S. Jersey Scoreboard

Posted: November 20, 2012

Boys' Soccer

SOUTH JERSEY GROUP 3 FINAL

Kingsway at Moorestown, 2

SOUTH JERSEY NON-PUBLIC B FINAL

Pingry at Bishop Eustace, 2

Girls' Soccer

CENTRAL JERSEY GROUP 2 FINAL

Manasquan at Bordentown, 2:30

SOUTH JERSEY GROUP 1 FINAL

Glassboro at Haddon Heights, 2

SOUTH JERSEY GROUP 3 FINAL

Central Regional at Moorestown, 2

SOUTH JERSEY GROUP 4 FINAL

Lenape at Eastern, 2

Wednesday

NONLEAGUE

Cherry Hill West at Cherry Hill East, 6

Willingboro at Holy Cross, 6

Kingsway at Clearview, 7

Cumberland at Schalick, 7

St. Joseph at Hammonton, 7

Thursday

COLONIAL CONFERENCE LIBERTY

Sterling at Collingswood, 11 a.m.

COLONIAL CONFERENCE PATRIOT

Haddon Township at Audubon, 11 a.m.

NONLEAGUE

Oakcrest at Absegami, 10 a.m.

Egg Harbor Township at Mainland, 10 a.m.

Holy Spirit at Atlantic City, 10 a.m.

Bordentown at New Egypt, 10 a.m.

St. Augustine at Cedar Creek, 10 a.m.

Delran at Cinnaminson, 10 a.m.

Deptford at Glassboro, 10 a.m.

Lower Cape May at Middle Township, 10 a.m.

Washington Township at Williamstown, 10 a.m.

Ocean City at Pleasantville, 10 a.m.

Timber Creek at Triton, 10 a.m.

Bishop Eustace at Pennsauken, 10:30 a.m.

Burlington Township at Rancocas Valley, 10:30 a.m.

Pitman at Clayton, 10:30 a.m.

Gateway at Woodbury, 10:30 a.m.

Gloucester at Gloucester Catholic, 10:30 a.m.

Woodstown at Salem, 10:30 a.m.

Lindenwold at Overbrook (N.J.), 10:30 a.m.

Millville at Vineland, 10:30 a.m.

Pennsville at Penns Grove, 10:30 a.m.

Burlington City at Palmyra, 11 a.m.

Woodrow Wilson at Camden, 11 a.m.

Seneca at Cherokee, 11 a.m.

Florence at Riverside, 11 a.m.

Haddon Heights at Haddonfield, 11 a.m.

Lenape at Shawnee, 11 a.m.

Northern Burlington at Pemberton, 11 a.m.

Girls' Soccer

American Division

First-Team Forwards

Madison Tiernan, Eastern

Shannon Nugent, Shawnee

Caitlyn Delaney, Cherry Hill East

Rachelle Ross, Lenape

First-Team Midfielders

Erin Smith, Shawnee

Tori Prager, Lenape

Devon Cummings, Cherokee

Katie Buoni, Washington Township

First-Team Fullbacks

Rachel Johnson, Lenape

Miranda Konstantinides, Eastern

Kristin Sullivan, Cherokee

Taylor Ryan, Shawnee

First-Team Goalies

Glade Nugent, Shawnee

Courtney Simpson, Cherokee

Second-Team Forwards

Marissa Topolski, Lenape

Ashley Koester, Cherokee

Allegra Ondrejka, Washington Township

Jaylyn Thompson, Eastern

National Division

First Team-Forwards

Catherine Fiore, Paul VI

Jennifer Mosley, Timber Creek

Ashley Gault, Bishop Eustace

Sarah McGlinn, Cherry Hill West

Briana McGrath, Winslow

First-Team Midfielders

Jaclyn Carty, Paul VI

Taylor Baranowsky, Bishop Eustace

Elise Pratt, Timber Creek

Nicolette Wilkins, Bishop Eustace

First-Team Fullbacks

Sarah Harris, Paul VI

Ally Fiato, Bishop Eustace

Sarah Obuchowski, Camden Catholic

Hannah Hoffman, Seneca

First-Team Goalkeepers

Christiana Ogunsami, Cherry Hill West

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|