Baseball Leaders

Posted: June 03, 2012

Baseball Leaders

Through Wednesday.

 PITCHING WINS

10 - Justin Smith, Hammonton

9 - Kevin Baxter, St. Augustine; Andrew Schorr, Audubon; Keith Wallace, Bishop Eustace

8 - Jason Cavanaugh, Haddonfield; Pat Burns, Haddon Township; Beau Hall, Ocean City

7 - Andrew Fisher, Cherry Hill West; Pedro Perez, Burlington City; Jon Mackie, Holy Cross; Justin Geri, Buena; Jake Danner, GCIT; Matt Long, Washington Township

6 - Billy Grubb, Washington Township; Mark Scarpa, Washington Township; Dan Schurer, Moorestown; Andrew Biggs, Millville; Aaron Cox, Millville; Zach Youngberg, Delran; Connor Walsh, Sterling; CJ Hertz, Sterling; Connor Dilks, Pennsville; Joe Palmer, Gateway; Jim Rossi, Cherokee; John Murphy, Gloucester Catholic; Colin Perro, Cherokee

5 - Ridge Herman, Pennsville; Mike Campisano, Paul VI; Denny Brady, Buena; Tim Miller, Moorestown; Sean Kelly, Cherokee; Mike Mosley, Williamstown; Mike Marchitto, Eastern; Ryan Bell, Burlington Township; Anthony Lopez, Buena; Holvin Figueroa, Sacred Heart; Garrett Craig, Delsea

HOME RUNS

10 - Pete Galiano, Camden Catholic

9 - Alex Polanco, Pennsauken

8 - John Adryan, Holy Cross; Jordan Rizzo, Williamstown; Jon Gonzales, Winslow Township

7 - Josh Shimp, Pennsville; Chris Burns, Holy Cross

6 - Joe Gatto, St. Augustine; Chris Scarlett, Holy Spirit; Brian Almand, Paul VI; Vinnie Nocella, Washington Township; Kurtis Burnett, Willingboro

5 - Keith Michalski, Audubon; Doug Young, Audubon; Anthony Lopez, Buena; Manny Colon, Buena; Mike McLaughlin, Haddonfield; Ismael Tejeda, Pleasantville; Paschal Petrongolo, Paul VI; Ned Kerr, Paul VI; Joe Hummel, Holy Cross; Holvin Figueroa, Sacred Heart

4 - Joe Craig, Camden Catholic; Jason Renna, Seneca; Niko Celia, Lenape; Bobby Isopi, Lenape; Kevin McGarry, Lenape; Mike Krusinki, Bishop Eustace; Nick Browne, Bishop Eustace; Brett Tenuto, Gloucester Catholic; John Brue, Gloucester Catholic; Justin Smith, Hammonton; Jordan Glover, Cherokee; Ridge Herman, Pennsville

TRIPLES

7 - Kurtis Burnett, Willingboro

6 - Zach Funk, GCIT

4 - Ryan Long, Washington Township; John Adryan, Holy Cross; Andrew Schorr, Audubon; Tovine Potts, Sacred Heart; Nick DeFrank, Clearview; John Brue, Gloucester Catholic; Anthony Lopez, Buena

3 - Rob Taylor, Cherry Hill East; Brenden Del Monte, Cherry Hill West; Keith Wallace, Bishop Eustace; Justin Healey, Ocean City; Nick Browne, Bishop Eustace; Galen Turner, Rancocas Valley; Ridge Herman, Pennsville; Jose Martinez, Pemberton; Giovanni Gussen, Gloucester Catholic; Mike Macaluso, GCIT

DOUBLES

17 - Boomer Wickersham, Audubon

15 - Jon Gonzales, Winslow Township

13 - Ridge Herman, Pennsville

12 - John Adryan, Holy Cross; Brett Tenuto, Gloucester Catholic; Kurtis Burnett, Willingboro

11 - Christian Walsh, Sterling; Shaine Hughes, Washington Township; Jake Danner, GCIT

10 - Kevin McGugan, Cinnaminson; Justin Healey, Ocean City;; Lou Rodriquez, Camden Catholic; John Janoski, Deptford; Nick DeFrank, Clearview; Connor Arsenault, Shawnee; Anthony Sweet, Pennsauken; Trevor Datz, Pitman; Pat Burns, Haddon Township; Keith Michalski, Audubon; Anthony Lopez, Buena; Nick Ciocco, Cherry Hill East

9 - Pat Doheny, Gateway; Mike Macaluso, GCIT; Nick Cieri, Rancocas Valley; Mike Marchitto, Eastern; Ryan Long, Washington Township; Pat Kane, Gloucester Catholic; Josh Rodgers, Pennsauken; Barry Buchowski, St. Augustine

8 - Jesse Gold, Cherry Hill East; Aaron Cox, Millville; Nick Montefusco, Shawnee; Tim Greene, Gateway; Cameron Bahr, Seneca; Mike Wiseley, Holy Cross; Zack Hemler, Holy Cross; Shane Graham, Overbrook; Joe Sigismondi, Highland; Chris Jones, Bishop Eustace; Shane Garrett, Cherokee; John Brady, Williamstown; Eric Teesdale, Sterling; Kevin Allen, Sacred Heart; Tyler Love, Eastern; Jarred Corniell, Buena


Coaches or athletic directors should send additions or corrections to panastasia@phillynews.com.

 

|
|
|
|
|