S. Jersey Scoreboard

Posted: January 04, 2013

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence 52, Riverside 32

Burlington City 70, Maple Shade 37

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Northern Burlington 55, Bordentown 47

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Cinnaminson 80, Delran 59

Medford Tech 75, Pemberton 57

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 88, Haddon Township 64

Woodbury 64, Gateway 39

Sterling 71, Overbrook (N.J.) 51

West Deptford 64, Collingswood 47

Haddonfield 59, Haddon Heights 51

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Glassboro 68, Woodstown 62

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Clearview 77, Delsea 57

Kingsway 52, Highland 47

NONLEAGUE

Camden County Tech 70, LEAP Academy Charter 49

Buena 36, Atlantic Tech 29

Lindenwold 44, Audubon 43

Cherry Hill West 63, Woodrow Wilson 49

Eastern 68, Seneca 27

Lenape 42, Winslow Township 27

Pennsauken 71, Westampton Tech 61

Schalick 63, Deptford 48

Doane Academy 51, Mercy Vocational 17

Shawnee 49, Camden Catholic 48

Pitman 57, Palmyra 35

Holy Spirit 85, Vineland 48

Atlantic City 58, Middle Township 39

Boys' Bowling

Shawnee 3, Seneca 1

Lenape 4, Pennsauken 0

Girls' Bowling

Seneca 3, Shawnee 1

Deptford 4, Salem 0

Pennsauken 4, Lenape 0

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence 39, Riverside 34

Burlington City 60, Maple Shade 44

Holy Cross 50, New Egypt 43

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Trenton Catholic 56, Moorestown 23

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Cinnaminson 51, Delran 23

Bordentown 47, Northern Burlington 41

COLONIAL CONFERENCE

Haddonfield 70, Haddon Heights 38

Haddon Township 53, Paulsboro 31

Sterling 71, Overbrook (N.J.) 33

Woodbury 46, Gateway 25

Audubon 47, Lindenwold 24

Collingswood 37, West Deptford 20

PENN-JERSEY LEAGUE

Doane Academy 47, Mercy Vocational 31

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown 53, Glassboro 33

Deptford 64, Schalick 40

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Kingsway 35, Highland 25

Clearview 52, Delsea 45

NONLEAGUE

Camden 31, LEAP Academy Charter 30

Woodrow Wilson 60, Cherry Hill West 30

Sacred Heart (N.J.) 52, St. Joseph 47 (OT)

Paul VI 60, Timber Creek 52

Millville 53, Cumberland 19

Lenape 63, Winslow Township 46

Seneca 47, Eastern 45

Middle Township 44, Atlantic City 34

Shawnee 64, Camden Catholic 53

Boys' Swimming

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Holy Spirit 97, Cape May Tech 73

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East 100, Lenape 70

Eastern 90, Camden County Tech 80

Girls' Swimming

NONLEAGUE

Cherokee 126, Seneca 44

Wrestling

St. Joseph's Prep 60, Bishop Eustace 21

Westampton Tech/BCIT 42, St. Joseph 33

Shawnee 50, Hammonton 15

Millville 36, Egg Harbor 33

Gloucester City 54, Maple Shade 24

Clayton 50, Pitman 24

Cinnaminson 35, Moorestown 21

Burlington County Freedom

Maple Shade 6 9 11 11 - 37

Burlington City 21 15 18 16 - 70

MS: Joe Fedorowycz 14, George Harris 8, Mark Mcguigan 2, Daquan Rogers 4, Brennan Taylor 3, Kevin Williams 6.

BC: Clarence Freeman 10, Jelani Glaze 16, Carlos Griner 6, Xavier Myers-Bradley 2, Wade Singletary 5, Terrance Ware 7, Shariff Wilson 4, Derrick Wright 10, Josh Young 10.

Burlington County League

Bordentown 13 18 3 13 - 47

Northern Burlington 9 9 13 24 - 55

B: Patrick Donohue 15, Brandon Hudik 4, Mike Jacobs 22, Shane Jardine 2, Jordan Kelso 2, Jahmiere Van Klein 2.

NB: Frank Bilancio 5, Marcus Brown 14, Stephon Gadiare 6, Joey Montalvo 20, Jalen Peacock 6, Marshe Terry 3, Jmaurie Tucker 1.

Burlington County Patriot

Pemberton 11 12 19 15 - 57

Medford Tech 14 20 18 23 - 75

P: Shaun Brooks 7, Dayquan Davis 5, Latee Ivory 1, I'Javion Ivory 6, Ty'rae Johnson 10, Tyler McShea 4, Bryant Perez 11, Anthony Wallace 10, Antoine Wilson 3.

MT: Donte Ali 8, Elijah Cain 23, Sidney Harris 4, Derrick Jones 2, Myles Powell 28, Dennis Tunstall 6, Isaiah Williams 4.

Cinnaminson 19 18 15 28 - 80

Delran 16 8 20 15 - 59

C: Rashone Damon 11, Matt Gono 5, Dan Haddon 26, Jack Hart 4, Brad Hawthorne 2, Jake Kemble 6, Jackson Merget 19, Kevin Sotell 7.

D: Jason Boland 15, Matt Hankins 2, Tim Hunt 4, Tim Macey 8, Shiv Patel 2, Brenden Pell 2, Vishu Solanki 20, Kevin Zatabeski 6.

Cape-Atlantic League National

Sacred Heart (N.J.) 10 18 19 18 - 65

St. Joseph 10 18 22 12 - 62

SH(: Christopher Burch 2, Mike Holloway 30, Kyle Lee-Williams 7, Rajuan Loatman 2, Tyler Lungsford 17, Themba Lungu 1, Steven Tolboski 4, Ayan Vehman 2.

SJ: Jordan Davis 8, Jordan Lyles 2, Ben Mitchell 14, Luke Ordille 4, Ricky Bob Quirindigo 8, Charlie Riccardi 21, John Todoro 2, Val Vadino 3.

Colonial Conference

Woodbury 22 10 16 16 - 64

Gateway 4 13 13 9 - 39

W: Rashon Felix 8, Elijah Grant 8, David Hall 4, William Harris 13, Jared Johnson 2, Mario Joyner 15, Jack Tierney 4, Justin Upshaw 10.

G: RJ Blanton 5, Justin Fredhoff 7, Antwuan Johnson 2, Darius Rodgers 13, Matt Spissell 4, Dan Teschko 4, Justyce Young 4.

Sterling 14 22 19 16 - 71

Overbrook (N.J.) 9 13 18 11 - 51

S: Matt Callan 4, Jerry Crismond 4, Preston Harrison 3, Khalil Howard 6, Marvin Jones 10, Jarod Mullica 3, Zach Paige 7, Ryan Smith 2, Marcus Taylor 14, Christian Walsh 18.

O(: Mike Black 2, Jaquan Boone 13, Allen Gaskins 16, Jordan Lowber 4, Will Miller 5, Corey Oliver 3, Kahlil Wyatt 5, John Young 3.

Collingswood 4 8 15 20 - 47

West Deptford 18 9 20 17 - 64

C: Steve Copeland 8, Isac Deskin 4, Ryan Dick 8, Samir Inge 5, Tyrell Mann-Barnes 4, Jeffrey Valentine 9, Allen Valentine 4, Jordan Wallace 5.

WD: Mike Gardner 12, Justin Hansen 18, T.J. Harcum 12, Sean Langan 6, Tyler Leonhardt 2, Luke McKeown 2, Ian McQueen 3, Marquise Owens 9.

Haddonfield 12 21 10 16 - 59

Haddon Heights 9 13 9 20 - 51

H: Chris Biddle 16, Robby Depersia 12, Nick Depersia 13, Billy Griffin 16, Ted Stavetski 2.

HH: Tre Broadway 10, Lucian Brownlee 4, Pat Cobb 4, Pat Jermyn 1, Brandon Joyner 16, Dante Pinckney 13, Nick Smith 3.

Haddon Township 3 20 24 17 - 64

Paulsboro 25 25 22 16 - 88

HT: Tyler Easterday 25, S. Hart 3, Nick Marino 8, Jake Mulroy 4, Trey Thatcher 24.

P: Deshaun Burgess 3, Derrick Burgess 10, Cassius Carter 12, Julien Davenport 17, Saleem Little 16, Xavier Lundy 18, Kane Segar 9, Keenen Williams 3.

Tri-County Conference Royal

Kingsway 15 10 7 20 - 52

Highland 8 7 10 22 - 47

K: Ray Lawry 15, Miles Matthews 3, Raekwon Mingledoff 15, Brendan Pollick 3, Marcus Robinson 4, Euriel Thwaites 12.

H: Naquan Council 2, Kerron Johnson 12, Quadier Lewis 4, Juwan Morgan 9, Ahmaad Randall 2, Dasheam Sanders 8, Christian Scafidi 10.

Delsea 2 24 15 16 - 57

Clearview 20 19 17 21 - 77

D: Kris Anderson 11, Cedric Elleby 24, Joe Ingram 4, Kaleb Morton 8, Ronnie Russel 10.

C: Gavin Bright 8, Mike Dougherty 4, Tommy Heim 16, Adam Herman 12, Ken McNichols 4, McCabe Reim 27, Mark Wilhelm 6.

Nonleague

Eastern 19 20 15 14 - 68

Seneca 8 7 4 8 - 27

E: Devon Bell 11, Tom Flacco 3, Sam Johnson 13, Matt Klinewski 17, Nick Tierno 2, Avery Walker 18, Alec Walker 4.

S: Carter Gimbel 9, Jake Limpert 6, Alex Magasic 5, Nick Rapagna 3, John Rebori 2, Alex Weightman 2.

Cherry Hill West 15 22 15 11 - 63

Woodrow Wilson 12 19 11 7 - 49

CHW: Elijah Bay 5, Ryan Lee 2, Kevin Mullarkey 10, Sean Mullarkey 4, Ey Olarte 4, Will Plenty 5, Marcus Sumpter 2, Rodney Williams 31.

WW: Carter 6, Daniels 6, Mikal Hamilton 9, Shurron Harrity 5, Nasere Money 16, J-Quan Ragin 3, Nigel Sanchez 2, Williams 2.

Lenape 10 11 14 7 - 42

Winslow Township 6 10 8 3 - 27

L: Tabu Gaither 4, Cameron Green 8, Kendall Green 6, Sawyer Hand 9, Cole Moody 7, Paul Mostak 6, Jesse Spitznas 2.

WT: Masner Beauplan 5, Mike Cubbage 2, Ollicee Jones 7, Adonis Melvins 13.

LEAP Academy Charter 4 15 17 13 - 49

Camden County Tech 14 22 15 19 - 70

LAC: D. Barfield 1, Aaron Castro 20, Zaire Cooley 2, Donovan Guess 12, R. Johnson 7, Juwaun Ray 7.

CCT: Hakeem Abdullah 25, Armondo Alamo 5, Alderae Boyd 22, Chris Burgos 1, Eddie Gibson 1, Shannon Haggins 8, Sam Rose 6, Jeremy Shea 2.

Doane Academy 11 19 18 3 - 51

Mercy Vocational 6 1 3 7 - 17

DA: Idris Ali 10, Tyler Allen 3, Tyler Carrington 3, Matt Czyewski 6, Davis Graham 8, Tyler Heupel 4, Carl Lane 7, Chris Scott 7, Tommy Simpson 3.

MV: Rafiq Griffin 3, Harden 4, David Hughes 2, Shareef Jackson 3, Frank Poole 5.

Atlantic Tech 12 4 7 6 - 29

Buena 12 9 3 12 - 36

AT: Will Atkins 2, Ray Bell 3, Ahmad Sheppard 8, Watson 9, Nile White 7.

B: Jordan Atkins 2, Trayvond Barbary 13, Darryl Guilford 4, Kasey Keller 3, Jalen Stratton 14.

Camden Catholic 10 10 15 13 - 48

Shawnee 14 9 12 14 - 49

CC: Rob Brosh 16, Kyle Green 21, Brian Matera 3, Thomas Organ 8.

S: Eric Aita 3, Ryan Bodnar 4, Josh Borrelli 21, Austin Lang 8, Tristan Polnitz 7, Sean Welch 6.

Audubon 7 4 8 24 - 43

Lindenwold 19 7 10 8 - 44

A: Adin Borden 12, Keene Limbaga 4, Robert Panico 9, Eric Schorr 2, Austin Tassi 10, Zack Thomas 6.

L: Rakim Bryant 3, Bryant Geddes 5, Eric Hughes 8, Omar Menson 11, Malik Muldrow 7, Kahleel Pettey 2, Cruize Rainey 8.

Deptford 11 12 8 17 - 48

Schalick 15 11 20 17 - 63

D: Richie Cormaney 2, Carl Lacy 2, David Lam 12, Nick Mezzanga 6, Devon Thompson 15, Ron Whittaker 5, Tyler Wisniewski 6.

S: Melvin Allen 20, Tariq Furbush 4, Rashaan Holloway 17, Jarred McCafferty 2, Brandon Ritter 10, Eric Stratoti 1.

Holy Spirit 17 23 30 15 - 85

Vineland 14 12 14 8 - 48

HS: CJ Barnes 2, Leon Daniels 4, Andrew Light 2, Mack Marczyk 5, John Middleton 4, Johnny Midi 8, Paul Moore 25, Junior Saintel 25, Matt Sommers 10.

V: Jola Babalola 7, James Coates 4, Manny Colvin 4, Kevin Ellis 9, Joquan Porter 4, Jairo Rivas 4, Eddie Thomas 7, Charles Ware 9.

Westampton Tech 18 12 18 13 - 61

Pennsauken 17 18 19 17 - 71

WT: Malik Davis 4, Justice Hill 5, Lamar Morgan 14, Awwal Reid 31, Ali Roberts 5, Kieran Sullivan 2.

P: Jstar Allah 8, Larenz Brown 2, Tyreic Clayton 7, Stephen Cobb 4, Isaiah Ingram 22, Mike Jones 6, Kelly Joyner 5, Gilberto Reyes 17.

Burlington County Freedom

Florence 8 6 7 18 - 39

Riverside 5 7 11 11 - 34

F: Claudia Cosenzo 6, Heather Horner 7, Aunt McCalla 13, Asia Robertson 8, Naomi Watkins-Glanville 5.

R: Damaje Anderson 10, Danisha Hemmigway 1, Carley Newman 14, Ashley Silva 1, Alix VanSciver 6, Yasmin Vazquez 2.

Burlington City 11 19 20 10 - 60

Maple Shade 6 10 8 20 - 44

BC: Jada Atchinson 17, McKenna Booker 2, Carisma Cochren 2, Courtney Davis 16, Jazmine Lewis 4, Taylor Vann 9, Akira Young 10.

MS: Gabrielle Ashman 1, Carolyn Bennett 2, Jill Dombrowski 5, Erin Haddon 4, Kaleigh Taylor 10, Allie Vallen 22.

New Egypt 17 5 7 14 - 43

Holy Cross 10 12 10 18 - 50

NE: Rebecca Bausher 4, Bridgette Buckalew 14, Alexa Magnotta 25.

HC: Sydney Bark 4, Alliya Butts 31, Morgan Morrocco 9, Juliette Stockton 6.

Burlington County Liberty

Trenton Catholic 20 12 15 9 - 56

Moorestown 4 7 8 4 - 23

TC: Meshayla Blue 4, Erin Garner 7, Tionna Garner 6, Deja Ingram 2, Tyler Raysor 8, Marcia Senatus 10, Isis Young 19.

M: Frankie Angeleri 2, Shannon Keeler 9, Maura Talvacchia 12.

Burlington County Patriot

Delran 2 4 10 7 - 23

Cinnaminson 9 10 19 13 - 51

D: Nicole Bayer 16, Kait Hancock 2, Gabby Sausa 3, Brianna Taylor 1, Leslie Vanderburg 1.

C: Sabrina Axelrod 2, Jamie Campbell 8, Sam Herron 4, Brittany Runyen 7, Melissa Tarte 15, Naja Treadwell 13, Lauren Vranich 2.

Colonial Conference

Lindenwold 10 7 4 3 - 24

Audubon 19 13 9 6 - 47

L: Karimu 13, Anndrea lloyd 9, Alexsandria Matthews 2.

A: Allie Borden 2, Kim Hill 2, Maddie Lord 17, Erica Lord 2, Valerie Pineiro 15, Mackenzie Reilly 3, Kaitlyn Young 6.

West Deptford 2 5 2 11 - 20

Collingswood 11 4 13 9 - 37

WD: Ivory Ajamu 1, Michelle Bower 3, Kelsey Brown 2, Daijah Diggs 2, Tina Furfari 6, Gabby Minnite 6.

C: Courtney Carsillo 2, Lauren Glaze 2, Krista LaMaina 5, Ellie O'Neill 13, Molly O'Neill 2, Ilana Podwojniak 7, Jill Riss 6.

Gateway 5 5 2 13 - 25

Woodbury 9 19 15 3 - 46

G: Megan Crowley 9, Kapp 3, Erin Kirkbride 2, Olivia Lombardo 1, Antonia Pote 2, MacKell Schultes 2, Valari 6.

W: Zeaenna Brackett 10, Geena DiRugeris 2, Taylor Graham 8, Dacia Holmes 6, Maddie Stebich 2, Cassidy Swanson 3, Danesha Triplett 13, NeeAsia Wilkins 2.

Haddon Heights 7 9 12 10 - 38

Haddonfield 21 19 18 12 - 70

HH: Marissa Beebe 2, Katie Harris 6, Taylor Nichols 2, Nadja Riggs 14, Shayla Sweeney 8, Natyra Thomas 6.

H: Grace Bealor 9, Maddie Betley 16, Gina Graf 6, Ali LaMaina 2, Hayley Raymond 12, Taylor Sehdev 14, Collee Tritt 11.

Overbrook (N.J.) 8 7 7 11 - 33

Sterling 27 12 17 15 - 71

O(: Joanne Bodanza 11, Lauren G 6, Raquel Harris-Scott 4, Jenna Hohenberger 2, Maria S 2, Chloe Underwood 2, Tara Vanoure 6.

S: Brennah Lambert 3, Leilani Naone-Carter 9, Ke'alohilani Naone-Carter 7, Courtney O'Neill 2, Mayia Rawlinson 9, Shanell Robinson 3, Anyssa Sanchez 14, Tyra Satchell 16, Tori Shinkowitz 2, Latasha Sparrow 4, Julie Stratton 2.

Penn-Jersey League

Doane Academy 13 10 8 16 - 47

Mercy Vocational 9 10 4 8 - 31

DA: Kelsey Doell 8, Mona Lisa Hyppolite 4, Zaniya Lewis 21, Leah Simpson 6, Laure Walker 8.

MV: Jenesa Curtis 8, Lea Pierson 6, Nykia Richards 6, Essence Shaw 5, Michaiah Young 6.

Tri-County Conference Diamond

Deptford 14 14 18 18 - 64

Schalick 2 14 14 10 - 40

D: Naonna Brown 5, Carmeccia Bryant 3, Immane Bussie 10, Kayla Callaway 7, Simiyah Carter 7, Ashley Chester 4, Cheyenne Clark 24, Kimanii Mahan 4.

S: Nikki Adams 22, Kim Holmes 4, Lauren Kenny 2, Cassidy Long 2, Allissa Long 4, Ramsey Reed 6.

Woodstown 14 7 19 13 - 53

Glassboro 13 8 6 6 - 33

W: Dallas Baldwin 3, Alex Battle 5, Kelsy Cuzzupe 4, Kayla Mayers 10, Tori Smick 19, Kara Wildermuth 12.

G: Rebecca Donnelly 5, Maria Mancini 5, Carla Mancini 6, Shannon Reardigan 9, Chelsea Schmidt 2, Beth Shivers 6.

Tri-County Conference Royal

Delsea 12 11 7 15 - 45

Clearview 7 14 17 14 - 52

D: Asya Alba 4, Nicole Carney 3, Taylor Christina 19, Falyn Kirby 4, Amanda Schmidt 12, Sarah Stuart 3.

C: Laura Coughlan 10, Liz Kramer 6, Sara Kramer 19, Hannah Quast 4, Kennedi Thompson 13.

Nonleague

LEAP Academy Charter 13 6 6 5 - 30

Camden 7 6 3 15 - 31

LAC: Carr 10, Merot 6, Walker 9, Wilburn 5.

C: Siani Blackson 20, Alexis Garrison 6, Christina Sunkett 2, Dominique Tantorieas 3.

Winslow Township 5 12 16 13 - 46

Lenape 18 20 12 13 - 63

WT: Sage Bennett 15, Ashli Cheek 8, Kyanna Filmore 4, Jazmine Henderson 7, Jocelyn Jones 12.

L: Rena Carabases 14, Taylor Holmes 7, Taylour Jones 7, Alexa Kovacs 4, Mackenzi McErlean 2, Cierra Nichols 7, Alexis Sears 14, Alex Seedes 2, Maddie Sims 4, Jessica Welte 2.

Cherry Hill West 4 8 12 6 - 30

Woodrow Wilson 13 17 13 17 - 60

CHW: Libby Dougherty 14, Chelsea Holiday 2, Erin Redmond 10, Kendyl Williams 2, Sasha Williams 2.

WW: Allen 4, Bennett 6, Dunston 5, English 2, Chanelle Perry 13, Sanjuro 4, Stevens 26.

Seneca 8 11 14 14 - 47

Eastern 6 15 12 12 - 45

S: Molly Garthwaite 9, Rachel Jankowski 8, Kelsey O'Brien 6, Kim Richer 5, Erica Snow 17, Dani Tejada 2.

E: Hannah Baruck 3, Danielle Genay 8, Sarah Kane 5, Sam Mlkvy 4, Megan Parker 9, Olivia Schneider 16.

St. Joseph 15 9 10 9 4 - 47

Sacred Heart (N.J.) 13 7 10 13 9 - 52

SJ: Dana DiRenzo 12, Gabby Dudo 9, Chrissy Kozachyn 3, Shannon Metzler 11, Cori Weiss 4, Sammi Wetzel 8.

SH(: Mandy Buirch 18, Ciani Carter 13, Kennedy Johnson 21.

Paul VI 20 9 17 14 - 60

Timber Creek 16 9 17 10 - 52

PV: Gabby Brown 7, Morgan Camardo-Harris 11, Erinn Fontno 13, Kristen McShane 6, Simone Small 3, Kiana Ye 20.

TC: Meghan Barth 8, Alexis Brown 2, Desiree Ferbert 1, Celina Foxworth 2, Brittany Martin 13, Summer Pierce 4, Courtney Reese 5, Amanda Riff 13, Alex Wilson 4.

Atlantic City 8 8 14 4 - 34

Middle Township 5 15 10 14 - 44

AC: Quadjara Carpenter 4, Mone't Gist 2, Alexis Harris 11, Nairobi Hathaway 9, Sahara Lopez 6, Deaja Reynolds 2.

MT: Lauryn Fields 26, Lauren Legler 7, Holly McHaig 4, Olivia Salvo 2, Olivia Schwartz 5.

Shawnee 16 18 13 17 - 64

Camden Catholic 15 6 12 20 - 53

S: Olivia Askin 7, Nicole Gault 7, Jenna Hoffner 1, Kelsey Kennedy 11, Amanda Morello 2, Taylor Ryan 19, Nikola Williams 17.

CC: Julia Braungart 9, Olivia Crenny 1, Cara Hardy 12, Michelle Obasi 10, Cara Rocadalbo 12, Liz Rodgers 1, Sierra Taylor 6, Tailah Thorton 2.

Medford Tech 0 6 6 2 - 14

Pemberton 24 0 25 6 - 55

MT: Julia Bachman 3, Sascha Braswell 1, Morgan Colbridge 6, Kiele Cruse 2, Jackson 2.

P: Bingham 8, Champion 2, Davis 2, Granberry 6, Muwwakkil 8, Phillips 4, Poole 7, Reaves 4, Snow 14.

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Burlington Township at Rancocas Valley, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Egg Harbor Township at Absegami, 4

Millville at Mainland, 5:30

Ocean City at Oakcrest, 6

Hammonton at St. Augustine, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Lower Cape May at Bridgeton, 6

PENN-JERSEY LEAGUE

Doane Academy at International Christian, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman at Pennsville, 5:30

NONLEAGUE

Haddon Township at Pennsauken Tech, 3:45

Bishop Eustace at Washington Township, 4

Clayton at Penns Grove, 4

Northern Burlington at Moorestown Friends, 5:15

Woodbury at Pleasantville, 5:30

Triton at Gloucester County Tech, 5:30

Salem at Deptford, 5:30

Triton at GCIT, 5:30

Gloucester at Wildwood, 6

Cumberland at Gloucester Catholic, 7

Salem at Calvary Baptist, 7:30

Christian Academy at Atlantic Christian, 7:30

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Rancocas Valley at Burlington Township, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Absegami at Egg Harbor Township, 5:30

Vineland at Holy Spirit, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Our Lady of Mercy at Hammonton

Bridgeton at Lower Cape May, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Penns Grove, 5:30

Pennsville at Pitman, 5:30

Gloucester at Wildwood, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Cumberland at Gloucester Catholic, 4

NONLEAGUE

Medford Tech at Maple Shade, 5:15

Westampton Tech at Northern Burlington, 5:15

Lenape at Seneca, 5:15

Audubon at Camden Academy Charter, 5:30

Audubon at Camden, 5:30

Salem at Deptford, 5:30

Life Center at H.D. Woodson, 5:30

Salem at Calvary Baptist, 6

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Delran, 3:30

Cinnaminson at Holy Cross, 4:30

Cinnaminson at Holy Cross, 4:30

Rancocas Valley at Pemberton, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Ocean City at Millville, 3:30

Vineland at Ocean City, 4

NONLEAGUE

Shawnee at Audubon, 7:30

Girls' Swimming

Ocean City at Millville, 3:30

Vineland at Ocean City, 4

Our Lady of Mercy at Oakcrest, 4:30

Shawnee at Bishop Eustace, 6:15

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Northern Burlington at Bordentown, 6

COLONIAL CONFERENCE

West Deptford at Overbrook (N.J.), 6:30

Audubon at Haddon Heights, 7

Haddon Township at Haddonfield, 7

Lindenwold at Collingswood, 7

NONLEAGUE

Westampton Tech at Bishop Eustace, 5

Eastern at Cinnaminson, 6

Delsea at Paulsboro, 7

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Palmyra at Holy Cross, noon

Florence at New Egypt, noon

Riverside at Burlington City, 12:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Pemberton at Bordentown, noon

NONLEAGUE

Moorestown at Pennsauken, 11:30 a.m.

Haddonfield at Delsea, 11:30 a.m.

Christ The King (NJ) at Medford Tech, noon

Buena at West Deptford, 12:30

Woodrow Wilson at Camden Catholic, 1

Winslow Township at Williamstown, 1:30

Gloucester Catholic at Collingswood, 2:30

Rancocas Valley at Holy Spirit, 5

Vineland at Sacred Heart (N.J.), 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City at Riverside, noon

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Cinnaminson at Willingboro, 11:30 a.m.

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden Catholic at Woodrow Wilson, 12:30

NONLEAGUE

Palmyra at Schalick

Hillside at Lindenwold, 11 a.m.

Pennsauken at Moorestown, 11:30 a.m.

Highland at Haddon Heights, 11:30 a.m.

Shawnee at Delsea, 11:30 a.m.

Holy Cross at Burlington Township, noon

Bordentown at Pemberton, noon

Williamstown at Eastern, noon

Collingswood at Pitman, noon

West Deptford at Buena, 12:30

Paul VI at Haddonfield, 1

Bayonne at Cherry Hill East, 1

Washington Township at Bishop Eustace, 1

Life Center at Coral Springs, 5

Cherokee at Nazareth Academy, 7

SJIBT GIRLS' BASKETBALL

TOURNAMENT

Gloucester vs. Delran, 1

SOUTH JERSEY INVITATIONAL

Collingswood at Clearview, 10 a.m.

Delran at Gloucester Catholic, 1

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Rancocas Valley at Northern Burlington, 1:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at Atlantic City, 9 a.m.

COLONIAL CONFERENCE

Sterling at Haddon Heights, 9 a.m.

NONLEAGUE

Sterling at Haddonfield, 9 a.m.

Girls' Swimming

Moorestown at Lenape, 9 a.m.

Eastern at Rancocas Valley, 12:30

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington Township at Moorestown, 9 a.m.

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook (N.J.) at Haddon Heights, 9 a.m.

Haddonfield vs. Triton at St. Peter's Prep, noon

OLYMPIC CONFERENCE

Timber Creek at Lenape

Cherry Hill West at Bishop Eustace, 10 a.m.

Camden Catholic at Lenape, 10 a.m.

Cherokee at Lenape, 1

NONLEAGUE

Deptford at Rancocas Valley

Highland at Cherry Hill East

Pitman at Paulsboro

Camden at Cherokee

Shawnee at Cherry Hill West

Winslow Township at Cherry Hill West

Gloucester Catholic at Bristol

Overbrook (N.J.) at Oakcrest, 9 a.m.

Overbrook (N.J.) at Palmyra, 9 a.m.

Atlantic City at Cumberland, 9 a.m.

Kingsway at Hammonton, 9 a.m.

Collingswood at Kingsway, 9 a.m.

Delran at Haddon Township, 10 a.m.

New Egypt at Pennsville, 10 a.m.

Lindenwold at Cumberland, 10 a.m.

Camden at Paul VI, 10 a.m.

Burlington Township at Howell, 10:30 a.m.

Haddon Heights at Palmyra, 10:30 a.m.

Bordentown at Steinert, 11 a.m.

Pinelands at Haddon Township, 11:30 a.m.

Burlington Township at Lacey Township, noon

Haddon Heights at Oakcrest, noon

Northern Burlington at Paul VI, 7

Boys' Basketball

HACKENSACK TOURNAMENT

NONLEAGUE

Medford Tech at Hackensack, 12:30

Wrestling

OLYMPIC CONFERENCE

Shawnee at Cherry Hill West, 10 a.m.

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Florence at Northern Burlington, 6:15

Holy Cross at Delran, 6:30

Burlington Township at Medford Tech, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Pleasantville at Buena, 5:30

Cape May Tech at Sacred Heart (N.J.), 7

NONLEAGUE

Oakcrest at Penns Grove, 4

Bridgeton at Vineland, 4

Pennsauken Tech at Seneca, 5:15

Winslow Township at Millville, 5:30

Burlington City at Doane Academy, 5:30

Maple Shade at Gateway, 5:30

Wildwood Catholic at Atlantic Tech, 7

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Sacred Heart (N.J.) at Cape May Tech, 5:30

NONLEAGUE

Burlington City at Doane Academy, 4

Villa Victoria at Trenton Catholic, 4

New Egypt at Burlington Township, 5

Florence at Northern Burlington, 5

Cinnaminson at Pemberton, 5:15

St. Joseph at Cedar Creek, 5:30

Lindenwold at Oakcrest, 6

Boys' Swimming

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

St. Augustine at Egg Harbor Township, 4

Middle Township at Holy Spirit, 4

NONLEAGUE

Haddon Heights at Lenape, 5:45

Girls' Swimming

Atlantic City at Millville, 3:30

Middle Township at Holy Spirit, 4

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Riverside at Willingboro, 4:30

Palmyra at Maple Shade, 6

COLONIAL CONFERENCE

Haddonfield at Lindenwold, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester at Clayton, 7

NONLEAGUE

Mainland at Pennsauken, 6

St. Joseph at Deptford, 7

Cherry Hill East at Absegami, 7

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Trenton Catholic at Northern Burlington, 5:15

Florence at Bordentown, 5:15

Willingboro at Moorestown, 5:30

Delran at Riverside, 6:15

Cinnaminson at Palmyra, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Egg Harbor Township, 5:30

Atlantic City at Vineland, 6

Mainland at Absegami, 7

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township at Gateway, 5:30

Lindenwold at Woodbury, 5:30

Paulsboro at Audubon, 6

Sterling at Collingswood, 7

Overbrook (N.J.) at Haddonfield, 7

Haddon Heights at West Deptford, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Westtown at Moorestown Friends, 5:15

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Washington Township at Lenape, 6

Cherokee at Eastern, 6

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace at Camden Catholic, 7

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Cherry Hill West at Shawnee, 6

PENN-JERSEY LEAGUE

Pine Forge at Doane Academy, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Wildwood at Pitman, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Glassboro at Deptford, 5:30

Gloucester Catholic at Woodstown, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Williamstown at Kingsway, 5:30

Clearview at Cumberland, 5:30

NONLEAGUE

Timber Creek at Winslow Township, 3:45

Cherry Hill East at Seneca, 5:15

Pennsauken at Pemberton, 5:30

Lower Cape May at Hammonton, 5:30

Bridgeton at St. Augustine, 6

Ocean City at Middle Township, 7

Cedar Creek at St. Joseph, 7

Camden Wilson at Paul VI, 7

Highland at Triton, 7

Delsea at GCIT, 7

Boys' Bowling

Cherry Hill West at Cherokee

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Absegami at Mainland, 5:30

Egg Harbor Township at Millville, 5:30

Vineland at Atlantic City, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Our Lady of Mercy at Bridgeton, 5:30

Hammonton at Lower Cape May, 7

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Paulsboro, 5:30

Haddonfield at Overbrook (N.J.), 5:30

Woodbury at Lindenwold, 5:30

Gateway at Haddon Township, 5:30

Collingswood at Sterling, 7

West Deptford at Haddon Heights, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Westtown, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Eastern at Cherokee, 6

Lenape at Washington Township, 7

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Paul VI at Woodrow Wilson, 5:30

Camden Catholic at Bishop Eustace, 7

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Shawnee at Cherry Hill West, 3:45

Winslow Township at Timber Creek, 5:15

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem at Gloucester, 4

Pennsville at Clayton, 5:30

Wildwood at Pitman, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Schalick at Cumberland, 5:30

Gloucester Catholic at Woodstown, 7

Glassboro at Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

GCIT at Delsea, 5:30

Williamstown at Kingsway, 7

NONLEAGUE

Seneca at Cherry Hill East, 3:45

Moorestown at Willingboro, 5:15

Palmyra at Medford Tech, 5:15

Pemberton at Pennsauken, 5:15

Bordentown at Florence, 5:15

Burlington Township at Delran, 6:30

Holy Cross at BCIT Westhampton, 6:30

Northern Burlington at Trenton Catholic, 6:30

Highland at Triton, 7

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran at Cinnaminson, 3:15

Moorestown at Pemberton, 4:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City at Millville, 3:30

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township at West Deptford, 4

Burlington Freedom League   Overall   

W   L   W   L   

Palmyra. . . 3   0   4   1   

Burlington City. . . 0   0   4   0   

Florence. . . 0   1   2   3   

New Egypt. . . 0   1   1   1   

Riverside. . . 0   1   0   4   

Maple Shade. . . 0   3   0   5   

Burlington Liberty League   Overall   

W   L   W   L   

Pemberton. . . 2   0   4   1   

Burlington Township. . . 1   0   6   1   

Pennsauken. . . 0   0   0   3   

Rancocas Valley. . . 0   0   4   1   

Trenton Catholic. . . 0   0   0   1   

Westampton Tech. . . 0   0   1   2   

Moorestown. . . 0   1   2   3   

Burlington Patriot League   Overall   

W   L   W   L   

Cinnaminson. . . 2   0   5   2   

Medford Tech. . . 1   0   2   2   

Holy Cross. . . 2   1   2   2   

Northern Burlington. . . 1   1   5   2   

Willingboro. . . 1   1   1   5   

Bordentown. . . 1   2   2   3   

Delran. . . 0   2   0   5   

Cape-Atl. American League   Overall   

W   L   W   L   

Atlantic City. . . 2   0   5   0   

Egg Harbor Township. . . 3   1   3   1   

Mainland. . . 1   1   1   5   

Absegami. . . 0   0   1   3   

Holy Spirit. . . 0   0   4   1   

Millville. . . 0   1   1   2   

Vineland. . . 0   3   2   4   

Cape-Atl. National League   Overall   

W   L   W   L   

Middle Township. . . 2   0   5   1   

St. Augustine. . . 2   0   3   1   

Hammonton. . . 3   1   4   1   

Ocean City. . . 1   1   2   4   

Lower Cape May. . . 0   1   0   2   

Oakcrest. . . 0   2   1   4   

Bridgeton. . . 0   3   0   3   

Cape-Atl. United League   Overall   

W   L   W   L   

St. Joseph. . . 1   0   2   2   

Wildwood Catholic. . . 1   0   5   0   

Buena. . . 1   1   2   2   

Atlantic Tech. . . 0   0   0   3   

Cedar Creek. . . 0   0   1   2   

Pleasantville. . . 0   0   1   1   

Sacred Heart (N.J.). . . 0   0   0   3   

Cape May Tech. . . 0   2   0   3   

Colonial Conference League   Overall   

W   L   W   L   

Paulsboro. . . 3   0   6   0   

Haddon Township. . . 2   0   5   1   

Haddonfield. . . 2   0   6   0   

Sterling. . . 1   0   3   3   

Lindenwold. . . 2   1   3   3   

West Deptford. . . 2   1   3   1   

Collingswood. . . 1   2   3   2   

Haddon Heights. . . 1   2   3   3   

Overbrook (N.J.). . . 1   2   3   3   

Woodbury. . . 1   2   2   3   

Audubon. . . 0   3   1   5   

Gateway. . . 0   3   0   6   

Olympic American League   Overall   

W   L   W   L   

Cherry Hill East. . . 1   0   4   2   

Lenape. . . 1   0   5   0   

Washington Township. . . 0   0   0   3   

Cherokee. . . 0   1   4   2   

Eastern. . . 0   1   3   1   

Olympic National League   Overall   

W   L   W   L   

Paul VI. . . 2   0   4   0   

Camden. . . 1   0   4   3   

Bishop Eustace. . . 1   1   4   2   

Woodrow Wilson. . . 0   0   0   3   

Camden Catholic. . . 0   1   2   2   

Seneca. . . 0   2   0   5   

Olympic Patriot League   Overall   

W   L   W   L   

Cherry Hill West. . . 0   0   2   1   

Shawnee. . . 0   0   5   1   

Timber Creek. . . 0   0   4   2   

Winslow Township. . . 0   0   2   4   

Tri-County Classic League   Overall   

W   L   W   L   

Gloucester. . . 1   0   4   0   

Pitman. . . 1   0   4   1   

Wildwood. . . 1   0   4   1   

Penns Grove. . . 0   0   3   1   

Clayton. . . 0   1   3   2   

Pennsville. . . 0   1   1   2   

Salem. . . 0   1   2   1   

Tri-County Diamond League   Overall   

W   L   W   L   

Schalick. . . 1   0   3   1   

Woodstown. . . 1   0   5   0   

Deptford. . . 1   1   2   3   

Cumberland. . . 0   0   0   5   

Glassboro. . . 0   0   1   3   

Gloucester Catholic. . . 0   2   1   4   

Tri-County Royal League   Overall   

W   L   W   L   

Delsea. . . 2   0   2   3   

Kingsway. . . 1   0   2   2   

Clearview. . . 0   0   1   3   

Triton. . . 0   0   2   4   

GCIT. . . 0   1   0   4   

Highland. . . 0   1   2   4   

Williamstown. . . 0   1   2   4   

Burlington Freedom League   Overall   

W   L   W   L   

Holy Cross. . . 2   0   3   1   

Burlington City. . . 1   0   3   0   

New Egypt. . . 1   0   1   3   

Riverside. . . 0   0   0   2   

Maple Shade. . . 0   1   0   5   

Palmyra. . . 0   1   1   2   

Florence. . . 0   2   0   4   

Burlington Liberty League   Overall   

W   L   W   L   

Moorestown. . . 1   0   3   1   

Westampton Tech. . . 1   0   2   1   

Pemberton. . . 0   0   1   2   

Pennsauken. . . 0   0   1   3   

Rancocas Valley. . . 0   0   4   0   

Trenton Catholic. . . 0   0   1   0   

Burlington Township. . . 0   2   1   3   

Burlington Patriot League   Overall   

W   L   W   L   

Bordentown. . . 1   0   3   0   

Willingboro. . . 1   0   3   1   

Cinnaminson. . . 0   0   4   1   

Northern Burlington. . . 0   0   3   0   

Delran. . . 0   1   1   3   

Medford Tech. . . 0   1   0   3   

Cape-Atl. American League   Overall   

W   L   W   L   

Holy Spirit. . . 2   0   2   0   

Egg Harbor Township. . . 1   0   1   0   

Atlantic City. . . 0   0   1   1   

Mainland. . . 0   0   2   2   

Absegami. . . 0   1   1   2   

Millville. . . 0   1   0   3   

Vineland. . . 0   1   0   3   

Cape-Atl. National League   Overall   

W   L   W   L   

Ocean City. . . 3   0   6   1   

Middle Township. . . 2   0   3   1   

Lower Cape May. . . 1   1   4   2   

Hammonton. . . 0   1   0   3   

Oakcrest. . . 0   1   1   2   

Our Lady of Mercy. . . 0   1   1   4   

Bridgeton. . . 0   2   0   2   

Cape-Atl. United League   Overall   

W   L   W   L   

Sacred Heart (N.J.). . . 2   0   5   1   

Wildwood Catholic. . . 1   1   2   3   

Atlantic County Tech. . . 0   0   0   2   

Buena. . . 0   0   2   2   

Cedar Creek. . . 0   0   0   1   

St. Joseph. . . 0   0   4   1   

Cape May Tech. . . 0   1   0   4   

Pleasantville. . . 0   1   0   2   

Colonial Conference League   Overall   

W   L   W   L   

Collingswood. . . 3   0   6   0   

Woodbury. . . 3   0   5   1   

Haddonfield. . . 2   0   2   3   

Sterling. . . 2   0   4   1   

Haddon Township. . . 2   1   4   2   

Paulsboro. . . 2   1   2   3   

West Deptford. . . 1   2   1   4   

Lindenwold. . . 0   1   0   4   

Gateway. . . 0   2   0   4   

Haddon Heights. . . 0   2   1   3   

Audubon. . . 0   3   1   5   

Overbrook (N.J.). . . 0   3   1   6   

Olympic American League   Overall   

W   L   W   L   

Cherokee. . . 1   0   3   2   

Lenape. . . 1   0   5   0   

Washington Township. . . 0   0   1   0   

Cherry Hill East. . . 0   1   1   2   

Eastern. . . 0   1   4   1   

Olympic National League   Overall   

W   L   W   L   

Bishop Eustace. . . 2   0   3   2   

Camden Catholic. . . 1   0   4   1   

Paul VI. . . 1   1   2   3   

Woodrow Wilson. . . 0   0   5   0   

Camden. . . 0   1   0   3   

Seneca. . . 0   2   2   3   

Olympic Patriot League   Overall   

W   L   W   L   

Shawnee. . . 1   0   3   0   

Cherry Hill West. . . 0   0   0   5   

Winslow Township. . . 0   0   2   2   

Timber Creek. . . 0   1   2   2   

Tri-County Classic League   Overall   

W   L   W   L   

Gloucester. . . 2   0   4   1   

Salem. . . 1   0   3   0   

Pitman. . . 0   0   2   1   

Wildwood. . . 0   0   2   1   

Clayton. . . 0   1   1   3   

Penns Grove. . . 0   1   1   4   

Pennsville. . . 0   1   1   2   

Tri-County Diamond League   Overall   

W   L   W   L   

Woodstown. . . 3   0   3   2   

Gloucester Catholic. . . 2   0   6   0   

Glassboro. . . 1   0   2   2   

Schalick. . . 1   2   1   3   

Deptford. . . 0   2   2   3   

Cumberland. . . 0   3   0   4   

Tri-County Royal League   Overall   

W   L   W   L   

Clearview. . . 2   0   3   2   

Williamstown. . . 2   0   3   1   

Delsea. . . 1   1   1   3   

GCIT. . . 0   0   2   2   

Highland. . . 0   1   3   1   

Kingsway. . . 0   1   2   2   

Triton. . . 0   2   2   4   

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|