S. Jersey Scoreboard

Posted: May 27, 2012

Highlights of Saturday's contests can be found at:

www.philly.com/rally

Baseball

SOUTH JERSEY GROUP 3 QUARTERFINALS

Ocean City 7, Moorestown 5

NONLEAGUE

Gloucester Catholic 5, Buena 0

Boys' Lacrosse

STATE GROUP 1 SEMIFINALS

Summit 13, Rumson 7

Glen Ridge 10, Mountain Lakes 4

STATE GROUP 2 SEMIFINALS

Somerville 11, Seneca 4

Chatham 7, Hopewell Valley 2

STATE GROUP 3 SEMIFINALS

Morristown 14, Mount Olive 7

Ridgewood 11, Montgomery 5

STATE GROUP 4 SEMIFINALS

Bridgewater-Raritan 17, Westfield 10

Hunterdon Central 4, Ridge 3

STATE NON-PUBLIC A SEMIFINALS

Delbarton 14, St. Augustine 9

Don Bosco Prep 14, Seton Hall Prep 12

STATE NON-PUBLIC B SEMIFINALS

Pingry 8, Oratory Prep 2

Montclair Kimberley 12, Morristown-Beard 5

Group 1 Boys

Team scoring: Haddon Township 101, Haddon Heights 75, Penns Grove 65, Woodbury 64, Clayton 33, Cedar Creek 31, Pitman 26, Gloucester 24, Paulsboro 20, Pennsville 19.

100 meters: 1, Anthony Averett, Woodbury, 10.91. 2, Gary Melton, Cedar Creek, 11.19. 3, Kashif Miller, Haddon Hts., 11.28. 4, Kenny Lewis, Haddon Hts., 11.35. 5, Dominique Irons, Haddon Hts., 11.38.

200: 1, Anthony Averett, Woodbury, 22.66. 2, Kenny Lewis, Haddon Hts., 22.91. 3, Colton Newsome, Pennsville, 22.19. 4, Robert Jones, Maple Shade, 22.92. 5, Juwan Johnson, Glassboro, 22.93.

400: 1, Colton Newsome, Pennsville, 49.21. 2, Kenny Lewis, Haddon Hts., 29.57. 3, Jaymes Dennison, Penns Grove, 50.04. 4, Dionetai Alston, Salem, 50.91. 5, Brandon Keen, Paulsboro, 51.67.

800: 1, Jaymes Dennison, Penns Grove, 1:57.86. 2, Grant Grothusen, Haddon Twp., 2:00.91. 3, Anthony Daley, Woodbury, 2:02.18. 4, John MacMinn, Haddon Twp., 2:02.46. 5, Justin Fortney, Pitman, 2:02.62.

1,600: 1, Grant Grothusen, Haddon Twp., 4:25.16. 2, Tim Kenna, Haddon Twp., 4:25.65. 3, Korey Jeffries, Gloucester, 4:28.55. 4, Jaymes Dennison, Penns Grove, 4:32.72. 5, Andrew Shaw, Haddon Twp., 4:33.09.

3,200: 1, Tim Kenna, Haddon Twp., 9:57.48. 2, Korey Jeffries, Gloucester, 10:04.24. 3, Luke Kessler, Haddon Twp., 10:11.86. 4, Andrew Shaw, Haddon Twp., 10:14.28. 5, Daniel Goll, Maple Shade, 10:19.77.

110 hurdles: 1, Corsen Harter, Haddon Twp, 14.83. 2, Sam Maniglia, Penns Grove, 15.02. 3, Trevant McCloud, Lindenwold, 15.44. 4, Dominique Irons, Haddon Hts., 15.47. 5, Simuel Jackson, Cedar Creek, 15.70.

400 hurdles: 1, Sam Maniglia, Penns Grove, 56.60. 2, Joel Howell, Woodbury, 56.96. 3, Zachary Zachowski, Cedar Creek, 57.80. 4, Zach Curl, Haddon Twp., 58.06. 5, Kwadwo Brefo-Boateng, Lindenwold, 58.36.

High jump: 1, Anthony Averett, Woodbury, 6-4. 2, Percell Downes, Clayton, 6-2. 3, Ian MacCorkle, Pitman, 6-2. 4, Logan Murray, Haddon Twp., 6-2. 5,Steven Scott, Paulsboro, 6-0.

Long jump: 1, Anthony Averett, Woodbury, 23-33/4. 2, Gary Melton, Cedar Creek, 22-4. 3, Stefano Okoro, Gloucester, 21-9. 4, Dominique, Irons, Haddon Hts., 21-7. 5, Dionetal Alston, Salem, 21-11/4.

Triple jump: 1, Dominique Irons, Haddon Hts., 47-1/2. 2, Dominique Ware, Penns Grove, 45-73/4. 3, Nick Burke, Maple Shade, 44-43/4. 4, Wil Arthur, Haddon Hts., 42-91/2. 5, Gary Melton, Cedar Creek, 41-71/4.

Shot put: 1, Julian Feggins, Haddon Hts., 52-7. 2, Shamsiddin Little, Paulsboro, 51-8. 3, Will Cioffi, Pitman, 46-41/2. 4, Percell Downes, Clayton, 45-111/2. 5, Alex Higareda, Haddon Twp., 45.11.

Discus: 1, Will Cioffi, Pitman, 164-1. 2, Julian Feggins, Haddon Hts., 151-0. 3, Connor Wade, Haddon Twp., 150-8. 4, Anthony Robertson, Penns Grove, 144-5. 5, Curtis Nealer, Pitman, 141-8.

Javelin: 1, T.J. Hawn, Haddon Twp., 166-11. 2, Anthony Kinsley, Clayton, 153-02. 3, Thomas Kidwell, Schalick, 149-0. 4, James Burkhardt, Gloucester, 147-10. 5, Spencer Sheppard, Pennsville, 145-3.

Pole vault: 1, James Madden, Haddon Twp., 12-0. 2, (tie) Josh Howell, Penns Grove; Joe Roche, Clayton, Cade Gibson, Clayton, 12-0. 5, Tyler Raws, Haddon Hts., 12-0.

4x400 relay: 1, Woodbury (Cameron Gamble, Shawn Moore, Joel Howell, Anthony Daley), 3:29.40. 2, Penns Grove, 3:30.39. 3, Paulsboro, 3:31.66. 4, Cedar Creek, 3:33.46. 5, Haddon Heights, 3:34.03.

Group 1 Girls

Team scoring: Penns Grove 871/3, Haddon Heights 65, Glassboro 64, Schalick 60, Haddon Township 48, Woodbury 47, Audubon 25, Gateway 171/3, Paulsboro 17, Clayton 16.

100 meters: 1, Faleesha Dowe, Penns Grove, 12.56. 2, Dazmonique Carr, Haddon Hts., 12.80. 3, Zenee Gadson, Glassboro, 12.91. 4, Olivia Duca, Haddon Twp. 13.07. 5, NeeAsia Watkins, Woodbury, 13.08.

200: 1, Faleesha Dowe, Penns Grove, 25.84. 2, Kianje Pollard, Penns Grove, 26.32. 3, Dazmonique Carr, Haddon Hts., 26.70. 4, Zenee Gadson, Glassboro, 27.06. 5, Josephina Koomson, Schalick, 27.34.

400: 1, Faleesha Dowe, Penns Grove, 57.39. 2, Kianje Pollard, Penns Grove, 58.56. 3, Courtney Smith, Penns Grove, 58.99. 4, Michelina Hesse, Cedar Creek, 59.29. 5, Tampha Hill, Woodbury, 59.68.

800: 1, Skye Tiller, Woodbury, 2:22.11. 2, Morgan Doherty, Maple Shade, 2:22.95. 3, Julia Pugliese, Audubon, 2:23.42. 4, Fatimah Daley, Woodbury, 2:23.46. 5, Kendal Bernardini, Schalick, 2:26.12.

1,600: 1, Courtney McDaniels, Haddon Hts., 5:24.23. 2, Skye Tiller, Woodbury, 5:24.68. 3, Julia Pugliese, Audubon, 5:30.44. 4, Megan Anstotz, Audubon, 5:33.33. 5, Kiersten Lapp, Pitman, 5:39.26.

3,200: 1, Alicia Pipkin, Haddon Twp., 12:00.33. 2, Dani Horneff, Haddon Hts., 12:44.51. 3, Laura DuBois, Schalick, 12:52.91. 4, Hannah, Vendetta, Pitman, 12:55.91. 5, Kaley Moyer, Maple Shade, 13:06.93.

110 hurdles: 1, Asia Pendleton, Glassboro, 15.27. 2, Joyce Perry, Schalick, 15.42. 3, Patrice Maro, Haddon Twp., 15.50. 4, Desiree Herrera, Paulsboro, 15.82. 5, Kayla Culmer, Haddon Twp., 15.86.

400 hurdles: 1, Courtney Smith, Penns Grove, 1:04.93. 2, Kelly Roche, Haddon Twp., 1:06.09. 3, Joyce Perry, Schalick, 1:06.57. 4, Morgan Doherty, Maple Shade, 1:07.48. 5, Kendal Bernardini, Schalick, 1:09.03.

High jump: 1, Tene Horace, Woodbury, 5-0. 2, Asia Pendleton, Glassboro, 5-0. 3, Kelly Roche, Haddon Twp., 4-10. 4, (tie) Brianna Mays, Cedar Creek; Heather Cooper, Gateway; Aigner Avant, Penns Grove, 4-10.

Triple jump: 1,Zenee Gadson, Glassboro, 36-111/4. 2, Asia Pendleton, Glassboro, 35-21/4. 3, Chinwe Nadi, Penns Grove, 34-83/4. 4, Desiree Rountree, Haddon Hts., 33-51/4. 5, Alisha Fox, Gateway, 33-3/4.

Discus: 1, Cheyenne Lutek, Schalick, 120-5. 2, Jessica Williams, Schalick, 103-7. 3, Shatavia Prescott, Haddon Hts., 97-7. 4, Stevie Diedel, Gateway, 95-10. 5, Tia Scott, Paulsboro, 95-9.

Shot put: 1, Alex Matthews, Lindenwold, 36-3/4. 2, Amanda Porter, Audubon, 34-23/4. 3, Antoinette Winchester, Penns Grove, 33-10. 4, Jessica Williams, Schalick, 33-51/2. 5, Felicia Ingram, Cedar Creek, 33-11/2.

Javelin: 1, Tiaja Harrold, Paulsboro, 123-0. 2, Pamela Watson, Haddon Hts., 116-8. 3, Val Orth, Schalick, 113-11. 4, Morgan Durham, Clayton, 108-11. 5, Alyssa Whipkey, Pennsville, 106-5.

Pole vault: 1, Annelise Gambardello, Haddon Hts., 9-06. 2, Patti Angelotti, Haddon Twp., 9-0. 3, (tie) Charlotte Santo, Gateway; Amanda Hall, Clayton, 8-0. 5, Tijesunnimi Oni, Woodbury, 8-0.

Long jump: 1, Asia Pendleton, Glassboro, 17-21/2. 2, Zenee Gadson, Glassboro, 17-11/4. 3, Amanda Hall, Clayton, 16-101/2. 4, Alisha Fox, Gateway, 16-21/4. 5, Patrice Maro, Haddon Twp., 16-2.

4x400 relay: 1, Penns Grove (Kianje Pollard, Amairany DelOlmo, Courtney Smith, Faleesha Dowe), 4:00.46. 2, Woodbury, 4:07.03. 3, Schalick, 4:11.19. 4, Cedar Creek, 4:15.21. 5, Haddon Heights, 4:17.40.

Group 2 Boys

Team scoring: Willingboro 65, Pleasantville 65, Bridgeton 59, Deptford 58, Sterling 57, Buena 35, Pt. Pleasant Boro 21, Woodstown 19, Collingswood 18, Haddonfield 17.

100 meters: 1, Isaac Williams, Willingboro, 11.21. 2, Darrell Jackson, Bridgeton, 11.34. 3, Tyson Jackson, Deptford, 11.43. 4, Hugh Vogues, Delran, 11.45. 5, Michael Bailey, Middle Twp., 11.46.

200: 1, Isaac Williams, Willingboro, 22.38. 2, James Norman, Deptford, 22.56. 3, Darrell Jackson, Bridgeton, 22.97. 4, Michael Bailey, Middle Twp., 23.04. 5, Collin Corsey, Deptford, 23.08.

400: 1, Isaac Clark, Pleasantville, 49.21. 2, James Norman, Deptford, 50.22. 3, Emmanuel Odulana, Willingboro, 50.32. 4, Marquis Thomas, Pemberton, 50.50. 5, Jerome Scurry, Bridgeton, 50.65.

800: 1, Jacob Clark, Pleasantville, 1:52.12. 2, Issac Clark, Pleasantville, 1:53.41. 3, Jerome Scurry, Bridgeton, 1:55.49. 4, Justin Gervasi, Sterling, 1:57.81. 5, Andrew Lopez, Sterling, 1:59.52.

1,600: 1, Jacob Clark, Pleasantville, 4:18.75. 2, Greg Halla, Haddonfield, 4:24.05. 3, Jimmy Daniels, Sterling, 4:26.25. 4, Justin Gervasi, Sterling, 4:27.26. 5, Tori Remondelli, Pt. Pleas. Boro, 4:28.70.

3,200: 1, Jimmy Daniels, Sterling, 9:30.16. 2, Greg Halla, Haddonfield, 9:51.16. 3, Frank Miklosey, Sterling, 10:L18.65. 4, DanielPennisi, Collingswood, 10:22.16. 5, Ty're Robinson, Pleasantville, 10:23.63.

110 hurdles: 1, Isaac Williams Willingboro, 14.16. 2, Marlon Bryan, Willingboro, 15.19. 3, Kaeshan Deal, Buena, 15.55. 4, Devin Thompson, Sterling, 15.72. 5, Malik Waliyyuddin, Sterling, 15.75.

400 hurdles: 1, Marquis Thomas, Pemberton, 57.15. 2, Emmanuel Odulana, Willingboro, 57.42. 3, SeQuan Norman, Collingswood, 57.98. 4, Jerome Scurry, Bridgeton, 58.06. 5, Lexus Norman, Woodstown, 58.22.

High jump: 1, Victor Ogbuehi, Sterling, 6-4. 2, RayShawn Scott, Buena, 6-4. 3, Isaac Williams, Willingboro, 6-2. 4, Marlon Bryan, Willingboro, 6-2. 5, Jordan Lowber, Overb rook, 5-10.

Long jump: 1, Kyree Johnson, Middle Twp., 22-11/4. 2, Tamar Jakson, Bridgeton, 21-1. 3, RayShawn Scott, Buena, 21-0. 4, Michael Henrich, Pt. Pleas. Boro., 20-93/4. 5, Justin Gervasi, Sterling, 20-91/4.

Triple jump: 1, Aaron McGugan, Barnegat, 43-0. 2, RayShawn Scott, Buena, 42-11/2. 3, Victor Ogbuehi, Sterling, 42-1/2. 4, Ta'riq Thomas, Woodstown, 42-1/2. 5, Marcel Steele, Deptford, 41-83/4.

Shot put: 1, Braheme Days, Bridgeton, 64-53/4. 2, Dontaye Rivera, Pleasantville, 60-3. 3, Brandon Roman, Collingswood, 52-3. 4, Nick Pulli, W. Deptford, 51-73/4. 5, Sam Ekwonike, Cinnaminson, 49-103/4.

Discus: 1, Braheme Days, Bridgeton, 170-8. 2, Ottis Pollitt, Deptford, 159-1. 3, Dontaye Rivera, Pleasantville, 156-1. 4, Aaron Baile, Deptford, 155-1. 5, Brandon Roman, Collingswood,, 148-6.

Javelin: 1, Jake Prus, Woodstown, 174-6. 2, Kevin Hejnas, Delran, 168-10. 3, Cinjun Erskine, Barnegat, 160-5. 4, Tamar Jackson, Bridgeton, 154-6. 5, Collin Corsey, Deptford, 146-10.

Pole vault: 1, Skylar Johnson, Pt. Pleas. Boro., 13-0. 2, Ousmane Sall, Deptford, 12-0. 3, Ben Magness, Cinnaminson, 12-0. 4, Brandon Cusack, Pt. Pleas. Boro., 11-6. 5, Mike Andiario, Woodstown, 11-0.

4x400 relay: 1, Pleasantville (Nicholas McBean, Jacob Clark, Dagoberto Arias, Issac Clark), 3:25.29. 2, Deptford, 3:27.90. 3, Buena, 3:29.06. 4, West Deptford, 3:30.04. 5, Willingboro, 3:30.58.

Group 2 Girls

Team scoring: Haddonfield 134, Buena 78, West Deptford 53, Pemberton44, Woodstown 28, Sterling 24, Barnegat 24, Pt. Pleasant Boro 22, Pleasantville 21, Middle Township 16.

100 meters: 1, Shailah Williams, Pemberton, 12.49. 2, Nia Lawrence, Pemberton, 12.53. 3, Emily Carson, Haddonfield, 12.75. 4, Aaliyah Courtney, Willingboro, 12.77. 5, Jamiera McCormick, Pleasantville, 12.80.

200: 1, Shailah Williams, Pemberton, 25.47. 2, Andrea Olsen, Buena, 25.90. 3, Emily Carson, Haddonfield, 25.95. 4, Nia Lawrence, Pemberton, 26.0. 5, Aaliyah Courtney, Willingboro, 26.72.

400: 1, Shailah Williams, Pemberton, 57.24. 2, Helena Leyrer, Buena, 58.33. 3, Carly Bonnet, Haddonfield, 58.85. 4, Erin Frank, Barnegat, 59.31. 5, Grace Baccare, Haddonfield, 1:00.21.

800: 1, Samantha Budd, W. Deptford, 2:20.61. 2, Carly Bonnet, Haddonfield, 2:21.80. 3, Alexa DiGregorio, Woodstown, 2:22.32. 4, Lauren Roberts, Haddonfield, 2:23.60. 5, Lauren Etter, Delran, 2:26.36.

1,600: 1, Samantha Budd, W. Deptford, 5:13.18. 2, Shelby Cain, Haddonfield, 5:14.51. 3, Meghan Malloy, Haddonfield, 5:20.40; 4, Maddy Tattory, Delran, 5:27.11. 5, Megan Knoblock, W. Deptford, 5:27.63.

3,200: 1, Selby Cain, Haddonfield, 11:25.64. 2, Meghan Malloy, Haddonfield, 11:28.90. 3, Kelly O'Kane, Woodstown, 12:03.81. 4, Gina Testa, Buena, 12:25.91. 5, Maddy Tattory, Delran, 12:26.17.

100 hurdles: 1, Helena Leyrer, Buena, 14.68. 2, Megan Kirschling, W. Deptford, 14.73. 3, Olivia Blaber, Haddonfield, 14.80. 4, Dakota Karras, Pt. Pleas. Boro., 15.39. 5, Ruby Rodriquez, Pleasantville, 15.51.

400 hurdles: 1, Helena Leyrer, Buena, 1:01.54. 2, Olivia Blaber, Haddonfield, 1:03.35. 3, Andrea Olsen, Buena, 1:04.36. 4, Lauren Roberts, Haddonfield, 1:06.74. 5, Casey Sturts, Buena, 1:07.91.

High jump: 1, Megan Kirschling, W. Deptford, 5-8. 2, Erica Herrman, Haddonfield, 5-2. 3, Emely Ramirez, Buena, 5-2. 4,Casey Sturts, Buena, 5-2. 5, Jazmine Dunlap, Delran, 4-10.

Long jump: 1, Yvonne Wolef, Middle Twp., 18-11/2. 2, Emily Carson, Haddonfield, 18-11/2. 3, Taz'Shaina Sadler, Bridgeton, 17-1. 4, Alexa DiGregorio, Woodstown, 16-103/4. 5, Katie Johnson, Haddonfield, 16-3.

Triple jump: 1, Alex DiGregorio, Woodstown, 36-73/4. 2, Dakota Karras, Pt. Pleas. Boro., 36-1/4. 3, Yvonne Wolef, Middle Twp., 35-7. 4, Megan Kirschling, W. Deptford, 35-11/2. 5, Anyssa Sanchez, Sterling, 34-3/4.

Shot put: 1, Katie Johnson, Haddonfield, 40-5. 2, Julie Kerber, Lakewood, 39-61/2. 3, Kamyra Segers, Bridgeton, 36-111/2. 4, Brianna Young, Barnegat, 36-101/4. 5, Kyanna Deravin, Pemberton, 36-21/2.

Discus: 1, Brianna Young, Barnegat, 131-4. 2, Katie Johnson, Haddonfield, 125-9. 3, Ashley Canty, Pleasantville, 115-3. 4, Chanel Jenkins, Sterling, 106-4. 5, Shaniera Stratchn, Willingboro, 106-2.

Javelin: 1, Katie Johnson, Haddonfield, 136-5. 2, Shannon Gilligan, Sterling, 122-0. 3, Lauren Spain, Barnegat, 114-11. 4, Faith Blamon, Cinnaminson, 113-5. 5, Shatina Squair, Pleasantville, 110-3.

Pole vault: 1, Shannon McGowan, Sterling, 10-0. 2, Elissa Dikun, Pt. Pleas. Boro, 9-6. 3, Casey Sturts, Buena, 9-6. 4, Claudia Theriault, W. Deptford, 9-6. 5, Cameron Havens, Pt. Pleas. Boro., 8-6.

4x400 relay: 1, Buena (Casey Sturts, Emely Ramirez, Andrea Olsen, Helena Leyrer), 4:00.52. 2, Pleasantville, 4:05.78. 3, Haddonfield, 4:05.79. 4, West Deptford, 4:09.97. 5, Willingboro, 4:10.71.

Group 3 Boys

Team scoring: Oakcrest 137, Timber Creek 81, Delsea 60, Kingsway 43, Highland 26, Toms River South 26, Central 24, Moorestown 23, Camden 18, Seneca 13, Ocean City 12, Hammonton 12.

200 meters: 1, Fabian Santiago, Oakcrest, 21.00. 2, Jamaad Muse, T. Creek, 21.24. 3, Reginald Morton, Oakcrest, 21.38. 4, Darnell Charles, Oakcrest, 21.75. 5, Tahshon Reese, Camden, 21.76.

800: 1, Chris Marco, TR South, 1:53.48. 2, Tom Cooke, Kingsway, 1:56.46. 3, Derrell Manhertz, Kingsway, 1:57.35. 4, Jameer Roberts, Highland, 1:58.05. 5, Ishmael Muhammad, Oakcrest, 1:58.51.

3,200: 1, Steve Maine, Highland, 9:37.68. 2, Nick Costello, Delsea, 9:47.72. 3, Kyle Kroon, TR South, 9:49.70. 4, Noah Jacobs, Lacey, 9:49.77. 5, Stephen Lafferty, Highland, 9:55.04.

110 hurdles: 1, Syid Evans-White, Oakcrest, 14.12. 2, Kevin Potter, T. Creek, 14.37. 3, Josh Gray, T. Creek, 14.38. 4, Stephen Adkisson, Oakcrest, 14.54. 5, Rachid Zidani, Central, 14.55.

Triple jump: 1, Josh Gray, T. Creek, 46-41/2. 2, Darnell Charles, Oakcrest, 45-101/2. 3, Jarel Ferren, T. Creek, 45-1. 4, LaDarrell Dixon, Oakcrest, 44-101/4. 5, Kerron Johnson, Highland, 43-93/4.

Discus: 1, Josh Awotunde, Delsea, 169-0. 2, Quanzell Lambert, T. Creek, 152-6. 3, Jesse Brown, Central, 146-0. 4, Ahmaad Randall, Highland, 141-5. 5, Schalor Blackshear, T. Creek, 140-9.

Javelin: 1, John Azaceta, Central, 177-10. 2, Jeremy Wilbur, Moorestown, 173-2. 3, Calvin Lowe, T. Creek, 169-6. 4, Chad Williams, Ocean City, 167-6. 5, Stephen Adkisson, Oakcrest, 165-1.

4x400 relay: 1, Timber Creek, 3:22.78. 2, Oakcrest, 3:25.86. 3, Camden, 3:26.50. 4, Kingsway, 3:27.12. 5, Winslow, 3:28.29.

Group 3 Girls

Team scoring: Delsea 105, Winslow Twp. 78, Kingsway 49, Timber Creek 42, Toms River South 36, Moorestown 33, Cumberland 26, Lacey 26, Central Regional 21, Seneca 19, Hammonton 16, Ocean City 14, Mainland 14.

200 meters: 1, Ashley Woodards, Delsea, 25.20. 2, Torie Robinson, Winslow, 25.69. 3, Amanda Magliola, Lacey, 25.91. 4, Katie Grovatt, Seneca, 26.06. 5, Kristiana McCowan, Cumberland, 26.17.

800: 1, Celine mazzi, Delsea, 2:18.31. 2, Molly Applegate, TR South, 2:18.34. 3, Danielle Leavitt, Lacey, 2:19.13. 4, Cassie Hagstoz, Kingsway, 2:19.86. 5, Bre'shae Pierce, T. Creek, 2:21.93.

3,200: 1, Christin Bettis, Hammonton, 11:14.41. 2, Mary Kate Brelsford, Ocean City, 11:34.46. 3, Natalie Cooper, Moorestown, 11:34.79. 4, Paige Macauley, Seneca, 11:37.37. 5, Epiphany Grisbaum, Ocean City, 11:47.00.

100 hurdles: 1, Samantha Jensen, central, 13.91. 2, Cidae'a Woods, Winslow, 14.85. 3, Alicia Terrel, T. Creek, 15.04. 4, Ashton Dawkins, Cumberland, 15.12. 5, Gabrielle Bennet, Winslow, 15.34.

High jump: 1, Gabrielle Bennet, Winslow, 5-4. 2, (tie) Lauren Whelan, Cumberland; Elly Wardle, TR South, 5-2. 4, (tie) Shekinah Lightfoot, Cumberland; Alicia Terrell, T. Creek, 5-2.

Long jump: 1, Cidae'a Woods, Winslow, 18-2. 2, Sabrina Burrell, Delsea, 18-11/4. 3, Bre'shae Pierce, T. Creek, 17-6. 4, Brianna McGrath, Winslow, 17-41/2. 5, Bridgette Bottinelli, Moorestown, 17-2.

Shot put: 1, Kimberly Alfaro, TR South, 36-0. 2, Tara Daniels, Kingsway, 35-111/2. 3, Kelly Hopkins, Moorestown, 35-6. 4, jeanne Berry, Delsea, 34-101/2. 5, Jayla Washington, Delsea, 34-81/2.

Pole vault: 1, Tracey Masterson, Mainland, 11-0. 2, (tie) Lexi Brown, Delsea; Alexandra Elder, Moorestown, 10-0. 4, Maryanna Oberg, Ocean City, 9-6. 5, Katie Selfridge, Delsea, 9-0.

4x400 relay: 1, Kingsway, 3:57.99. 2, Delsea, 4:01.24. 3, Camden, 4:01.66. 4, Seneca, 4:06.17. 5, Timber Creek, 4:07.40.

Group 4 Boys

Team scoring: Cherry Hill East 83.5, Egg Harbor Twp. 78, Cherokee 47, Pennsauken 44, Shawnee 38, Washington Twp. 36, Eastern 29.5, Vineland 23, Millville 20, Williamstown 18, Absegami 17.

200 meters: 1, Alex Reber. C.H. East, 21.64. 2, Curtis Fitzpatrick, EHT, 21.78. 3, Brian Regan, C.H. East, 21.88. 4, Mike Abrams, Williamstown, 21.94. 5, Mikhail Micheaux, Eastern, 22.06.

800: 1, Leaquan James, Vineland, 1:55.12. 2, Colin Merrigan, Cherokee, 1:56.32. 3, Drew Viscidy, Cherokee, 1:56.58. 4, Tristen Geiger, TR East, 1:56.85. 5, Lamar Finney, Vineland, 1:57.10.

3,200: 1, Shawn Wilson, Cherokee, 9:38.73. 2, Conner Herr, Shawnee, 9:42.82. 3, Kyle Leonard, Washington Twp., 9:45.44. 4, Peter Murray, Shawnee, 9:46.85. 5, Chris Rosemiller, TR East, 9:52.11.

110 hurdles: 1, Arthur Ashton, Washington Twp., 14.01. 2, Steven Morgan, EHT, 14.46. 3, Greg Biggiani, Shawnee, 14.63. 4, Antwan Dickerson, Pennsauken, 14.83. 5, Christian Castro, Vineland, 14.87.

Triple jump: 1, Antwan Dickerson, Pennsauken, 45-101/4. 2, Lamar Monroe, Absegami, 45-21/4. 3, Kyle Bryant, C.H. East, 44-9. 4, Mach Jackson, Absegami, 44-81/4. 5, Shawn Informe, Williamstown, 44-1.

Discus: 1, James Plummer, EHT, 175-1. 2, Johnnie jackson, C.H. East, 147-5. 3, Herman Holden, Millville, 146-9. 4, Gilligan Greehlow, TR East, 145-1. 5, Henderickson Tineo, Pennsauken, 141-1.

Javelin: 1, Tom Carr, Eastern, 186-5. 2, Rashon Sorrell, Millville, 163-0. 3, Brandon McCleese, Cherokee, 161-0. 4, Dan Hagedorny, C.H. East, 160-9. 5, Kyle Kirschner, Triton, 157-8.

Pole vault: 1, Zach Winters, Shawnee, 13-0. 2, Curtis Michael, Southern, 13-0. 3, Alexander Tuttle, Millville, 12-6. 4, Brandon Pomykacz, Williamstown, 12-6. 5, (tie) Michael Necky, Eastern; Albert Vilaluna, EHT; Tyler Valeo, TR North, 12-6.

4x400 relay: 1, Cherry Hill East, 3:19.789. 2, Washington Twp., 3:22.84. 3, Cherokee, 3:24.71. 4, Lenape, 3:24.91. 5, Absegami, 3:25.75.

Group 4 Girls

Team scoring: Southern 83, Cherokee 791/3, Lenape 74, Shawnee 44, Millville 44, Williamstown 35, Washington Twp., 22.5, Egg Harbor Twp. 23, Toms River North 18, Eastern 161/3, Vineland 14, Triton 12.5.

200 meters: 1, Annie Johnson, Shawnee, 24.49. 2, Evann Thompson, Lenape, 25.10. 3, Caleah Allen, Williamstown, 25.11. 4, (tie) Courtney Foster, Cherokee; Melanie Edwards, Eastern, 25.44.

800: 1, Julia DeSpirito, Shawnee, 2:15.81. 2, Natalia Ocasio, Lenape, 2:15.82. 3, Jess Wright, Cherokee, 2:17.37. 4, Brianna Springsteadah, Millville, 2:17.66. 5, Juliann Brand, EHT, 2:17.73.

3,200: 1, Megan Lacy, Cherokee, 10:34.46. 2, Dina Iacone, Washington Twp., 10:44.27. 3, Jillian Smith, Southern, 11:08.06. 4, Vicki Ajimoko, Williamstown, 11:10.39. 5, Etika Kemp, Ranocas, 11:15.13.

100 hurdles: 1, Evann Thompson, Lenape, 14.34. 2, Samantha Rodriguez, Southern, 14.58. 3, Dana Ohlson, Southern, 14.69. 4, Tifani Byrd, TR North, 14.80. 5, Miranda Roberts, Washington Twp., 14.99.

High jump: 1, Dana Ohlson, Southern, 5-4. 2, Deja Bullock, Triton, 5-4. 3, Chelsea Campbell, C.H. East, 5-0. 4, (tie) Maggie Klober, Southern; Samantha Rodriguez, Southern, 5-0.

Long jump: 1, Dana Ohlson, Southern, 18-41/2. 2, Jassina Surles, Williamstown, 17-91/4. 3, Olivia Goncerz, TR North, 17-73/4. 4, Courtney Paciulli, TR East, 17-3. 5, Alyah Ellis, Millville, 17-1.

Shot put: 1, Jes Woodard, Cherokee, 44-8. 2, Alexis Kennedy, 42-1/2. 3, Lola Agabalogun, EHT, 40-31/4. 4, Ashli Weems, Millville, 39-51/4. 5, Tia Thomas, Williamstown, 36-73/4.

4x400 relay: 1, Southern, 3:54.50. 2, Lenape, 3:55.02. 3, Cherokee, 3:56.67. 4, Shawnee, 4:00.67. 5, Shawnee, 4:00.67.

Non-Public A Boys

Team scoring: Christian Brothers 174, St. Joseph-Metuchen 68, Holy Cross 52, St. John Vianney 44, Holy Spirit 39, Red Bamk Catholic 29, Notre Dame 22, Paul VI 16, St. Augustine 14.

100 meters: 1, A.J. Dawson, Holy Spiriot, 11.04. 2, Nigel Jones, Holy Spirit, 11.09. 3, Elijah Smith, Vianney, 11.33. 4, Taalib Gerald, Holy Spirit, 11.40. 5, Justyce Pollitt, St. Augustine, 11.56.

200: 1, Ishmael Hyman, Vianney, 21.95. 2, Theodore Foster, CBA, 22.35. 3, Elijah Smith, Vianney, 22.38. 4, Nigel Jones, Holy Spirit, 22.88. 5, John DeLaurentis, Gloucester Catholic, 23.16.

400: 1, Theodore Foster, CBA, 49.05. 2, A.J. Dawson, Holy Spirit, 49.50. 3, Ishmael Hyman, Vianney, 49.98. 4, Kevin Olsen, CBA, 50.15. 5, Craig Henderson, Holy Spirit, 50.91.

800: 1, Rob Napolitano, RBC, 1:56.64. 2, George Kelly, CBA, 1:57.43. 3, Clark Mangini, CBA, 1:58.22. 4, Tim Gorman, CBA, 1:58.80. 5, Scott Wood, Holy Cross, 2:00.86.

1,600: 1, Tim Gorman, CBA, 4:21.55. 2, Rob Napolitano, RBC, 4:22.58. 3, George Kelly, CBA, 4:23.21. 4, Aaron Liberatore, CBA, 4:23.52. 5, Luke McCann, Holy Spirit, 4:25.24.

3,200: 1, Billy Bragg, CBA, 9:40.55. 2, Mike McClemens, CBA, 9:40.79. 3, Jack Boyle, CBA, 9:40.88. 4, Jimmy Gorman, SJ Met., 9:46.12. 5, Neil McFarlane, Paul VI, 10:00.02.

110 hurdles: 1, Joe McNulty, SJ Met., 15.31. 2, Victor Stott, Bishop Eustace, 15.57. 3, Zack McDermott, CBA, 15.68. 4, Brian Honecker, Donovan, 16.00. 5, Cameron Carmichael, Notre Dame, 16.39.

400 hurdles: 1, Matt Rodio, CBA, 55.59. 2, Joe McNulty, SJ Met., 56.36. 3, Zack McDermott, CBA, 56.86. 4, Charley Rooney, RBC, 59.92. 5, Brian Honeker, Donovan, 1:00.28.

High jump: 1, Curtis Meade, CBA, 6-2. 2, Andrew Young, Notre Dame, 6-0. 3, Jaquee Munger, Holy Cross, 6-0. 4, (tie) Craig Malkowicz, Gloucester Catholic; Austin Mays, Notre Dame, 5-10.

Long jump: 1, Zack McDermott, CBA, 22-41/2. 2, Justyce Pollitt, St. Augustine, 20-111/2. 3, Justin Dornisch, Holy Cross, 20-91/2. 4, Christian Graybush, Bishop Ahr, 20-31/2. 5, Joshua Hudson, SJ Met., 20-1/2.

Triple jump: 1, Joshua Hudson, SJ Met., 43-33/4. 2, Christian Graybush, Bishop Ahr, 41-4. 3, Greg Williamson, Holy Cross, 40-71/2. 4, Justin Dornisch, Holy Cross, 40-31/2. 5, Zack McDermott, CBA, 38-10.

Shot put: 1, Chris Foley, SJ Met., 49-31/4. 2, Mike Kane, Holy Cross, 49-0. 3, (tie) Chris Green, Vianney; Mark Stafurik, CBA, 48-113/4. 5, Zach beeman, Holy Cross, 48-10.

Discus: 1, Matthew Wyman, SJ Met., 146-3. 2, Mark Stafurik, CBA, 138-2. 3, Vincent Santorsier, Paul VI, 132-5. 4, Ryan Tier, CBA, 125-10. 5, Taylor Groh, Donovan, 122-6.

Javelin: 1, Chris Mirabelli, Holy Cross, 183-8. 2, James Pancetti, Vianney, 175-4. 3, Chase White, Paul VI, 158-9. 4, Kevin Mesina, SJ Met., 156-1. 5, Derek Trott, CBA, 150-3.

Pole vault: 1, Bryan Morris, CBA, 14-0. 2, Anthony Carella, Notre Dame, 13-0. 3, (tie) Timothy Dunn, SJ Met.; Evan Stark, St. Augustine, 12-6. 5, Mike Cresanti, CBA, 12-0.

4x400 relay: 1, Christian Brothers, 3:27.43. 2, Holy Cross, 3:29.78. 3, Red Bank Cath., 3:30.23. 4, St. John Vianney, 3:30.42. 5. St. Joseph Met., 3:32.69.

Non-Public A Girls

Team scoring: Monsignor Donovan 108, Red Bank Catholic 90, Holy Spirit 58, Notre Dame 46, Mt. St. Mary 42, St. John Vianney 39, Holy Cross 31, Bishop Ahr 26, Paul VI 24, Bishop Eustace 19, Gloucester Catholic 8, Camden Catholic 5.

100 meters: 1, Alexis Harrison, Donovan, 12.59. 2, Kristen Ulrich, Mt. St. Mary, 12.91. 3, Marielle Nwana, Donovan, 12.97. 4, Lexxus Matos, Camden Catholic, 13.07. 5, Catherine Fiore, Paul VI, 13.09.

200: 1, Alexis Harrison, Donovan, 25.98. 2, Nadia Jarvis, Holy Spirit, 26.03. 3, Kristen Ulrich, Mt. St. Mary, 26.38. 4, Marielle Nwana, Donovan, 26.56. 5, Catherine Fiore, Paul VI, 26.73.

400: 1, Nadia Jarvis, Holy Spirit, 58.66. 2, Maddie Hummell, Holy Cross, 1:01.70. 3, Haley Roussell, RBC, 1:01.80. 4, Catherine Fiore, Paul VI, 1:01.91. 5, Kristen McShane, Paul VI, 1:02.08.

800: 1, Lindsey Bellaran, RBC, 2:12.84. 2, Meghan McMullin, RBC, 2:14.29. 3, Bridget Flynn, Holy Spirit, 2:14.52. 4, Tara Connelly, Vianney, 2:17.63. 5, Nicole Rojas, Mt. St. Mary, 2:18.36.

1,600: 1, Lindsey Bellaran, RBC, 5:02.06. 2, Bridget Flynn, Holy Spirit, 5:03.79. 3, Tara Connelly, Vianney, 5:06.28. 4, Courtney Thompson, Vianney, 5:06.32. 5, Rachel Belmont, Bishop Ahr, 5:08.41.

3,200: 1, Rachel Belmont, Bishop Ahr, 11:20.41. 2, Courtney Kelly, Bishop Eustace, 11:24.15. 3, MaryKate Byrne, RBC, 11:31.44. 4, Kerry Dyke, Mt. St. Mary, 11:34.98. 5, Sara Gilson, Paul VI, 11:57.63.

100 hurdles: 1, Sabrina Alexander, Notre Dame, 14.70. 2, Adrienne Williams, Notre Dame, 15.14. 3, Maddie Hummell, Holy Cross, 15.29. 4, Nadia Jarvis, Holy Spirit, 15.39. 5, Claudia Dabrowski, Donovan, 15.79.

400 hurdles: 1, Meghan McMullin, RBC, 1:02.82. 2, Maddie Hummell, Holy Cross, 1:03.89. 3, Nicole Rojas, Mt. St. Mary, 1:07.00. 4, Alexis McDuell, Holy Spirit, 1:07.97. 5, Gianna Thompson, Bishop Ahr, 1:09.00.

High jump: 1, Alexis Harrison, Donovan, 5-2. 2, Vanessa Romulus, Notre Dame, 5-2. 3, Kelly Quinn, Bishop Eustace, 4-10. 4, Janelle Kranz, Mt. St. Mary, 4-8. 5, Marielle Nwana, Donovan, 4-8.

Long jump: 1, Brianne Reed, RBC, 17-101/2. 2, Katie Weeks, Donovan, 16-10. 3, Carly Lebel, Donovan, 16-71/2. 4, Alexis Harrison, Donovan, 16-71/4. 5, Adrienne Williams, Notre Dame, 16-41/4.

Triple jump: 1, Brianne reed, RBC, 36-8. 2, Adrienne Williams, Notre Dame, 46-73/4. 3, Carly Lebel, Donovan, 34-111/4. 4, Katie Weeks, Donovan, 33-9. 5, Claudia Dabrowski, Donovan, 33-61/2.

Shot put: 1, Andrea McKenna, Vianney, 38-3. 2, Katie Weeks, Donovan, 35-111/4. 3, Dana Carbone, Donovan, 32-73/4. 4, Bernadette Malagra, Bishop Ahr, 32-71/2. 5, Kelly Quinn, Bishop Eustace, 31-43/4.

Discus: 1, Andrea McKenna, Vianney, 113-3. 2, Bernadette Malagra, Bishop Ahr, 104-4. 3, Katie Weeks, Donovan, 98-4. 4, Essie Hayward, Gloucester Catholic, 93-0. 5, Nikki Maxwell, Donovan, 84-3.

Javelin: 1, Emily Higbee, Holy Spirit, 123-10. 2, Colleen Howard, Holy Cross, 118-3. 3, Kate Davin, RBC, 104-5. 4, Andrea McKenna, Vianney, 101-0. 5, Rachel Kershner, RBC, 100-0.

Pole vault: 1, Claudia Dabrowski, Donovan, 10-0. 2, Victoria Lang, Mt. St. Mary, 8-6. 3, (tie) Miranda Broussard, Gloucester Catholic; Sophie Huster, Paul VI; Ann Ciancia, Paul VI, 8-0.

4x400 relay: 1, Red Bank Catholic, 3:58.16. 2, Holy Spirit, 4:05.67. 3, Notre Dame, 4:08.02. 4, Mt. St. Mary, 4:09.48. 5, Paul VI, 4:21.70.

Non-Public B Boys

Team scoring: Pingry 139, Roselle Catholic 117, Trenton Catholic 62, St. Joseph-Hamm. 59, Mater Dei 49, Gill St. Bernards 26, Wildwood Catholic 24, Wardlaw 11, St. Rose 6, Sacred Heart 1.

100 meters: 1, Mike Marcano, Roselle, 11.31. 2, Carl Watson, St. Joseph, 11.41. 3, Miles Pease, St. Joseph, 11.46. 4, Latroy Spencer, St. Joseph, 11.67.

200: 1, Mike Marcano, Roselle, 22.90. 2, Carl Watson, St. Joseph, 23.15. 3, Christian Brown, Roselle, 23.41. 4, Andrew Benito, Pingry, 23.55. 5, Latroy Spencer, St. Joseph, 23.98.

400: 1, Carl Watson, St. Joseph, 50.56. 2, Christian Brown, Roselle, 50.72. 3, Andrew Benito, Pingry, 50.95. 4, Miles pease, St. Joseph, 51.73. 5, Mike Marcano, Roselle, 52.13.

800: 1, Brian Steck, GSB, 1:56.97. 2, Michael Supron, Pingry, 1:58.18. 3, Paul Juelis, Mater Dei, 2:00.02. 4, Matt Boscia, Roselle, 2:01.90. 5, Stewart Wood, Pingry, 2:03.43.

1,600: 1, Brian Steck, GSB, 4:22.85. 2, Liam Mullett, Pingry, 4:23.39. 3, Paul Juelis, Mater Dei, 4:29.15. 4, Stewart Wood, Pingry, 4:30.75. 5, Sean Kip, Roselle, 4:31.18.

3,200: 1, Liam Mullett, Pingry, 9:44.64. 2, Sean Kip, Roselle, 9:50.55. 3, Cam Gensch, Pingry, 10:09.56. 4, Sean Wheat, St. Rose, 10:17.49. 5, Paul Juelis, Mater Dei, 10:19.50.

110 hurdles: 1, Alvin Suah, Trenton Cath., 16.33. 2, Shaquille Johnson, Roselle, 17.40. 3, Avery Vella, Pingry, 17.81. 4, Jon Finnegan, Mater Dei, 17.82. 5, Carlos Maysonet, Mater Dei, 18.17.

400 hurdles: 1, Avery Vella, Pingry, 59.59. 2, Alvin Suah, Trenton Cath., 1:00.54. 3, Mike Cianci, Roselle, 1:00.95. 4, Jon Finnegan, Mater Dei, 1:03.03. 5, Antonio Piro, Wildwood Catholic, 1:03.26.

High jump: 1, Chazz Patterson, Trenton Cath., 6-4. 2, Nate King, Trenton Cath., 6-2. 3, Shaquille Johnson, Roselle, 6-0. 4, Chance Patterson, Trenton Cath., 5-10. 5, Ben Mitchell, St. Joseph, 5-10.

Long jump: 1, Chazz Patterson, Trenton Cath., 21-1/2. 2, Scott Weston, Wildwood Catholic, 20-41/2. 3, (tie) Jon Gery, Wildwood Catholic; Max Helfman, Pingry, 19-111/2. 5, Mike Marcano, Roselle, 19-4.

Triple jump: 1, Christopher Delaney, Mater Dei, 38-33/4. 2, Scott Weston, Wildwood Catholic, 36-11/2. 3, Ja'von Rankin, St. Joseph, 35-43/4. 4, Avery Vella, Pingry, 35-1. 5, Kiran Bhatt, Pingry, 34-31/2.

Shot put: 1, Nate King, Trenton Cath., 45-11/2. 2, Adedire Fakorede, Pingry, 42-91/2. 3, NaQuan Ivery-Scott, Roselle, 41-10. 4, Jordan Flannery, Pingry, 41-7. 5, Antonio Sapienza, Roselle, 40-11/2.

Discus: 1, NaQuian Ivery-Scott, Roselle, 127-7. 2, Adedire Fakorede, Pingry, 126-4. 3, Adam Palmer, Pingry, 106-4. 4, Nick Davis, Wardlaw, 105-1. 5, Dustin Klemovitch, St. Joseph, 104-7.

Javelin: 1, Antonio Sapienza, Roselle, 135-3. 2, Jordan Flannery, Pingry, 127-0. 3, Nick Davis, Wardlaw, 122-2. 4, Brendan Donnelly, Mater Dei, 121-3. 5, Joe Moore, Mater Dei, 116-8.

Pole vault: 1, Andras Deak, Pingry, 10-0. 2, Carter Allinson, Pingry, 9-6. 3, Christian Brown, Roselle, 9-6. 4, Jon Finnegan, Mater Dei, 9-0. 5, Mike Grimaldi, Mater Dei, 9-0.

4x400 relay: 1, Pingry, 3:31.67. 2, Roselle Catholic, 3:34.70. 3, St. Joseph, 3:38.08. 4, Gill St. Bernards, 3:38.90. 5, Mater Dei, 3:39.05.

Non-Public B Girls

Team scoring: Pingry 109.5, Gill St. Bernards 66, St. Rose-Belmar 54.5, Mater Dei 51, St. Joseph-Hammonton 45, Benedictine 37, Roselle Catholic 36, Wardlaw 28, Trenton Catholic 26, Ranney 16, Our Lady of Mercy 11, Wildwood Catholic 5.

100 meters: 1, Tykeemah White, St. Joseph, 13.18. 2, Jeanine Gill, Wardlaw, 13.19. 3, Anike Oladeji, Ranney, 13.38. 4, Kayla Hunt, Benedictine, 13.55. 5, Aaliyah Hill, Benedictine, 13.63.

200: 1, Jeanine Gill, Wardlaw, 26.52. 2, Anike Oladeji, Ranney, 26.84. 3, Dejah McGee, Mater Dei, 26.86. 4, Kayla Hunt, Benedictine, 27.28. 5, Vineeta Reddy, Pingry, 27.75.

400: 1, jeanine Gill, Wardlaw, 59.67. 2, Dejah McGee, Mater Dei, 1:00.42. 3, Kayla Hunt, Benedictine, 1:01.22. 4, Dana Klein, GSB, 1:02.07. 5, Alexandra Benoit, GSB, 1:02.17.

800: 1, Sarah Quinn, GSB, 2:20.11. 2, Dana Klein, GSB, 2:20.66. 3, Suzanne Forlenza, St. Rose, 2:20.82. 4, Kate Leib, Pingry, 2:21.38. 5, Alexandra Benoit, GSB, 2:21.46.

1,600: 1, Sarah Quinn, GSB, 5:08.90. 2, Kate Leib, Pingry, 5:17.54. 3, Suzanne Forlenza, St. Rose, 5:22.81. 4, Anna Butrico, Pingry, 5:24.36. 5, Kathleen Dailey, St. Rose, 5:24.67.

3,200: 1, Sarah Quinn, GSB, 11:40.09. 2, Kate Leib, Pingry, 11:48.30. 3, Emily Quinn, GSB, 11:55.70. 4, Emily Johnson, Wildwood Catholic, 11:58.90. 5, Anna Butrico, Pingry, 12:05.05.

100 hurdles: 1, Angel Fluet, Pingry, 17.03. 2, Aaliyah Hill, Benedictine, 17.37. 3, Ramira Mayse, Benedictine, 17.40. 4, Ashley Leyden, St. Joseph, 17.62. 5, Susannah Price, St. Rose, 17.98.

400 hurdles: 1, Dejah McGee, Mater Dei, 1:06.09. 2, Maggie Morash, Pingry, 1:08.46. 3, Ashley Leyden, St. Joseph, 1:08.82. 4, Emma Palmer, Pingry, 1:08.92. 5, Dana Klein, GSB, 1:09.50.

High jump: 1, Robin Perkins, Trenton Cath., 5-8. 2, Fallon Quigley, Mater Dei, 5-0. 3, Melissa Sporer, Roselle, 4-10. 4, Dana Donahue, St. Joseph, 4-10. 5, (tie) Leah DiMartini, St. Rose; Cara Hayes, Pingry, 4-8.

Long jump: 1, Melissa Sporer, Roselle, 16-1/4. 2, Molly Kandarian, Pingry, 15-51/2. 3, Katelyn Kraft, St. Rose, 15-13/4. 4, Aiyana Wilkinson, Timothy, 14-11. 5, Leah DiMartini, St. Rose, 14-8.

Triple jump: 1, Ashley Leyden, St. Joseph, 33-51/4. 2, Leah DiMartini, St. Rose, 33-1/4. 3, Katleyn Kraft, St. Rose, 32-101/2. 4, Madison Campbell, GSB, 31-2. 5, Kathleen Fabio, St. Rose, 29-113/4.

Shot put: 1, Phoebe Carano, St. Joseph, 32-81/4. 2, Stacey Labissiere, Trenton Cath., 32-31/4. 3, Danielle Franklin, Roselle, 32-0. 4, Adia Lebetter, Roselle, 31-51/2. 5, Cory Ranson, Pingry, 29-0.

Discus: 1, Laura Catanzaro, Mater Dei, 94-2. 2, Stacey Labissiere, Trenton Cath., 91-5. 3, Azsiani James, Roselle, 85-3. 4, Danielle Franklin, Roselle, 82-8. 5, Armani Cormick, GSB, 81-10.

Javelin: 1, Karli Ernst, Our Lady of Mercy, 109-0. 2, Ruthie Advokat, Pingry, 105-6. 3, Laura Catanzaro, Mater Dei, 103-0. 4, Aiyeola Aiyenigba, St. Rose, 97-11. 5, Maggie Morash, Pingry, 91-11.

4x400 relay: 1, Pingry, 4:10.77. 2, St. Rose, 4:17.14. 3, Gill St. Bernards, 4:19.25. 4, Benedictine, 4:20.88. 5, Mater Dei, 4:26.18.

South Jersey Group 3

Ocean City 150 100 0 - 7 9 1

Moorestown 004 100 0 - 5 8 2

WP: Kyle Andrews. LP: Nick Savino. 2B: M-Jonathan Michnick 2. OC-Beau Hall. HR: OC-Beau Hall.

Nonleague

Buena 000 000 0 - 0 6 3

Gloucester Catholic 005 000 x - 5 11 0

WP: Danny Higgins. LP: Jarred Corniell. 2B : GC-Pat Kane.

Baseball

SOUTH JERSEY GROUP 1 SEMIFINALS

Maple Shade at Haddon Township, 4

Pennsville at Audubon, 4

SOUTH JERSEY GROUP 2 SEMIFINALS

Sterling at Buena, 4

Haddonfield at GCIT, 4

SOUTH JERSEY GROUP 3 SEMIFINALS

Central Regional at Hammonton, 4

Delsea at Ocean City, 4

SOUTH JERSEY GROUP 4 SEMIFINALS

Lenape at Williamstown, 4

Toms River South at Cherokee, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 1 SEMIFINALS

Burlington City at Point Pleasant Beach, 4

South River at Florence, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 2 SEMIFINALS

Voorhees at Raritan, 4

Robbinsville at Rumson, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 3 SEMIFINALS

Freehold Borough at Hopewell Valley, 4

Manasquan at Monmouth, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 4 SEMIFINALS

North Brunswick at Steinert, 4

Manalapan at Middletown South, 4

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC A QUARTERFINALS

Gloucester Catholic at Holy Cross, 3:30

Bishop Eustace at Monsignor Donovan, 4

St. Augustine at Red Bank Catholic, 4

Camden Catholic at Christian Brothers, 4

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC B QUARTERFINALS

Moorestown Friends at Timothy Christian, 4

St. Joseph at Marist, 4

Wardlaw-Hartridge at Sacred Heart, 4

Gill St. Bernard's at Mater Dei, 4

NONLEAGUE

Pitman at Highland, 4

Softball

SOUTH JERSEY GROUP 1 SEMIFINALS

Haddon Township at Schalick, 4

Gloucester at Pennsville, 4

SOUTH JERSEY GROUP 2 SEMIFINALS

Barnegat at Buena, 4

Haddon Heights at GCIT, 4

SOUTH JERSEY GROUP 3 SEMIFINALS

Delsea at Central Regional, 4

Cumberland at Kingsway, 4

SOUTH JERSEY GROUP 4 SEMIFINALS

Washington Township at Toms River East, 4

Eastern at Shawnee, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 1 SEMIFINALS

Henry Hudson at New Egypt, 4

Florence at Metuchen, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 2 SEMIFINALS

Delaware Valley at Robbinsville, 4

Raritan at Voorhees, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 3 SEMIFINALS

Northern Burlington at Manasquan, 4

Lawrence at Neptune, 4

CENTRAL JERSEY GROUP 4 SEMIFINALS

Howell at Middletown South, 4

Monroe at East Brunswick, 4

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC A QUARTERFINALS

Monsignor Donovan at Camden Catholic, 4

Paul VI at Bishop Ahr, 4

Gloucester Catholic at Notre Dame, 4

Red Bank Catholic at St. John Vianney, 4

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC B QUARTERFINALS

Wildwood Catholic at Sacred Heart, 4

St. Joseph at Doane Academy, 4

Cardinal McCarrick at Wardlaw-Hartridge, 4

Mater Dei at Gill St. Bernard's, 4

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City at Westampton Tech, 3:45

NONLEAGUE

Maple Shade at Burlington Township, 3:45

Girls' Lacrosse

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Mainland at Ocean City, 4

Through Saturday.

BURLINGTON COUNTY League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L   

x-Burlington Township. . . 7   1   15   8   

Moorestown. . . 5   2   16   7   

Rancocas Valley. . . 5   3   12   9   

Northern Burlington. . . 2   6   7   12   

Pemberton. . . 0   7   5   14   

x-division champion

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L   

x-Holy Cross. . . 10   1   22   4   

Delran. . . 9   3   18   10   

Bordentown. . . 9   3   15   9   

Cinnaminson. . . 5   5   11   12   

Willingboro. . . 3   8   8   14   

Westampton Tech. . . 3   8   4   15   

Medford Tech. . . 0   11   0   19   

x-division champion

League   Overall   

Freedom Division W   L   W   L   

Burlington City. . . 10   0   15   6   

New Egypt. . . 8   2   11   11   

Riverside. . . 6   4   9   12   

Florence. . . 7   5   12   10   

Palmyra. . . 3   8   8   15   

Maple Shade. . . 2   8   6   17   

Trenton Catholic. . . 0   9   1   11   

COLONIAL League   Overall   

Liberty Division W   L   W   L   

x-Sterling. . . 14   2   20   4   

Haddonfield. . . 12   3   18   6   

Overbrook. . . 8   8   15   11   

Haddon Heights. . . 7   9   9   12   

Collingswood. . . 6   9   6   12   

West Deptford. . . 6   10   9   16   

x-division champion

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L   

Audubon. . . 12   3   19   6   

Haddon Township. . . 12   3   16   6   

Gateway. . . 9   5   14   10   

Woodbury. . . 4   11   6   13   

Paulsboro. . . 1   14   2   15   

Lindenwold. . . 1   15   5   19   

OLYMPIC League   Overall   

American Division W   L   W   L   

Washington Township. . . 6   1   23   3   

Cherokee. . . 6   2   21   5   

Eastern. . . 3   5   16   10   

Lenape. . . 2   5   15   8   

Cherry Hill East. . . 2   6   14   14   

League   Overall   

Patriot Division W   L   W   L   

Shawnee. . . 6   2   10   12   

Pennsauken. . . 5   2   16   7   

Cherry Hill West. . . 4   3   15   10   

Triton. . . 3   5   8   16   

Winslow Township. . . 0   6   10   14   

League   Overall   

National Division W   L   W   L   

Bishop Eustace. . . 6   2   18   6   

Paul VI. . . 5   2   12   6   

Camden Catholic. . . 4   2   12   11   

Seneca. . . 2   6   6   17   

Timber Creek. . . 1   6   9   13   

TRI-COUNTY League   Overall   

Royal Division W   L   W   L   

x-Delsea. . . 7   3   19   9   

Williamstown. . . 6   4   16   9   

Kingsway. . . 5   4   12   10   

Highland. . . 4   4   12   9   

Clearview. . . 3   5   10   10   

Cumberland. . . 2   7   5   13   

x-division champion

League   Overall   

Diamond Division W   L   W   L   

x-Gloucester Catholic. . . 10   0   23   4   

GCIT. . . 7   3   18   5   

Woodstown. . . 5   5   8   17   

Deptford. . . 3   6   10   13   

Glassboro. . . 2   7   7   15   

Penns Grove. . . 2   8   4   19   

x-division champion

League   Overall   

Classic Division W   L   W   L   

Salem. . . 10   1   15   5   

Pennsville. . . 10   2   17   5   

Pitman. . . 7   5   12   10   

Schalick. . . 5   6   11   9   

Gloucester. . . 5   7   6   15   

Wildwood. . . 4   8   17   13   

Clayton. . . 0   12   0   19   

CAPE AMERICAN League   Overall   

Division I W   L   W   L   

Millville. . . 10   3   15   7   

St. Augustine. . . 8   4   17   8   

Hammonton. . . 7   5   18   6   

Egg Harbor Township. . . 6   7   11   13   

Absegami. . . 2   10   5   15   

League   Overall   

Division II W   L   W   L   

Mainland. . . 7   4   11   7   

Oakcrest. . . 5   6   14   14   

Vineland. . . 5   6   9   13   

Holy Spirit. . . 5   7   16   10   

Atlantic City. . . 4   7   12   9   

CAPE NATIONAL League   Overall   

Division I W   L   W   L   

xy-Buena. . . 13   2   22   6   

Sacred Heart. . . 12   3   14   8   

Ocean City. . . 10   4   16   9   

St. Joseph. . . 9   5   12   11   

Middle Township. . . 7   8   10   13   

Lower Cape May. . . 6   10   10   15   

x-division champion

y-conference champion

League   Overall   

Division II W   L   W   L   

Cedar Creek. . . 6   4   7   13   

Cape May Tech. . . 5   7   7   12   

Wildwood Catholic. . . 5   9   6   16   

Pleasantville. . . 2   11   2   14   

Bridgeton. . . 1   13   3   22   

|
|
|
|
|