S. Jersey Scoreboard

Posted: December 28, 2012

Boys' Basketball

AUDUBON TOURNAMENT

Gloucester 57, Holy Cross 42

Audubon 40, Moorestown Friends 33

BISHOP EUSTACE HOLIDAY TOURN.

Bishop Eustace 67, Sankofa Freedom 49

Eastern 62, Gloucester Catholic 31

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Shawnee 56, Dobbins 50

BOARDWALK TROIANO BRACKET

Cherokee 57, Absegami 49

CAMDEN COUNTY TECH TOURNAMENT

Camden County Tech 93, Maple Shade 54

Clayton 67, Buena 61

COLT CLASSIC

Schalick 52, Cumberland 38

CONSTITUTION TOURNAMENT

Martin Luther King 52, Life Center 42

DELRAN TOURNAMENT

Florence 62, Westampton Tech 50

Moorestown 70, Delran 46

Burlington City 65, Pennsauken Tech 43

Northern Burlington 66, Highland 36

ESCIT JOHN CASTALDO FLIGHT

Rancocas Valley 53, Liberty 50 (OT)

GARNET AND GOLD TOURNAMENT

Burlington Township 58, GAMP 53

Haddon Heights 57, Triton 54

GLOUCESTER CHR. HOLIDAY TOURN.

Int'l Christian 69, Gloucester Christian 64

LENAPE HOLIDAY SHOWCASE

Malvern Prep 43, Willingboro 39

Lenape 40, Delsea 35

Sterling 60, Seneca 58

Haddonfield 39, Archbishop Ryan 32

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Nottingham 59, Bordentown 39

OVER THE RIVER TOURNAMENT

New Hope-Solebury 66, Riverside 39

PITMAN CLASSIC

Pitman 67, Glassboro 54

SJ PRIVATE SCHOOLS

VS PHILLY PRIVATE SCHOOLS

Holy Spirit 60, Father Judge 45

STAPLETOWN HOLIDAY CLASSIC

Medford Tech 76, Piscataway 61

VIRGINIA WHITAKER TOURNAMENT

Cherry Hill East 61, Camden 57

WOODSTOWN WOLVERINE TOURN.

Haddon Township 43, Clearview 41

NONLEAGUE

Pemberton 62, Pinelands 41

Woodstown 71, Gateway 37

Kingsway 77, Overbrook (N.J.) 52

Girls' Basketball

AUDUBON TOURNAMENT

Gloucester 45, Holy Cross 36

BOARDWALK ANZELONE BRACKET

Mainland 51, Robbinsville 18

BURLINGTON TWP. TOURNAMENT

Burlington City 50, Florence 47

Ewing 64, Burlington Township 30

C.H. WEST CHRISTMAS TOURNAMENT

Haddon Heights 62, Cherry Hill West 53 (OT)

Camden Catholic 57, St. Joseph 43 (OT)

COLT CLASSIC

Deptford 66, Cumberland 31

CONSTITUTION TOURNAMENT

Life Center 53, Franklin Towne Charter 27

HADDONFIELD TOURNAMENT

Eastern 56, Haddonfield 25

Delran 52, Bishop Eustace 50

JAMES G. ATKINSON TOURNAMENT

Timber Creek 69, Paulsboro 36

LENAPE SHOWCASE

Williamstown 44, Seneca 25

Lenape 54, Clearview 28

MICHAEL TUCKER TOURNAMENT

Pemberton 39, Marlboro 38

OVER THE RIVER TOURNAMENT

New Hope-Solebury 42, Riverside 24

PAUL VI TOURNAMENT

Haddon Township 61, Triton 25

WOODBURY HOLIDAY TOURNAMENT

Woodbury 40, Maple Shade 16

Buena 45, GCIT 28

NONLEAGUE

Woodrow Wilson 49, Camden Academy Charter 16

Penns Grove 54, Camden 36

Gloucester Catholic 49, Sterling 34

Cherry Hill East 37, West Deptford 30

Audubon Tournament

Moorestown Friends 4 6 13 10 - 33

Audubon 9 9 7 15 - 40

MF: Spencer Bard 6, Joe Beideman 3, Jon Nutaitus 2, Dan Richards 18, Nate Riggins 4.

A: Adin Borden 18, Robert Panico 2, Anthony Polidoro 5, Eric Schorr 2, James Schroth 6, Austin Tassi 2, Zack Thomas 5.

Bishop Eustace Holiday Tournament

Sankofa Freedom 9 10 14 16 - 49

Bishop Eustace 19 16 16 16 - 67

SF: Sophaun Brown 2, Anthony Downing 12, Shyheim Ladson 8, Juwan Milliner 12, Shaovey Murray 3, Dache Talbert 12.

BE: Ry'n Bland 13, Brandon Cazan 14, Mike Cohen 9, Flo DaSilva 8, Tom Falconiero 8, Nick Hanuscin 13, Conor McLaughlin 2.

Eastern 10 24 22 6 - 62

Gloucester Catholic 11 9 7 4 - 31

E: Alex Barr 6, Devon Bell 7, Justin Fendrick 2, Tom Flacco 8, Matt Klinewski 19, Avery Walker 20.

GC: Chin Akwarandu 5, Hicster 2, Steve Jackson 2, Keanu Kelii 9, Fran Kinsey 1, Petito 1, Austin Regan 7, Mike Shawaryn 4.

Boardwalk Classic Showcase

Shawnee 13 12 14 17 - 56

Dobbins 17 5 14 14 - 50

S: Ryan Bodnar 3, Josh Borrelli 23, Austin Lang 12, Tristan Polnitz 18.

D: Wanya Barren 4, Andre Cannedy 4, Robert Edwards 4, Dequan Jackson 4, Devante Laws 19, Khalil Parker 5, Tyron Robeson 6, Marquell Tate 4.

Camden County Tech Tournament

Maple Shade 12 13 9 20 - 54

Camden County Tech 16 28 25 24 - 93

MS: Joe Fedorowycz 2, George Harris 7, Mark Mcguigan 6, Adam Rivera 4, Daquan Rogers 31, Kevin Williams 4.

CCT: Hakeem Abdullah 13, Armondo Alamo 3, Alderae Boyd 37, Chris Burgos 6, Eddie Gibson 3, Jaquay Green 6, Shannon Haggins 5, Matt Rivera 2, Sam Rose 10, Jeremy Shea 8.

Buena 12 18 10 21 - 61

Clayton 8 19 22 18 - 67

B: Jordan Atkins 5, Trayvond Barbary 24, Joe Carty 2, Darryl Guilford 4, Makhvan Singh 2, Jalen Spratton 14, Jamal Tillman 4, D.J. Velazquez 6.

C: Tyron Boykin 2, Jalen Carr 1, Shawn Dunn 19, Khyri Hill 14, Seion Reid 6, Troy Riggs 2, Donovan Simon 13, Donnie Tucker 2, Torrell Willis 8.

Colt Classic

Schalick 13 15 18 6 - 52

Cumberland 9 7 11 11 - 38

S: Tariq Furbush 6, Rashaan Holloway 21, Brandon Ritter 17, DeAndre Solomon 8.

C: Gerald Durham 9, Gabe Hemighaus 4, Joe Ordille 5, Dwayne Parker 10, Wesley Savage 10.

Constitution Tournament

Martin Luther King 15 15 12 10 - 52

Life Center 9 9 20 4 - 42

MLK: Greg Bennett 12, Raquan Brown-Johnson 10, Fa'Teem Glenn 7, C-Ron Jennings 6, Malik Smith Jr. 2, William Leak 4, Shakoor Woodson 11.

LC: Carlton Allen 4, Osahan Eghosa 1, Malik Ellison 10, Terquin Mott 6, Felipe Rocha 7, Lincoln Samuels 14.

Delran Tournament

Northern Burlington 17 12 25 12 - 66

Highland 10 6 11 9 - 36

NB: Frank Bilancio 13, Marcus Brown 11, Stephon Gadiare 14, Garner 1, Joey Montalvo 16, Tyler O'Dell 2, Olajunti 1, Marshe Terry 4, Tucker 4.

H: Allen Cavilieri 3, Naquan Council 12, Kerron Johnson 7, Quadier Lewis 1, Brandon Medina 1, Juwan Morgan 4, Ahmaad Randall 2, Dasheam Sanders 2, Christian Scafidi 4.

Westampton Tech 8 12 7 23 - 50

Florence 18 12 18 14 - 62

F: Gaymon 17, Harris 17, Jackson 10, Lawless 4, McArthur 2, Mike Morgan 2, Mike Muchowski 9, Sainville 1.

Pennsauken Tech 12 10 9 12 - 43

Burlington City 9 15 24 17 - 65

PT: Andy Conteras 2, Michail Duran 3, Pollitt 4, Brandon Rembert 14, Stacy Thomas 9, Jacob Wilburn 11.

BC: Nick Ford 2, Clarence Freeman 4, Jelani Glaze 16, DeShawn Haynes 1, Lamar Hilton 2, Wade Singletary 7, Terrance Ware 5, Derrick Wright 4, Josh Young 24.

ESCIT John Castaldo Flight

Liberty 9 12 11 6 12 - 50

Rancocas Valley 5 8 20 5 15 - 53

L: Pat Donnelly 6, Ludwin Gonzalez 2, Greg Noack 17, Deshawn Oyenyi 13, Chevon Williams 6, K.J. Williams 6.

RV: Vince Anfield 15, Kevin Bersch 2, Kymere Chapman 15, Nick Davidson 3, Ned Ogoemesim 18.

Garnet and Gold Tournament

Burlington Township 15 8 17 18 - 58

GAMP 9 13 14 17 - 53

BT: Kenny Davis 15, Jalen Ferguson 8, Nijewel Holiday 4, Shelby Parris 4, Ryan Sherman 13, Curtis Thompson 8, Dayne Turner 6.

G: Joe Brinkman 2, Vincent Clark 8, David Ford 2, Dwayne Gray 4, Tobias Stokes 15, Jeffrey Williford 13, Mikhail Wilson 9.

Triton 7 12 17 18 - 54

Haddon Heights 7 17 13 20 - 57

T: Dylan Baniluk 7, Kris Baylor 3, Dave Budd 15, Taylor Niaphys 25, Hakeem Soltuni 4.

HH: David Booker 2, Tre Broadway 6, Lucian Brownlee 18, Pat Cobb 2, Brandon Joyner 22, Dante Pinckney 3, Sean Sack 2, Nick Smith 2.

Gloucester Chr. Holiday Tournament

International Christian 20 12 16 21 - 69

Gloucester Christian 16 12 12 24 - 64

IC: Gary Hall 2, James Horn 3, Brandon Johnson 11, Antoine Laster 28, Milos Milovanovic 11, Lorenzo Taylor 9, Vance Wroten 5.

GC: Tanner Carlough 2, Nathan Court 4, Dylan Hare 8, Jon Hevalow 11, Josh Hevalow 2, Austin Kearney 9, Jonas Pagliarina 22, Colby Retkowski 2, Colin Sereyna 4.

Lenape Holiday Showcase

Malvern Prep 9 2 5 27 - 43

Willingboro 12 8 7 12 - 39

MP: Ryan Ammerman 4, Alex Dentinger 2, Jimmy Gordon 11, Brendan Inglis 4, John Nassib 3, Will Powers 6, Sam Ramagano 13.

W: John Chambers 4, Thomas Farrior 3, Jeff Haddock 8, Anthony Robbins 14, Terique Robinson 4, Joey Taylor 6.

Delsea 4 5 14 12 - 35

Lenape 8 9 8 15 - 40

D: Keith Braxton 5, Ryan Colone 3, Cedric Elleby 14, Kaleb Morton 10, Ronnie Russel 3.

L: Kendall Green 12, Cameron Green 4, Sawyer Hand 6, Cole Moody 8, Paul Mostak 7, Jesse Spitznas 3.

Sterling 11 6 16 27 - 60

Seneca 10 22 9 17 - 58

S: Matt Callan 2, Jerry Crismond 4, Khalil Howard 8, Marvin Jones 6, Zach Paige 16, Marcus Taylor 14, Mikal Walliyyuddin 4, Connor Walsh 7.

S: Jake Ferrell 4, Carter Gimbel 16, Nasir Hollingshead 1, Jake Limpert 13, Alex Magasic 18, Mike Mulvihill 4, Alex Weightman 2.

Haddonfield 4 9 15 11 - 39

Archbishop Ryan 6 4 8 14 - 32

H: Chris Biddle 12, Dentinger 2, Nick Depersia 6, Robby Depersia 3, Billy Griffin 9, Inglis 4, Jake Robinson 9.

AR: Billy Dykan 7, Gage Galeone 2, Brendan Horan 12, Shawn Miller 6, Bryan Okolo 5.

Michael Tucker Tournament

Nottingham 14 15 12 18 - 59

Bordentown 5 12 16 6 - 39

N: Stephen Adams 28, Gerald Alexis 8, Darnell Alford 7, James Hendryx 6, Jamir Jenkins 6, Dorian Johnson 1, Tevin Williams 3.

B: Nick Bartolomei 6, Patrick Donohue 14, Brandon Hudik 3, Mike Jacobs 8, Shane Jardine 3, Jordan Kelso 5.

Over The River Tournament

Riverside 9 3 14 13 - 39

New Hope-Solebury 14 19 11 22 - 66

R: Campbell 5, Chris Gahm 3, Josh Graham 2, Sam Guckin 2, LaFond 3, Collin Romero 24.

NH: Anthony Bahovic 2, Pat Brennan 4, Justin Cebrick 2, Jack Dougherty 16, Andre Garabaldi 4, Pat Gimple 4, Brian Kerr 4, Matt Massimino 10, Leo Massimino 4, Spencer Tinkel 13, Dalton Waterman 3.

Pitman Classic

Glassboro 13 15 12 14 - 54

Pitman 14 16 19 18 - 67

G: Aaron Crispin 4, Andrew Fisher 12, Acosta Kittles 2, Marcus Malloy 3, Deonte Rowland 4, Samuel Smith 8, Josh Smith 11, Jared Victor 10.

P: Zac Castagna 3, Trevor Datz 4, Tim Delaney 27, Andrew Sawyer 3, Matt Spicer 6, Eric Stafford 24.

SJ Private Schools vs Philly Private Schools

Holy Spirit 19 15 8 18 - 60

Father Judge 12 10 10 13 - 45

HS: John Middleton 3, Johnny Midi 12, Paul Moore 18, Mark Rassmann 7, Junior Saintel 15, Matt Sommers 5.

FJ: James Bogans 5, Sean Hanna 13, Brandon Maguire 10, Malik Robinson 4, Jeff Seigafuse 13.

Stapletown Holiday Classic

Piscataway 7 14 19 21 - 61

Medford Tech 14 19 25 18 - 76

P: David Clayborn 7, Joe Hines 4, Clarence Hoover 9, Justin Leak 6, Clarence Morris 20, Elijah Murray-Tucker 4, Rachid Shimu 7, Marinus Tavernier 4.

MT: Donte Ali 6, Julius Armstead 1, Elijah Cain 16, Sidney Harris 4, Derrick Jones 2, Myles Powell 33, Dennis Tunstall 4, Isaiah Williams 10.

Virginia Whitaker Tournament

Camden 9 17 14 17 - 57

Cherry Hill East 24 6 13 18 - 61

C: Jamal Halloway 4, Brad Hawkins 12, Tavaris Headen 21, Rasool Hinson 9, Amir Maddred 11.

CHE: Andrew Brown 10, Hank Davis 14, Gary Hettinger 4, Jake Silpe 23, Andrew Soll 2, Austin Wetzler 8.

Woodstown Wolverine Tournament

Haddon Township 11 4 10 18 - 43

Clearview 11 5 7 18 - 41

HT: Casey Boyle 4, Pat Burns 11, Tyler Easterday 15, R.J. McCullough 2, Trey Thatcher 11.

C: Bright 3, Tommy Heim 4, Adam Herman 10, Ken McNichols 10, McCabe Reim 5, Mark Wilhelm 9.

Nonleague

Gateway 6 13 9 9 - 37

Woodstown 17 18 21 15 - 71

G: RJ Blanton 4, Tyree Clark 1, Justin Fredhoff 8, Jeremy Hellyer 6, Antwuan Johnson 6, Dan Kline 3, Darius Rodgers 4, Dan Teschko 1, Justyce Young 4.

W: Nicki Battle 9, Khari DeShields 2, Jason Hankins 18, Asher Kaithern 11, Francis Mulligan 4, James Oscar 4, Marcus Reed 12, Semaj Thomas 6, Taria Thomas 5.

Pemberton 9 11 20 22 - 62

Pinelands 3 11 13 14 - 41

P: Shaun Brooks 17, Dennis Clark 4, I'Javion Ivory 4, Latee Ivory 6, Ty'rae Johnson 5, Tyler McShea 4, Bryant Perez 6, Anthony Wallace 7, Antoine Wilson 9.

P: Dom Hernandez 10, Lunn 3, Matt MacPhee 14, Zac Schnepp 6, Luke Stambough 4, Paul Suarez 1, Mike Suarez 3.

Kingsway 12 26 21 18 - 77

Overbrook 11 21 13 7 - 52

K: Pat Hodges 2, Ray Lawry 16, Miles Matthews 2, Marcus Mays 4, Raekwon Mingledoff 10, Brenden Pollick 10, Colin Pollick 3, Marcus Robinson 6, Jordan Rodney 10, Khadrice Rollins 2, Euriel Thwaites 12.

Audubon Tournament

Gloucester 9 10 10 16 - 45

Holy Cross 8 8 9 11 - 36

G: Taylor Blackiston 4, Mackenzie Cooper 12, Alisha Fox 8, Madison McClintock 13, Kathy Velez 8.

HC: Sydney Bark 2, Alliya Butts 17, Tara Mason 4, Morgan Morrocco 2, Cassandra Skelton 6, Juliette Stockton 5.

Boardwalk Kaitlin Anzelone Bracket

Mainland 12 14 17 8 - 51

Robbinsville 4 6 0 8 - 18

M: Julia Byrnes 3, Emilee Dalessio 6, Anna Gordon 7, Alex Raring 20, Shea Scannell 2, Meghan Stafford 5, Christina Urbon 6.

Burlington Township Tournament

Ewing 9 16 21 18 - 64

Burlington Township 6 9 7 8 - 30

BT: Carin Arline 6, Alicia Bradley 2, Surat Lasisi 11, Daniella Munoz 2, Taylor Whitley 9.

Burlington City 7 8 12 23 - 50

Florence 9 11 15 12 - 47

BC: Jada Atchinson 22, Courtney Davis 12, Veronica Nelson 7.

F: Claudia Cosenzo 9, Heather Horner 17, Aunt McCalla 2, Michelle Taylor 2, Naomi Watkins-Glanville 5.

Cherry Hill West Christmas Tournament

Haddon Heights 11 19 10 11 11 - 62

Cherry Hill West 13 12 11 15 2 - 53

HH: Nadja Riggs 27, Shayla Sweeney 3, Natyra Thomas 8.

CHW: Chelsea Holiday 2, Erin Redmond 6, Sasha Williams 15.

St. Joseph 11 13 6 13 0 - 43

Camden Catholic 12 9 12 10 14 - 57

SJ: Dana DiRenzo 15, Gabby Dudo 2, Chrissy Kozachyn 3, Shannon Metzler 5, Sammi Wetzel 18.

CC: Julia Braungart 2, Cara Hardy 13, Michelle Obasi 13, Cara Rocadalbo 6, Sierra Taylor 19, Tailah Thorton 4.

Colt Classic

Deptford 21 28 6 11 - 66

Cumberland 6 7 11 7 - 31

D: Naonna Brown 4, Immane Bussie 8, Kayla Calloway 8, Simiyah Carter 4, Rosemary Chester 2, Cheyenne Clark 28.

Constitution Tournament

Franklin Towne Charter 4 0 13 10 - 27

Life Center 24 5 19 5 - 53

FTC: Rachel Gilborges 6, Larissa Smith 5, Ulmer 13.

LC: Bose Aiyalogbe 3, Stefani Chiarolanza 2, Elo Edeforioka 14, Aja Ellison 4, Aliyah Jeune 6, Ashli Jeune 10, Florence Ouattara 6, Nicole Parriski 5, Crystal Simmons 3.

Haddonfield Tournament

Bishop Eustace 9 10 14 17 - 50

Delran 11 10 11 20 - 52

BE: Natalie Alleva 2, Dewecher 2, Allison Grubb 3, Taylor Hudspeth 16, Uju Obianwu 4, Alexis Santarelli 16.

D: Nicole Bayer 5, Aliyah Murray 28, Gabby Sausa 4, Leslie Vanderburg 11.

Eastern 7 13 18 18 - 56

Haddonfield 6 7 8 4 - 25

H: Grace Bealor 1, Maddie Betley 4, Ali Lamania 4, Hayley Raymond 7, Taylor Sehdev 6, Collee Tritt 1.

James G. Atkinson Tournament

Paulsboro 11 9 10 6 - 36

Timber Creek 22 14 15 18 - 69

P: Dazhane Davis 2, Kayla Gaffney 2, Tiffany Jiles 3, Alexus McKeithan 12, Taylor Thomas 4.

Lenape Showcase

Clearview 11 6 5 6 - 28

Lenape 16 13 13 12 - 54

C: Laura Coughlan 4, Liz Kramer 2, Sara Kramer 9, Maggie Malane 7, Kennedi Thompson 6.

L: Rena Carabases 4, Taylor Holmes 8, Taylour Jones 2, Cierra Nichols 3, Alexis Sears 18, Alex Seedes 4, Maddie Sims 7, Jessica Welte 6.

Williamstown 11 14 8 11 - 44

Seneca 9 8 4 4 - 25

W: Taylor Abbott 3, Amber Anderson 2, Taylor Bynoe 16, Julia Dixon 2, Haley Parks 7, Taylor Walker 10, Regina Wright 4.

S: Molly Garthwaite 8, Danielle Hubbs 1, Rachel Jankowski 5, Emily Metzger 2, Kim Richer 2, Erica Snow 7.

Michael Tucker Tournament

Marlboro 4 9 11 14 - 38

Pemberton 15 4 5 15 - 39

P: Bingham 3, Champion 4, Granberry 2, Muwwakkil 4, Poole 23, Snow 3.

Over The River Tournament

Riverside 9 0 6 9 - 24

New Hope-Solebury 10 14 10 8 - 42

NH: Annie Behre 6, Jessica Glassman 6, Grace Massimino 3, Lexi Morse 4, Toni Suler 9, Kate Suler 10, Jessica Zimmerman 2.

Paul VI Tournament

Haddon Township 22 14 8 17 - 61

Triton 6 4 10 5 - 25

HT: Katie Burns 10, Alayxiah Carr 17, Corinne Clemens 2, Sarah Getzinger 12, Morgan Lenahan 3, Bella Preziosi 15, Cara Shuttleworth 2.

T: Samantha Funk 6, Teyla Joseph 2, Samantha Stone 5.

Woodbury Holiday Tournament

Buena 15 16 9 5 - 45

GCIT 10 4 10 4 - 28

B: Brown 5, Jamine Mirro 5, Caroline Santiago 10, Janae Smith 5.

G: Michele Civile 2, Taylor Favinger 13, Ashley McGinn 4, Alexis McGinn 2, D. Saba 4, Taylor Thomas 3.

Maple Shade 2 4 2 8 - 16

Woodbury 12 10 10 8 - 40

MS: Jill Dombrowski 8, Allie Vallen 8.

W: Zeaenna Brackett 12, Taylor Graham 6, Dacia Holmes 6, Chanel Martin 4, Maddie Stebich 4.

Nonleague

Camden Acad. Charter 7 7 1 1 - 16

Woodrow Wilson 12 15 16 6 - 49

CAC: Yolanda Alicia 10, Maria Vazquez 6.

WW: Allen 6, Bennett 6, Dunston 4, Chanelle Perry 21, Stevens 10.

Camden 11 10 6 9 - 36

Penns Grove 16 18 11 9 - 54

PG: Dorothy Lewis 13, Antoinette Winchester 28.

Sterling 10 2 6 16 - 34

Gloucester Catholic 11 16 8 14 - 49

S: Leilani Naone-Carter 2, Mayia Rawlinson 3, Anyssa Sanchez 12, Tyra Satchell 8, Tori Shinkowitz 5, Latasha Sparrow 4.

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Clearview at Woodstown, 10 a.m.

Shawnee at Friends' Central, 10:45 a.m.

BOARDWALK CLASSIC

BILL OSBORN BRACKET

Pleasantville vs. Wildwood at Wildwoods Convention Center, 7

Lower Cape May vs. Wilmington Christian at Wildwoods Convention Center, 8:30

BOARDWALK CLASSIC SHOWCASE

Shawnee vs. Friends Select at Wildwoods Convention Center, 11 a.m.

CAMDEN COUNTY TECH TOURNAMENT

Maple Shade vs. Buena, 11 a.m.

Clayton at Camden County Tech, 12:45

COLT CLASSIC

Salem at Cumberland, 2

Schalick vs. Millville at Cumberland, 6

ESCIT FRED FALCHI FLIGHT

Chisholm Catholic at Trenton Catholic, 6

GARNET AND GOLD TOURNAMENT

GAMP vs. Triton at Haddon Heights, 4

Burlington Township at Haddon Heights, 6

JAMEER NELSON/

PETE NELSON CLASSIC

Germantown Academy vs. Life Center at Widener University, 2

Abington vs. Atlantic City at Widener University, 5:30

KSA TOURNAMENT

Cinnaminson vs. West Forsyth (Ga.) at Orlando, 4:30

LENAPE HOLIDAY SHOWCASE

Seneca vs. Archbishop Ryan at Lenape, 1

Delsea vs. Malvern Prep at Lenape, 2:30

Haddonfield vs. Willingboro at Lenape, 4

Sterling at Lenape, 5:30

SJ PRIVATE VS PHILLY PRIVATE

Sacred Heart vs. Archbishop Wood at St. Augustine, 2

Father Judge vs. Sacred Heart at St. Augustine, 4

Bonner-Prend. vs. St. Joseph at St. Augustine, 6

VIRGINIA WHITAKER TOURNAMENT

Pennsauken at Cherry Hill East, 2:30

Girls' Basketball

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Schalick at Cumberland

NONLEAGUE

Holy Cross at Audubon

Haddon Township at Paul VI, 4:30

BOARDWALK BIG AL BRACKET

Council Rock North vs. Wildwood Catholic at Wildwoods Convention Center, 11 a.m.

Vineland vs. Nazareth High at Wildwoods Convention Center, 12:45

LENAPE SHOWCASE

Clearview vs. Seneca at Lenape, 2

Williamstown at Lenape, 4

Wrestling

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Egg Harbor Township, 9 a.m.

NONLEAGUE

Delran at Hunterdon Central, 9 a.m.

Burlington Twp. at Hunterdon Central, 10 a.m.

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|