Pennsylvania Scoreboard

Posted: November 21, 2012

Football

NONLEAGUE

Mastery North 34, Simon Gratz 26

Girls' Soccer

Alison McGowan, St. Basil; Tara Fritz, Nazareth; Rosaria Capuano, Nazareth; Lisa Roman, Mount St. Joseph; Colleen Steinmetz, Mount St. Joseph; Kasey Challis, Villa Maria; Michelle Kinka, Villa Maria; Katie Manta, Villa Maria; Nicol Natale, Merion Mercy; Mary Grace Zeller, Merion Mercy; Martha Zeller, Merion Mercy; Taylor Caparo, Gwynedd-Mercy; Merideth D'Angelo, Gwynedd-Mercy; Theresa Webster, Gwynedd-Mercy; Maggie Cameron, Gwynedd-Mercy; Alexa Fabbri, Villa Joseph Marie; Katie Bell, Villa Joseph Marie; Bridget Galen, Villa Joseph Marie; Allie Trzaska, Villa Joseph Marie; Sarah Madden, Villa Joseph Marie; Caroline Gray, Villa Joseph Marie; Courtney Sullivan, Villa Joseph Marie.

Boys' Soccer

First Team

Brett Campbell, Haverford School; Sam Agre, Penn Charter; Andrew Cimino, Malvern Prep; Timmy Ogle, Springside Chestnut Hill; Jared Whitman, Germantown Academy; Dan Rubenstein, Haverford School; Alex Dubow, Haverford School; Trupert Ortleib, Episcopal Academy; Ted Foley, Penn Charter; Matt Sullivan, Penn Charter; Sam McDowell, Springside Chestnut Hill

Second Team

Phil Zeilke, Germantown Academy; Kevin Voye, Springside Chestnut Hill; Adam Volari, Germantown Academy; Tom Higgins, Springside Chestnut Hill; Tripp Traynor, Malvern Prep; Phil Kelly, Springside Chestnut Hill; Bradford Jones, Penn Charter; Dutch Buckley, Episcopal Academy; Anthony Liddy, Springside Chestnut Hill; Gavin McBride, Haverford School; Jeff Green, Haverford School.

Ice Hockey

CENTRAL LEAGUE

Penncrest vs. Strath Haven at IceWorks, 5:45

Conestoga vs. Radnor at IceLine, 6:45

Ridley vs. Upper Darby at IceWorks, 8:30

CHES-MONT LEAGUE

Spring-Ford vs. West Chester East at IceLine, 7

Great Valley vs. W.C. Henderson at IceLine, 8:30

Perkiomen Valley vs. Methacton at Center Ice, 9

INDEPENDENCE LEAGUE

Archbishop Ryan vs. Roman Catholic at FSZ-NE, 8:30

INTER-COUNTY SCHOLASTIC LEAGUE

Malvern Prep vs. St. Joseph's Prep at IceLine, 8:30

NONLEAGUE

Downingtown East vs. Downingtown West at IceLine, 6:45

Father Judge vs. Holy Ghost Prep at FSZ-NE, 6:45

Lower Merion vs. Marple Newtown at IceWorks, 6:45

Cardinal O'Hara vs. Springfield at IceWorks, 7

Garnet Valley vs. Sun Valley at IceWorks, 8:45

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|