Pennsylvania Scoreboard

Posted: December 13, 2012

Boys' Basketball

GLEN MILLS TIP-OFF

Glen Mills 46, Strawberry Mansion 36

Central 70, Lamberton 44

NONLEAGUE

Phil-Mont Christian 50, MaST Charter 38

Community Ac. of Phila. 60, Pa. School for Deaf 43

Malvern Prep 57, Mariana Bracetti 36

Southern 70, Bodine 35

Peddie School 50, Springside Chestnut Hill 49

Dobbins 78, Randolph 51

Audenried 56, New Hope Academy Charter 49

Roman Catholic 71, Roxborough 21

Father Judge 70, Lincoln 45

Penn Charter 51, Hill School 40

Math, Civics & Sciences 86, World

Communications 38

Morrisville 90, Friends Select 64

Palmer 70, West Catholic 66

Central Bucks East 51, Wissahickon 50 (OT)

Allentown Central Catholic 68,

Hatboro-Horsham 58

Reading 48, Coatesville 47

Conwell-Egan 45, Council Rock South 37

Calvary Christian 65, Devon Prep 55

Lower Moreland 54, Springfield (M) 47

Imhotep Charter 63, LaSalle 46

Bethlehem Catholic 74, Pottstown 62

Octorara 69, Pequea Valley 48

Boys' Bowling

PUBLIC LEAGUE

Boys' Latin A 4, Bok 0

Boys' Latin B 4, Esperanza 0

Boys' Latin C 4, Vaux 0

Saul 4, Sayre 0

Northeast 3, Constitution 1

Frankford 4, Douglas 0

Esperanza 3, Community Ac. of Phila. 0

Girls' Bowling

PUBLIC LEAGUE

Saul A 3, Esperanza 1

Saul B 3, Sayre 0

Frankford 4, Randolph 0

Girls High 3, Del-Val Charter 0

Carroll 4, Mastbaum 0

CATHOLIC LEAGUE

St. Hubert 4, Hallahan 0

Little Flower 4, Conwell-Egan 0

Girls' Basketball

CATHOLIC LEAGUE

Archbishop Carroll 62, Little Flower 17

PUBLIC LEAGUE

Imhotep Charter 54, Swenson 0

Freire Charter 56, Bok 26

Communications Tech 47, Paul Robeson 30

Parkway Center City 42, Phila. Electrical 26

Phila. Academy Charter 25, World

Communications 12

Maritime Academy 39, Carroll 19

Mastery North 57, Del-Val Charter 19

Ben Franklin 44, University City 32

Engineering & Science 65, Rush 10

Northeast 51, Simon Gratz 45

Central 57, Frankford 13

Girls High 46, Kensington 27

Washington 25, Olney 23

Lincoln 54, Edison 26

Fels 51, Martin Luther King 31

Bodine 48, Mastbaum 31

Germantown 38, Mariana Bracetti 18

Palumbo 49, South Philadelphia 37

Franklin Learning Center 35, Dobbins 28

Prep Charter 59, Overbrook (Pa.) 13

PUBLIC LEAGUE DIVISION A

Parkway West 45, Math, Civics & Sciences 35

TRI-COUNTY LEAGUE

West-Mont Christian 44, Woodlynde 43 (OT)

NONLEAGUE

Gateway (Fla.) 51, Marple Newtown 40

West Philadelphia 35, Mastery South 31

Science Leadership 53, Masterman 52

Community Ac. of Phila. 35, Pa. School for Deaf 19

Randolph 48, Elverson 25

Motivation 47, New Media Charter 27

Delco Christian 59, Calvary Christian 20

Audenried 42, Strawberry Mansion 19

Hill School 50, Friends' Central 38

Truman 58, Franklin Towne Charter 42

Peddie School 40, Springside Chestnut Hill 24

Abington 75, Chester 45

Notre Dame 45, Central Bucks East 38

Central Bucks South 74, Cheltenham 41

Methacton 49, Wissahickon 31

North Penn 36, Downingtown West 35

Boys' Swimming

Friends' Central 94, Hill School 75

St. Joseph's Prep 93, Plymouth Whitemarsh 90

Girls' Swimming

Hill School 104, Friends' Central 64

Wrestling

BICENTENNIAL LEAGUE

Church Farm 40, Bristol 36

CATHOLIC LEAGUE

St. Joseph's Prep 50, Monsignor Bonner 34

Roman Catholic 42, Archbishop Wood 27

CENTRAL LEAGUE

Ridley 45, Haverford High 27

Garnet Valley 44, Strath Haven 24

Penncrest 44, Marple Newtown 30

Radnor 40, Lower Merion 30

PUBLIC LEAGUE

Bok 66, University City 18

Mariana Bracetti 42, Palumbo 33

Martin Luther King 52, Olney 30

SUBURBAN ONE CONTINENTAL

Quakertown 38, Souderton 37

SUBURBAN ONE NATIONAL

Council Rock North 32, Council Rock South 27

NONLEAGUE

Episcopal Academy 48, Academy of New Church 27

Hill School 45, George School 36

Glen Mills 48, Oxford 29

Cardinal O'Hara 60, Penn Wood 18

Bishop McDevitt 45, Pope John Paul II 19

Perkiomen Valley 37, Unionville 25

Chichester 42, Sun Valley 26

Glen Mills Tip-Off

Strawberry Mansion 6 8 11 11 - 36

Glen Mills 12 8 14 12 - 46

SM: Anthony Askins-Pickney 6, Donovan Barnes 16, Marcquis Graham 4, Malik Haile 2, Gary Nicholson 2, Christopher Russell 2, Jamaal Wright 4.

GM: Jah-Bree Alleyne 1, Richard Grant 4, Jay're Jackson 19, Quadir Jones 12, Rick Readus 3, Larry Smith 1, Shiheem Spencer 6.

Lamberton 9 7 9 19 - 44

Central 16 15 20 19 - 70

L: Kevin Cooper 5, Anthony Fagan 22, Darrell Ellis Jr. 11, Marlon Martin 2, Bernard McIntyre 4.

C: Chris Bing 8, Romero Dorlus 7, Eric Gainos 4, Greg Holdsman 8, Rafik Johnson 12, Kadin Marshall 2, Chace McCall 2, Jyel Thompson 4, Khalil Williams 16, Christofer Wooden 5, Steven Wu 2.

Nonleague

Father Judge 27 9 18 16 - 70

Lincoln 13 9 13 10 - 45

FJ: James Bogans 5, Will Brazukas 2, Sean Hanna 18, Aaron Higgins 4, Brandon Maguire 12, Johnmike O'Connor 2, Malik Robinson 19, Jeff Seigafuse 8.

L: Blair Bowes 8, Justin Carlson 5, Anthony Caruso 3, Raymond Fred 9, Davontae McCleod 4, Savion Parks 1, Kadrie Paul 5, Adonis Rosario 10.

Hill School 16 7 3 14 - 40

Penn Charter 10 7 14 20 - 51

HS: Bryce Allen 14, Quin Butler 2, Drew DeAngelis 2, Michael Leasure 4, Joe Pucci 4, Seth Regensburg 7, Adam Regensburg 1, Grant Smith 6.

PC: Demetrius Isaac 5, Chase Kumor 14, Mike McGlinchey 9, Sean O'Brien 9, Alex Schwarz 10, Austin Williams 4.

Roxborough 5 6 6 4 - 21

Roman Catholic 29 11 22 9 - 71

R: Hank Adens 4, Austin Daniels 3, Edward Davis 4, Matthew Harris 4, Romello Holland 2, Isaiah King 4.

RC: Traci Carter 13, Seth Chisholm 9, Shep Garner 10, Rashann London 17, Carnell Mcgirt 2, Paul Newman 2, Matt Simon 9, Manny Taylor 5, TreVaughn Wilkerson 4.

Mariana Bracetti 8 7 8 13 - 36

Malvern Prep 11 18 14 14 - 57

MB: Emmanuel Armstrong 4, Graciani 2, Malik Jackson-Wallace 13, Shaqur Jones 4, Jorge Quinones 13.

MP: Ryan Ammerman 8, Alex Dentinger 5, Jimmy Gordon 18, Jeff Hagen 3, John Nassib 10, Will Powers 3, Sam Ramagano 8, Colin Sweeney 2.

Bodine 6 12 11 6 - 35

Southern 18 17 18 17 - 70

B: Samad Drayton 2, Sahlil Harris 2, McClean 9, Tyron Price 3, Troy Richardson 11, Satchell 4, Joseph Walker 4.

S: Kelvin Bain 16, Tyriek Gilliard 2, Harris 4, Tyreese Livingston 12, Jamir Lomax 6, Daquan Means 4, Ross 7, Smith 5, Ralik Wise 14.

Peddie School 13 12 13 12 - 50

Springside Chestnut Hill 10 10 17 12 - 49

PS: Jonah Brooks 4, Wesley Dickinson 15, DeAndre Haywood 15, Lucas Niglio 8, Isaiah Seetram 8.

SCH: John DeAngelis 3, Paul Dooley 7, Andrew Dowds 6, Tom Hogan 2, Frank Jackson 13, Bobby Keyes 4, Jordan Watson 14.

Randolph 13 20 5 13 - 51

Dobbins 17 16 25 20 - 78

R: Glover 3, Morris 2, M. Olphant 2, D. Richardson 16, D. Solomon 9, M. Stricklan 10, T. Upchurch 9.

D: Wanya Barren 10, Andre Cannedy 15, Dashawn Gindraw 7, Dequan Jackson 5, Devante Laws 17, Khalil Parker 6, Jarelle Pinckney 4, Tyrone Robeson 6, Marquell Tate 8.

MaST Charter 6 11 8 13 - 38

Phil-Mont Christian 12 16 14 8 - 50

MC: Joe Gimbel 4, Ameer Higgins 6, Devin Jackson 16, Quiiyim Saunders 10, Donato Wepryk 2.

PC: Micah Baldez 17, Seth Brandenburg 9, Zach Dolton 9, Ben Hamilton 15.

Community Ac. of Phila. 10 22 12 16 - 60

Pa. School for Deaf 18 12 8 5 - 43

CAoP: A. Johnson 19, M. Lopez 8, L. Moore 11, G. Ramos 9, J. Rodriguez 3, K. Smith 8, M. Torres 2.

PSfD: Zakee Bess 4, James Bridges 4, Kevin Brown 9, Nelson DeJesus 3, Mark Gonzalez 23.

World Communications 9 10 13 6 - 38

Math, Civics & Sciences 32 23 22 9 - 86

WC: Andrews 2, Bell 13, Nicholson 2, Peck 6, I. Savage 4, Wright 11.

MC&S: Britton Lee 8, Louis Myers 13, Jeffon Powell 8, Malik Starkes 11, Maurice Stevens 6, Shafeek Taylor 5, Quadir Welton 13, Jeremiah Worthem 22.

Friends Select 12 18 23 11 - 64

Morrisville 17 28 19 26 - 90

FS: Andrew Chachute 3, Ben Holl 33, Kris Warren 18, Colin Wrightman 10.

M: Travon Alexander 13, Anthony Bollard 14, Nick Castillo 12, Don Kinslow 29, Ricky Melendez 17, Jimmy Miller 4, Davae Watson 1.

New Hope Acad.Charter 6 18 10 15 - 49

Audenried 12 10 10 24 - 56

NHAC: Damming 12, Dennis 9, Devin 4, Ishmael 6, Kaeway 6, Montel 3.

A: Tyreese Allen 7, Synia Davis 8, Kylil Harris 6, Jameer Johnson 2, Qaadir Nock 18, Kerry Scott 3, Thomas Thompkins 12.

Calvary Christian 20 12 20 13 - 65

Devon Prep 15 14 11 15 - 55

CC: Josh Bair 15, Jon Boback 13, Micha Doran 3, Paul Lacroix 10, Dan McGuigan 7, Dustin Vitale 15, Jared Wenger 2.

DP: Bauers 2, DiDonato 3, Giampietro 18, Kane 14, Kohlbrener 5, McConnell 8, McKenna 2, McSurdy 3.

Palmer 23 15 16 16 - 70

West Catholic 18 21 16 11 - 66

P: Davis 15, McLaurin 16, Spencer 8, Thompson 16, White 15.

WC: Chris Baysmore 3, Jalil Branch 20, Tyshar Brown 5, Chris Calicat 2, Anwar Epps 22, Taquan Johnson 3, Jayleen Roberson-Cosby 9, Shareef Sheppard 2.

Central Bucks East 17 6 6 17 5 - 51

Wissahickon 10 12 14 10 4 - 50

CBE: Kyle Clow 5, Bennett Kardane 19, Brendan McLoughlin 5, Brenan O'Neil 2, Kevin Phelps 2, Danny Reilly 6, Anthony Roggio 6, Matt Stauffer 6.

W: Todd Bentley 14, Gordon Bentley 8, Chris Tarradonini 3, Chris Vila 15, Chase Wilson 10.

Pequea Valley 11 10 18 9 - 48

Octorara 20 15 19 15 - 69

PV: Goodyear 5, Brian Lindquist 17, Kevin Lockhart 14, Ness 2, Mike Stoltzfus 6, Jordan Willard 4.

O: Mauriece Bowers 22, Tarojae Brake 12, James Brown 5, Zack Cornell 4, Shaun Devlin 13, Anthony DiNorcsia 6, Devante White 7.

Hatboro-Horsham 15 16 10 17 - 58

Allentown Cen. Catholic 10 16 17 25 - 68

H: Mike Brown 20, Brian Kelly 9, Walt Kimble 4, Jack Lavery 2, Zach Quattro 23.

ACC: Abdur-Rahkman 34, Baez 13, Kammerer 19, Vaughan 2.

Springfield (M) 12 8 7 20 - 47

Lower Moreland 13 11 12 18 - 54

S(: Malik Ball 7, Clark 2, William Dahm 12, Connor Gill 7, Matt Krewson 5, Chris Stone 7, Yoast 7.

LM: Dom Cataline 1, Jake Cohen 21, Danny Duffy 4, Jeremy Geiger 8, Joe Levanthal 4, Phil Madden 6, Ricky Weintraub 3, Oscar Zhang 3, Zoubroulis 4.

Reading 10 13 18 7 - 48

Coatesville 16 14 13 4 - 47

Council Rock South 7 11 8 12 - 38

Conwell-Egan 8 10 8 19 - 45

CRS: Dan Bushnick 2, Christian Crane 13, Will Faccenda 6, Eric Gallo 4, Jake Gross 5, Tom Townsend 5, Jack Wheatley 3.

C: Jordan Burney 8, Brian Carr 2, Vinny Dalessandro 9, Stevie Jordan 6, Mike Kelly 6, Uriah St. Lewis 11, Ryan Pepito 3.

Catholic League

Little Flower 2 6 7 2 - 17

Archbishop Carroll 18 14 12 18 - 62

LF: Mehaela Dawson 5, Caleigh Gallagher 4, Meghan Petroski 4, Morgan Power 4.

AC: Jess Carney 15, Kristie Costantino 7, Sarah Curran 9, Margaret Filippelli 2, Keara McNulty 3, Kristen Ryan 8, Cara Santoleri 4, Lexi Stover 8, Maddie Wallace 6.

Public League

Rush 4 6 0 0 - 10

Engineering & Science 17 10 26 12 - 65

E&S: Brown-Smith 6, Chambers 4, Dennis 10, Green 5, Hurling 2, McClain 2, Montgomery 2, Owens 10, Patton 4, Worley 20.

Lincoln 16 12 14 12 - 54

Edison 5 6 6 9 - 26

L: Ball 3, Jesse 8, Johnson 4, Sheard 5, Thurman 28, Washington 6.

E: Betances 9, Cartegena 2, Cruz 6, Rosa 9.

South Philadelphia 5 16 11 5 - 37

Palumbo 8 8 14 19 - 49

SP: Bell 15, Davis 1, Gonzalez 4, Mercer 10, Piner 2, Williams 5.

P: Coles 3, MeMe Falligan 10, Feliciano 2, Sausha Gabourel 17, Daveon Gilbert 2, Leake 3, Arianna dos Santos 2, Sowell 10.

Imhotep Charter 19 10 12 13 - 54

Swenson 0 0 0 0 - 0

IC: Kaliah Baker 2, Yolanda Dantzler 4, Bianca Dunham 6, Shalia Kerr 4, Mayah Kitchen 4, Ashley Murray 12, Deja Reynolds 8, Destiny Russell 8, Nia Sharrod 4, Anae Underwood 2.

Communications Tech 8 11 14 14 - 47

Paul Robeson 10 3 13 4 - 30

CT: Sydney Barrow 3, M. Burnett 2, Khidijah Gardner 22, Bryce Garrett 13, A. Wallace 7.

PR: Melvene Gainey 6, Danielle Jones 2, Vuria Lewis 1, Tiffany Phen 19, Nashadaye Taylor 2.

Franklin L. Center 2 6 14 13 - 35

Dobbins 6 2 12 8 - 28

FLC: Ashley Fulton 10, Octavia Johnson 12, Shaidiah McNeair 9, Tawni Robinson 2, Munirah Scott 2.

D: Battle 4, Chestnut 13, Culbreth 3, Tanner 8.

Girls High 19 9 6 12 - 46

Kensington 6 3 11 7 - 27

GH: Taysha Burgos 4, Giana Concepcion 11, Keishla Gilmore 24, Alexis Goldwire 7.

K: Tamdra Collier 1, Sonia Cortez 4, Nyshea Gates 5, Dajah Gladney 10, Yania Lewis 5, Yamira Rivera 2.

Parkway Center City 11 9 8 14 - 42

Phila. Electrical 7 5 6 8 - 26

PCC: C. Cerdan 12, B. Hinlon 3, R. Hughes 4, L.Watkins 14, S. Lewis 3, A. Penn 2, A. Rivers 4.

PE: Gina Colon 4, Zaaria Hines 2, Tamika Joyner 15, Stephanie Lynn Samuels 3, Diamond Williams 2.

Northeast 13 14 10 14 - 51

Simon Gratz 8 5 12 20 - 45

N: Lovely Accilus 6, Jaqueline Hagan 10, Sayonna Kofa 6, Davis Spina 4, Lauren Willis 25.

SG: Brinklea Barnes 11, Tiana Barnett 2, Brianna Jenkins 3, Niarra Justice 6, Erika Moody 21, Faith Sawyer 2.

Bok 9 7 2 8 - 26

Freire Charter 18 12 15 11 - 56

B: A. Mack 1, C. Myers 13, S. Russell 2, M. Spady 1, C. Tumble 9.

FC: Bell 2, S. Hines 8, Parrish 2, Chantel Thomas 15, Chelsea Woods 29.

Germantown 9 8 10 11 - 38

Mariana Bracetti 6 0 4 8 - 18

G: Alford 8, Geddis 7, Mitchell 14, Palmer 8, Williams 1.

MB: Tatiana Concepcion 3, Keishla Gilmore 15.

Mastbaum 7 9 12 3 - 31

Bodine 12 13 5 18 - 48

M: N. Casiano 6, J. Chavis 16, S. Jacobs 2, B. Jones 2, C. Kelley 5.

B: Asiana Cooper 3, Taneka Garvin 11, Tianna Garvin 13, Shaneka Garvin 2, Sydney Mitchell 2, Thalia Oritz 1, Ishell Robinson 2, Sherry Rucker 10, Tiana Singleton 2, Kendra Stafford 2.

World Communications 0 0 7 5 - 12

Phila. Academy Charter 7 9 2 7 - 25

WC: Brianna Blake 1, Courtney Bryan 4, Benita Convington 2, Brianna Gary 1, Ciany Hunt 2, Dajah Williams 2.

PAC: Ashley Ball 2, Haley Keller 9, Sarah Kleinbraum 3, Michaela McMonagle 2, Kelsey O'Connor 2, Caitlyn Stewart 5, Jaqueisha Zakiyyah 2.

University City 9 2 9 12 - 32

Ben Franklin 8 19 6 11 - 44

UC: Gonzalez 10, Jones 4, Keith 10, Simmons 6, Watson 2.

BF: Bush 2, Coles 2, Johnson 20, Outterbridge 18, Stewart 2.

Carroll 10 2 3 4 - 19

Maritime Academy 11 8 12 8 - 39

C: T. Beland 10, S. Clement 2, A. Saez 7.

MA: Jatara Allen 2, Curvina Daniel 8, Mylika Flex 25, Juliette Russell 2, Shakira Skipper 2.

Mastery North 20 11 24 2 - 57

Del-Val Charter 9 7 0 3 - 19

MN: Delina Adams 8, Stephanie Reed 5, Jean Sheared 4, Kenisha Smith 9, Kayla Thomas 21, Nyshae Wimberly 10.

DC: Anya Crowder 6, Eboni Goodwin 11, Aseliah Magnum 2.

Overbrook (Pa.) 0 0 5 8 - 13

Prep Charter 27 22 8 2 - 59

O(: Brown 9, Peel 4.

PC: Cauley 8, Cryor 8, Curry 2, Flournoy 4, Harris 4, Isles 2, McNeil 3, Nimmons 11, Timmons 13, Wilson 4.

Tri-County League

West-Mont Christian 6 8 16 7 7 - 44

Woodlynde 13 6 4 14 6 - 43

WC: Christy Chen 1, Jocelyn Halliley 2, Sophia Halliley 5, Julia Klenske 11, Julia Miller 19, Kylie Stimson 6.

W: Tianna Buck 2, Maya Holloway 13, Gaylen Martin 6, Alex Roberts 4, Michaela Trusk 18.

Nonleague

Masterman 7 14 13 18 - 52

Science Leadership 12 16 6 19 - 53

M: Baldwin 8, Bracy 3, Elican 7, Grehouse 8, Ruffin 24, Taulose 2.

SL: Holness 4, James 2, Kelly 4, McNeil 26, Morrow 15, Randall 2.

Community Ac. of Phila. 8 10 4 13 - 35

Pa. School for Deaf 2 4 11 2 - 19

CAoP: J. Backson 10, C. Devine 12, A. Jennings 5, G. Martle 2, A. Santago 2, K. Tausendfreundt 4.

PSfD: Brinna Bruce 2, Tyaisha Hollis 6, Sasha Ramos 2, Gixa Rodriguez 9.

Franklin Towne Charter 14 13 5 10 - 42

Truman 19 14 19 6 - 58

FTC: Dougherty 2, Rachel Gilborges 10, Alexis O'Neal 8, Val Scalici 12, Larissa Smith 10.

T: Shappelle Brewton 13, Britany Garman 2, Taylor Gasperi 17, Angelica Mena 5, Kaijah Willis 9, Jazmyn Wilson 12.

Hill School 12 15 5 18 - 50

Friends' Central 9 10 14 5 - 38

HS: Devandria Bernard 2, Kim Breeding 7, Sarah Graham 9, Julia Hernan 2, DeAnna Mayza 26, Becca Shiper 4.

FC: Maria Conyers-Jordan 22, Sydney Frank 9, Jesse 3, Anna Leone 2, Iyanna McCurdy 2.

Peddie School 6 11 12 11 - 40

Springside Chestnut Hill 7 3 9 5 - 24

PS: Glazer 5, M.Skerritt 4, Moran 6, Onyekeweve 11, Skerritt 14.

SCH: Byron 1, Maddi Hinchey 3, Giann Pownall 11, Julia Schumacher 4, Sehn 3, Shields 2.

New Media Charter 6 6 8 7 - 27

Motivation 10 22 6 9 - 47

NMC: D. Altidor 4, A. Bennett 2, R. Johnson 6, V. Noel 5, A. Wilcox 2, L. Yates 8.

M: K. Estes 14, D. Green 10, R. Jasmine 10, T. Tillman 13.

Wissahickon 4 0 4 23 - 31

Methacton 10 10 15 14 - 49

W: Meredith Byrne 2, Daria Earland 2, Dominique Earland 4, Sierra Eskridge 6, Rachel Stone 2, Donyea Tate 4, Kiaw Wright 11.

M: Jenna Carroll 12, Tejarra Ellis 2, Kelly Glatthorn 9, Georgia Mizell 2, Rachel Picozzi 4, Sarah Sherman 3, Kelsey Watson 17.

Calvary Christian 10 3 4 3 - 20

Delco Christian 16 16 12 15 - 59

CC: Shawna Bailey 3, Kelsey Caldwell 1, Kendra Stum 14, Naomi Thompson 2.

DC: Amy Barr 6, Jocelyn Chavous 14, Analeigh Crisanti 5, Anna Evans 6, Stacey MacArthur 15, Madison Moore 2, Rachael Pope 5, Tori Upright 2, Abbi Weaver 4.

Audenried 8 12 14 8 - 42

Strawberry Mansion 8 8 2 1 - 19

A: Keaundra Clark 15, Tyneesah Davenport 15, Shakia Greenball 5, Deja McKinney 6, Monaca Tith 1.

SM: Destiny Hicks 13, Rashauna McCray 2, Kiyeira Nicholson 3, India Squire 1.

Abington 15 20 18 22 - 75

Chester 11 6 17 11 - 45

A: Michael Harris 23, Sammy Lochner 7, Gabby Nolan 14, Joslin Poole 3, Deja Rawls 17, Leah Simmons 9, Gigi Vitelle 2.

C: Camry Adams 6, Princess Clemons 12, Kadesha Dix 7, Naisha Little 6, Khani Whitfield 14.

Central Bucks South 13 17 29 15 - 74

Cheltenham 10 16 2 13 - 41

CBS: Christina Cianciarulo 4, Amber Eise 9, Marybeth Evangelista 2, Emma Gardy 1, Kelli Joerger 4, Alysha Lofton 12, Jasmine Martier 2, Lauren Mosher 11, Rachel sALKOWSKI 14, Amanda Schneider 10, Brianna Wade 5.

C: Sabrina Casseus 10, Kelly Graham 3, Rachel Jessie 2, Monet McGorda 4, Seraiah Robinson 7, Amarri Trueheart 11, Gabrielle Wright 4.

North Penn 10 9 14 3 - 36

Downingtown West 8 15 9 3 - 35

NP: Jackie Bilotti 4, Lauren Crisler 7, Brianna Cullen 3, Mikaela Giuliani 1, Jenn Halcovage 4, Erin Maher 9, Vicky Tumasz 8.

DW: Maddie Dew 11, Kayla Feahiller 16, Lindsay Galczyaski 4, Emily Kuhlman 4.

Notre Dame 14 15 6 10 - 45

Central Bucks East 10 7 12 9 - 38

ND: Ali Abbonizio 2, Nikki Callahan 3, Kathleen Fitzpatrick 14, Alex Kane 3, Bailey McCue 2, Megan McGurk 18, Sam Sacchetta 3.

CBE: Morgan Kelly 3, Katelyn Miller 6, Lindsey Nier 6, Courtney Webster 15, Caroline White 8.

Boys' Basketball

BICENTENNIAL INDEPENDENCE

Devon Prep at MaST Charter, 7

CHES-MONT LEAGUE AMERICAN

Unionville at Oxford, 7:30

Octorara at Great Valley, 7:30

CHES-MONT LEAGUE NATIONAL

Downingtown East at Coatesville, 7:30

Avon Grove at West Chester East, 9:30

Bishop Shanahan at W.C. Henderson, 9:30

PENN-JERSEY LEAGUE

City Center at International Christian, 3:45

Pine Forge at Girard College, 5:30

PIONEER ATHLETIC CONFERENCE

Phoenixville at Pope John Paul II, 7:30

SUBURBAN ONE AMERICAN

Plymouth Whitemarsh at Upper Moreland, 7

TRI-COUNTY LEAGUE

Kimberton Waldorf at Wyncote, 3:45

NONLEAGUE

St. Joseph's Prep at Chichester, 3:45

Bishop McDevitt at Germantown Friends, 3:45

Barrack Hebrew at Phelps, 3:45

Mercy Vocational at Del-Val Friends, 3:45

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|