggs, Millville; Jon Mackie, Holy Cross; Mark Scarpa, Washington Township; Kevin Boswick, Shawnee; Pete Perez, Burlington City; Trevor Tassi, Audubon

4 - Pat Burns, Haddon Twp.; Kevin Griese, Haddon Twp.; Brandon Triantos, Sacred Heart; Max Bell, Mainland; Ryan Bell, Burlington Twp.; Steve Priolo, Eastern; John Adryan, Holy Cross; Matt Long, Washington Twp.; Dave Young, Clearview; Sean Kelly, Cherokee; Tim Miller, Moorestown; Dan Schurer, Moorestown; Brenden Del Monte, Cherry Hill West; Mike Campisano, Paul VI; Justin Geri, Buena; Chris Guinta, GCIT

HOME RUNS

7 - Alex Polanco, Pennsauken; Pete Galiano, Camden Catholic; John Adryan, Holy Cross

6 - Chris Scarlett, Holy Spirit; Chris Burns, Holy Cross; Jon Gonzales, Winslow Twp.

5 - Keith Michalski, Audubon; Doug Young, Audubon; Anthony Lopez, Buena; Ismael Tejeda, Pleasantville; Josh Shimp, Pennsville

4 - Paschal Petrongolo, Paul VI; Joe Hummel, Holy Cross; Manny Colon, Buena; Jordan Rizzo, Williamstown; Joe Craig, Camden Catholic; Jason Renna, Seneca

3 - Jarrett DeHart, Shawnee; Aaron Cox, Millville; Isaiah Hall, Burlington Twp.; Holvin Figueroa, Sacred Heart; Dan George, Delran; Vinny Paola, Bishop Eustace; Mike Krusinski, Bishop Eustace; Brian Almand, Paul VI; Brett Tenuto, Gloucester Catholic; John Brue, Gloucester Catholic; Niko Celia, Lenape; Andrew Schorr, Audubon; Mike McLaughlin, Haddonfield; Ned Kerr, Paul VI; Frank Cermani, Rancocas Valley; Jordan Glover, Cherokee

TRIPLES

4 - Ryan Long, Washington Twp.; John Adryan, Holy Cross; Andrew Schorr, Audubon; Tovine Potts, Sacred Heart; Nick DeFrank, Clearview

3 - Rob Taylor, Cherry Hill East; Zach Funk, GCIT; Brenden Del Monte, Cherry Hill West; Keith Wallace, Bishop Eustace; Justin Healey, Ocean City; Nick Browne, Bishop Eustace; Galen Turner, Rancocas Valley

DOUBLES

13 - Boomer Wickersham, Audubon

11 - Jon Gonzales, Winslow Twp.

10 - Kevin McGugan, Cinnaminson

9 - Anthony Sweet, Pennsauken; Connor Arsenault, Shawnee; Brett Tenuto, Gloucester Catholic; Ryan Long, Washington Twp; Shaine Hughes, Washington Twp.; Ridge Herman, Pennsville

8 - Mike Macaluso, GCIT, John Adryan, Holy Cross; Justin Healey, Ocean City; Jesse Gold, Cherry Hill East; Nick Ciocco, Cherry Hill East; Anthony Lopez, Buena; Josh Rodgers, Pennsauken

7 - Barry Buchowski, St. Augustine; Brenden Del Monte; Keith Michalski, Audubon; Trevor Datz, Pitman; Lou Rodriguez, Camden Catholic; Nick DeFrank, Clearview; Aaron Cox, Millville; Jake Danner, GCIT; Nick Sciortino, Haddon Heights;

6 - Andrew Schorr, Audubon; Mike Marchitto, Eastern; Anthony Canavatchel, Cherry Hill West; Brett Virnelson, Williamstown; Holvin Figueroa, Sacred Heart; Mike McLaughlin, Haddonfield; Ned Kerr, Paul VI; Eric Teesdale, Sterling; Joe Sigismondi, Highland; Vinnie Nocella, Washington Twp.; Pat Kane, Gloucester Catholic; A.J. Wright, Cherry Hill West


Coaches or athletic directors should send additions or corrections to panastasia@phillynews.com.

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|