S. Jersey Scoreboard

Posted: January 11, 2013

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran 64, Northern Burlington 62

Rancocas Valley 47, Trenton Catholic 36

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Burlington Township 75, Pennsauken 68

Moorestown 87, Westampton Tech 65

New Egypt 72, Maple Shade 48

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro 66, Bordentown 49

Medford Tech 78, Cinnaminson 50

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro 67, West Deptford 42

Overbrook (N.J.) 49, Audubon 34

Collingswood 43, Lindenwold 40

Haddonfield 75, Gateway 22

Haddon Heights 56, Haddon Township 44

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Lenape 44, Cherokee 40

Cherry Hill East 68, Washington Township 46

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace 37, Paul VI 35

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem 54, Wildwood 52

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Williamstown 57, Highland 39

NONLEAGUE

Cherry Hill West 63, Timber Creek 50

Camden Academy Charter 45, Moorestown Friends 39

Pitman 81, Clayton 52

St. Augustine 72, Dwight Morrow (N.J.) 52

Winslow Township 55, Seneca 52

Triton 67, Kingsway 65

Penns Grove 71, Pennsville 39

Gloucester 47, Cumberland 38

Eastern 64, Shawnee 59

St. Joseph 72, Atlantic Tech 52

Boys' Bowling

Pennsauken Tech 4, Seneca 0

Gloucester Tech 4, St. Augustine 0

Hammonton 2, Shawnee 2

Girls' Bowling

Seneca 4, Pennsauken Tech 0

Shawnee 3, Hammonton 1

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Holy Cross 69, Florence 34

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Rancocas Valley 58, Trenton Catholic 47

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Delran 43, Northern Burlington 33

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township 61, Haddon Heights 34

Sterling 44, Woodbury 23

Haddonfield 42, Gateway 20

Paulsboro 31, West Deptford 30

Collingswood 52, Lindenwold 14

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Washington Township 58, Cherry Hill East 45

Lenape 43, Cherokee 40

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace 58, Paul VI 51

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Timber Creek 41, Cherry Hill West 30

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman 48, Clayton 20

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Williamstown 60, Highland 37

NONLEAGUE

Moorestown Friends 31, Camden Academy Charter 7

Woodrow Wilson 72, Camden 37

Shawnee 49, Eastern 23

Seneca 53, Winslow Township 47

Burlington Township 52, Pennsauken 34

Moorestown 44, Riverside 28

Gloucester Catholic 44, Camden Catholic 39

Boys' Swimming

TRI-COUNTY CONFERENCE

Kingsway 125, Triton 50

NONLEAGUE

Schalick 108, Sacred Heart (N.J.) 60

Eastern 95, Haddon Township 75

Girls' Swimming

Shawnee 108, Lenape 62

Moorestown 124, Seneca 46

Burlington League

Delran 12 14 21 17 - 64

Northern Burlington 12 9 23 18 - 62

D: Jason Boland 3, Alex Coluzzi 2, Jarrett Frake 13, Tim Macey 17, Vishu Solanki 22, Kevin Zataveski 7.

NB: Marcus Brown 26, Stephon Gadiare 10, Joey Montalvo 10, Jalen Peacock 8, Marshe Terry 8.

Rancocas Valley 2 17 11 17 - 47

Trenton Catholic 7 10 12 7 - 36

RV: Vince Anfield 4, Niall Carpenter 2, Kymere Chapman 3, Nick Davidson 8, Tony Ellington 2, Shaun Ellis-Bradley 5, Ned Ogoemesim 23.

TC: Jamir Anderson 2, Khalil Batie 11, Marquise Bell 2, Tennyson Lewis 5, Nazir Linton 5, James Wright 11.

Burlington Liberty

Pennsauken 18 11 18 21 - 68

Burlington Township 8 16 27 24 - 75

P: Jstar Allah 2, Larenz Brown 2, Tyreic Clayton 16, Stephen Cobb 5, Isaiah Ingram 27, Mike Jones 9, Gilberto Reyes 2, Michael Takaes 3, Keith Vessels 2.

BT: Kenny Davis 17, Jalen Ferguson 23, Kardar Hollman 4, Ryan Sherman 14, Curtis Thompson 12, Dayne Turner 5.

New Egypt 16 19 23 14 - 72

Maple Shade 10 6 16 16 - 48

NE: Reid Anderson 9, Kyle Gatyas 17, Hunter Lang 11, Connor Lindsay 13, Ryan Poch 2, Billy Raab 10, Kevin Smith 7, Travis Ward 3.

MS: Joe Fedorowyz 2, George Harris 3, Adam Rivera 4, Daquan Rogers 21, Brennan Taylor 2, Kevin Williams 16.

Westampton Tech 14 12 13 26 - 65

Moorestown 19 19 19 30 - 87

WT: Malik Davis 2, Justice Hill 2, Winchell Julian 3, Isaiah Lewis 2, Lamar Morgan 28, Ali Roberts 3, Kieran Sullivan 17, Matthew Young 8.

M: Joe Caprarola 3, Justin Devany 2, Jake Flannery 11, Colin Francisco 2, Yuseth Green 17, DeAndre Montgomery 24, Eric Poinsett 3, Joe Salera 5, Seth West 20.

Burlington Patriot

Bordentown 2 21 7 19 - 49

Willingboro 16 17 15 18 - 66

B: Nick Bartolomei 9, Myron Gordon 17, Mike Jacobs 12, Shane Jardine 2, Jordan Kelso 2, Jahmiere Van Klein 7.

W: D Agidi 2, Aaron Briggs 4, John Chambers 2, Thomas Farrior 18, Jeff Haddock 12, Anthony Robbins 9, Terique Robinson 4, Carry Saturne 14, Joey Taylor 1.

Cinnaminson 10 9 17 14 - 50

Medford Tech 21 16 24 17 - 78

C: Cabbler 6, Matt Haddon 6, Jack Hart 4, Brad Hawthorne 5, Jake Kemble 2, Jackson Merget 13, Kevin Sotell 3, Staudnman 2, Xavier Wilson 9.

MT: Donte Ali 9, Elijah Cain 26, Jefferson Coulanges 4, Sidney Harris 4, Derrick Jones 5, Anthony Nelson 5, Myles Powell 13, Dennis Tunstall 4, Shwkel Vincent 3, Isaiah Williams 5.

Colonial Conference

Audubon 10 5 8 11 - 34

Overbrook (N.J.) 12 8 11 18 - 49

A: Adin Borden 7, Zakary Chiaradia 6, Keene Limbaga 8, Anthony Polidoro 6, Eric Schorr 3, Zack Thomas 4.

O(: Jaquan Boone 15, Allen Gaskins 21, Jordan Lowber 2, Will Miller 11.

Gateway 6 2 7 7 - 22

Haddonfield 23 22 18 12 - 75

G: RJ Blanton 5, Justin Fredhoff 8, Antwuan Johnson 2, Dan Kline 3, Ryan Sole 2, Dan Teschko 2.

H: Abby Bah 3, Chris Biddle 19, Matt Bigelow 2, Rich Bond 2, Robby Depersia 5, Nick Depersia 14, Jemeson Fischer 3, Billy Griffin 14, Tyler Klaus 2, Jake Robinson 5, Ted Stavetski 6.

Haddon Township 9 19 11 5 - 44

Haddon Heights 15 8 15 18 - 56

HT: Casey Boyle 2, Pat Burns 4, Tyler Easterday 11, Nick Marino 4, Robert McCullough 6, Trey Thatcher 17.

HH: David Booker 4, Tre Broadway 9, Lucian Brownlee 11, Brandon Joyner 8, Dante Pinckney 6, Nick Smith 18.

Lindenwold 10 7 16 7 - 40

Collingswood 9 14 4 16 - 43

L: Bruce Hicks 17, Hill 1, Eric Hughes 3, Omar Menson 6, Malik Muldrow 4, Cruize Rainey 7, David Robinson 2.

C: Steve Copeland 6, Ryan Dick 11, Samir Inge 4, Ibrahim Kargbo 4, Tyrell Mann-Barnes 8, Jeffrey Valentine 2, Jordan Wallace 8.

Olympic American

Lenape 10 12 12 10 - 44

Cherokee 12 7 6 15 - 40

L: Dylan Chudoff 2, Tabu Gaither 20, Kendall Green 10, Cameron Green 5, Sawyer Hand 3, Cole Moody 2, Paul Mostak 2.

C: Paul Bellamy 2, Anthony Fiorvanti 5, Ben Handel 8, Kyle Kahriger 10, Kevin Wixted 15.

Cherry Hill East 11 20 16 21 - 68

Washington Township 17 10 10 9 - 46

CHE: Andrew Brown 12, Hank Davis 19, Gary Hettinger 4, Ravin Patel 4, Jake Silpe 25, Andrew Soll 4.

WT: Tyler Fisher 3, Alex Grabbe 7, Julian Jastrzebski 13, Christian Maiden 6, Ryan Maiden 8, Cody Morrone 6, Dom Natasi 3.

Olympic National

Paul VI 6 12 7 10 - 35

Bishop Eustace 8 15 6 8 - 37

PV: Jair Green 3, Jay Howard 19, Matt Risse 12, Jahvan Rosbia 1.

BE: Ry'n Bland 10, Brandon Cazan 9, Mike Cohen 7, Flo DaSilva 6, Tom Falconiero 3, Conor McLaughlin 2.

Tri-County Classic

Wildwood 11 11 17 13 - 52

Salem 18 15 10 11 - 54

W: Francis Christian 16, Dave Flanders 12, Anthony Madle 10, Devante Oglesby 6, Mikal Poteat 2, Rich Ramagosa 2, Jose Valentin 4.

S: Elijah Hammond 4, Isaiah Harris 7, Jaishan Knight 13, Steven Logan 16, Niseer Mann 4, Floyd Nance 8, Ramon Root 2.

Tri-County Royal

Williamstown 11 20 14 12 - 57

Highland 9 7 12 11 - 39

W: TJ Booth 11, Kali Boyce 26, Adam Estrada 2, Onnir Kendall 4, Chris Leary 7, Sam Waddell 3.

H: Naquan Council 9, Jerome Furlow 4, Marcus Jones 2, Quadier Lewis 5, Juwan Morgan 11, Christian Scafidi 8.

Nonleague

Cumberland 13 10 7 8 - 38

Gloucester 13 18 9 7 - 47

C: Gerald Durham 6, Gabe Hemighaus 5, Milton Morris 6, Joe Ordille 4, Wesley Savage 17.

G: Andrew Boulden 2, Tom O'Donnell 1, Stefano Okoro 30, Justin Smith 13, Tyler Whitcraft 1.

Winslow Township 13 17 9 16 - 55

Seneca 15 6 22 9 - 52

WT: Masner Beauplan 16, Shonray Greene 6, Devon Jones 11, Adonis Melvins 13, Joe Scurti 5, Chris Williams 4.

S: Carter Gimbel 16, Nasir Hollingshead 7, Jake Limpert 5, Alex Magasic 2, David Owl 9, Nick Rapagna 11, Alex Weightman 2.

Kingsway 13 9 13 30 - 65

Triton 15 18 20 14 - 67

K: Ray Lawry 21, Miles Matthews 6, Raekwon Mingledoff 8, Colin Pollick 8, Marcus Robinson 7, Jordan Rodney 11, Euriel Thwaites 4.

T: Bailey 2, Kris Balylor 22, Dave Budd 8, Dave Daniluk 17, Taylor Naphys 8, Hakeem Soltuni 8, Russell Urban 2.

Camden Acad Charter 3 14 11 17 - 45

Moorestown Friends 12 14 4 9 - 39

CAC: Jeremy DiPasquale 8, Emmanuel Flores 13, Desmond Hill 2, Sharif Keaton 13, Kahlil Rivera 2, Romello Walters 5, Kareem Wilson 2.

MF: Spencer Bard 7, Joe Beideman 2, Jon Nutaitus 2, Dan Richards 18, Nate Riggins 2, Dhalil Sadiq 8.

Pitman 19 20 28 14 - 81

Clayton 9 15 11 17 - 52

P: Jay Amwake 2, Zac Castagna 3, Anthony Corma 5, Forman Darnell 22, Trevor Datz 1, Tim Delaney 24, Rob Hobbs 4, Andrew Sawyer 2, Eric Stafford 18.

C: Tyron Boykin 2, Juwan Carr 2, Jalen Carr 2, Shawn Dunn 17, Khyri Hill 3, Darius Phillips 3, Seion Reid 7, Troy Riggs 5, Donovan Simon 11.

Dwight Morrow (N.J.) 9 13 17 13 - 52

St. Augustine 24 20 14 14 - 72

DM(: Justin Anderson 4, Sidney Dawkings 11, Antonio Lewis 12, Leon White 10, Julius Wingate 15.

SA: Joe Gatto 10, Michael Greenman 19, Andrew Nelson 2, Sa'eed Nelson 4, Blake Rossell 5, Nate Segal 2, Brian Seward 4, David Sullivan 17, Mike Vasturia 9.

Timber Creek 21 7 10 12 - 50

Cherry Hill West 16 9 11 27 - 63

TC: Brandon Corneilus 7, Joel Grant 6, Juan Hemingway 3, Keith Washington Jr. 2, Jeffrey Lewis 4, Wesley Primus 3, George Sapp 25.

CHW: Elijah Bay 3, Mike Faust 13, Ryan Lee 7, Kevin Mullarkey 3, Sean Mullarkey 1, Ey Olarte 3, Will Plenty 20, Rodney Williams 13.

Atlantic Tech 12 12 12 16 - 52

St. Joseph 16 13 27 16 - 72

AT: Jay Alvarado 2, Will Atkins 4, Ray Bell 5, Cooper 4, Matt Marmaro 4, Aaron Marshall 2, Ahmad Shepard-Sloan 11, Marcus Watson 2, Nile White 18.

SJ: Jordan Davis 3, B.J. Mitchell 17, Luke Ordille 2, Rocco Ordille 2, Ricky Bob Quirindigo 8, Charlie Riccardi 20, John Rooney 2, John Todoro 11, Val Vadino 7.

Burlington Freedom

Florence 3 12 4 15 - 34

Holy Cross 14 26 18 11 - 69

F: Destinee Ceruti 2, Heather Horner 16, Kristiana Lamore 1, Asia Robertson 9, Michelle Taylor 2, Naomi Watkins-Glanville 4.

HC: Sydney Bark 7, Alliya Butts 28, Caroline Kane 2, Morgan Morrocco 6, Mary Schmidt 2, Cassandra Skelton 9, Juliette Stockton 9, Jenna Turner 6.

Burlington Patriot

Northern Burlington 5 7 11 10 - 33

Delran 10 12 11 10 - 43

NB: Brianna Coit 8, Shelby Dolan 2, Courtney Funk 9, Marissa Rivera 3, Amirah Terry 11.

D: Nicole Bayer 17, Gena Gizzi 7, Aliyah Murray 17, Gabby Sausa 2.

Colonial Conference

Woodbury 8 6 5 4 - 23

Sterling 4 16 11 13 - 44

W: Zeaenna Brackett 4, Dacia Holmes 10, Danesha Triplett 9.

S: Leilani Naone-Carter 6, Mayia Rawlinson 2, Anyssa Sanchez 13, Tyra Satchell 16, Tori Shinkowitz 7.

Haddon Heights 9 7 9 9 - 34

Haddon Township 24 13 13 11 - 61

HH: Sammy Baker 2, Marissa Beebe 1, Jynazha Davis 6, Taylor Nichols 12, Nadja Riggs 5, Shayla Sweeney 3, Natyra Thomas 5.

HT: Katie Burns 3, Alayxiah Carr 8, Corinne Clements 4, Carlie Colclough 1, Sarah Getzinger 8, Morgan Lenahan 18, Bella Preziosi 19.

Collingswood 12 16 15 9 - 52

Lindenwold 5 4 3 2 - 14

C: Courtney Carsillo 6, Lauren Glaze 2, Jane Hatzell 2, Krista LaMaina 6, Ellie O'Neill 12, Molly O'Neill 2, Megan O'Neill 2, Ilana Podwojniak 4, Jill Riss 4, Grace Taglang 6, Morgan Worthington 6.

L: Andrea Lloyd 5, Alexsandria Matthews 6, Bola Karimu Onnissema 3.

Haddonfield 16 11 14 1 - 42

Gateway 2 4 7 7 - 20

H: Grace Bealor 6, Maddie Betley 9, Lizzie Hammon 1, Hayley Raymond 14, Taylor Sehdev 12.

G: Megan Crowley 12, Erin Kirkbride 2, Antonia Pote 4, Angel Villari 2.

West Deptford 7 6 11 6 - 30

Paulsboro 8 7 9 7 - 31

WD: Ivory Ajamu 2, Michelle Bower 8, Natalie Carrero 4, Daijah Diggs 4, Tina Furfari 8, Gabby Minnite 1, Ashleigh Peterson 3.

P: Dazhane Davis 4, Kayla Gaffney 2, Tiffany Jiles 2, Alexus McKeithan 15, Taylor Thomas 2, Shyniece Vessels 3, Courtney Williams 3.

Olympic American

Washington Township 20 13 12 13 - 58

Cherry Hill East 8 11 9 17 - 45

WT: Paige Anastasi 27, Jordan Colna 6, Morgan Cosgrove 4, Jessica Monte 8, Erin Rafter 6, Bella Siravo 7.

CHE: Kendell Boardman 4, Aliyah Godwin 11, Rachel Rivera 2, Zoe Schlessel 4, Yamalis Villegas 24.

Cherokee 5 11 15 9 - 40

Lenape 7 8 12 16 - 43

C: Devon Cummings 5, Sammy Debicki 7, Kelly Ethridge 3, Maddie Etkins 4, Shaye McGoey 7, Jessica Woodard 14.

L: Rena Carabases 9, Alicia Hampton 2, Taylor Holmes 6, Taylour Jones 4, Mackenzi McErlean 6, Cierra Nichols 2, Alexis Sears 10, Alex Seedes 2, Maddie Sims 2.

Olympic National

Bishop Eustace 11 14 15 18 - 58

Paul VI 8 10 11 22 - 51

BE: Natalie Alleva 13, Erin Dewechter 5, Allison Grubb 1, Taylor Hudspeth 25, Uju Obianwu 6, Kelly Quinn 4, Alexis Santarelli 4.

PV: Gabby Brown 8, Morgan Camardo-Harris 25, Jaclyn Carty 4, Kiana Ye 14.

Olympic Patriot

Cherry Hill West 4 8 8 10 - 30

Timber Creek 9 10 5 17 - 41

CHW: Libby Dougherty 8, Chelsea Holiday 2, Erin Redmond 2, Kendyl Williams 6, Sasha Williams 12.

TC: Meghan Barth 2, Joie Brittingham 2, Celina Foxworth 1, Desiree Furbert 5, Brittany Martin 20, Summer Pierce 4, Amanda Riiff 2, Alex Wilson 5.

Tri-County Classic

Pitman 22 10 4 12 - 48

Clayton 0 6 8 6 - 20

P: Annie Beato 4, Taylor Beechler 6, Karlie Crispin 3, Anna Hopkins 2, Devon Nealer 4, Beth Patrick 17, Stephanie Polo 8, Emily Sayer 2, Rebecca Williams 2.

C: Alena Brown 4, Kaymonah Praul 11, Taylor Reed 5.

Tri-County Royal

Highland 12 7 6 12 - 37

Williamstown 18 19 14 9 - 60

H: K'yana Brown 2, Devon Graf 2, Tayler Hopkins 2, Erin Looby 6, Jasmine Miranda 4, Morgan Reid 9, Ayanna Williams 12.

W: Taylor Abbott 5, Jessica Butler 9, Taylor Bynoe 11, Skye Johnson 6, Haley Parks 11, ShelbyGilliam 1, Taylor Walker 13, Regina Wright 4.

Nonleague

Camden Acad Charter 5 0 0 2 - 7

Moorestown Friends 12 7 8 4 - 31

CAC: Brianna Chambers 3, Amy Loyla 2, Maria Vazquez 2.

MF: Jasmine Brown 3, Odeymarys Garrido 2, Sarah Henig 6, Claire Langlotz 2, Lauren Lowe 5, Emily McKeown 10, Katrina Savon 2, Noelle Smith 1.

Seneca 16 8 11 18 - 53

Winslow Township 8 11 8 20 - 47

S: Molly Garthwaite 11, Danielle Hubbs 6, Emily Metzger 2, Kelsey O'Brien 4, Kim Richer 3, Erica Snow 27.

WT: Sage Bennett 7, Ashli Cheek 10, Kyanna Filmore 6, Jazmine Henderson 2, Jocelyn Jones 19, Devynn Wiggins 3.

Camden 5 13 11 8 - 37

Woodrow Wilson 22 15 16 19 - 72

C: Siani Blackson 31, Alexis Garrison 2, Tiara Maldonado 2, Christina Sunkett 2.

WW: Adams 2, Allen 12, Bennett 14, Dunston 8, Chanelle Perry 30, Sanjuro 2, Stevens 4.

Burlington Township 9 7 20 16 - 52

Pennsauken 16 2 6 10 - 34

BT: Carin Arline 11, Alicia Bradley 9, Laura Gould 2, Shavonne Hubbard 2, Surat Lasisi 6, Taylor Whitley 22.

P: Aleyah Dupree 6, Tanel Lewis 13, Alyssa Reyes 3, Kristen Roberts 4, Briana Roberts 2, Tenille Stewart 2, Mercedes Williams 4.

Eastern 8 6 5 4 - 23

Shawnee 5 9 10 25 - 49

E: Danielle Genay 1, Sarah Kane 6, Sam Mlkvy 2, Megan Parker 3, Olivia Schneider 11.

S: Olivia Askin 5, Kristene Cugliotta 3, Nicole Gault 5, Jenna Hoffner 2, Kelsey Kennedy 8, Cameron Kroberger 1, Marissa Mansure 6, Taylor Ryan 3, Nikola Williams 16.

Moorestown 13 9 14 8 - 44

Riverside 13 7 8 0 - 28

M: Frankie Angeleri 7, Miranda Chrone 9, Shannon Keeler 4, Tristan McGinley 6, Adriana Pendino 2, Ashannah Rodriguez 3, Maura Talvacchia 13.

R: Damaje Anderson 5, Lyndsay Micucci 2, Carley Newman 8, Ashley Silva 1, Alix VanSciver 4, Yasmin Vazquez 8.

Gloucester Catholic 15 8 6 15 - 44

Camden Catholic 9 9 11 10 - 39

GC: Mary Gedaka 21, Emily Lyons 5, Maggie MacIntyre 12, Cara McHenry 4, Becky Pund 2.

CC: Julia Braungart 5, Cara Hardy 4, Michelle Obasi 2, Cara Rocadalbo 16, Sierra Taylor 12.

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Northern Burlington at Willingboro, 5:15

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Bordentown at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Vineland at Absegami, 6

Mainland at Atlantic City, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Academy of New Church, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Wildwood at Schalick, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Penns Grove at Deptford, 5:30

NONLEAGUE

Millville at Lenape, 1

Palmyra at Pennsauken Tech, 3:45

Delsea at Triton, 5:15

Pennsville at Cumberland, 5:30

Holy Spirit at Egg Harbor Township, 5:30

Lower Cape May at Ocean City, 6

Bridgeton at Oakcrest, 6

Audubon at Maple Shade, 6:15

Gloucester at Woodstown, 7

Middle Township at Hammonton, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro at Northern Burlington, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City at Mainland, 5:30

Absegami at Vineland, 6

Egg Harbor Township at Holy Spirit, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Oakcrest at Bridgeton, 5:30

Hammonton at Middle Township, 7

Ocean City at Lower Cape May, 7

NONLEAGUE

Pennsauken Tech at Palmyra

Academy of New Church at Moorestown Friends

Cherry Hill West at Camden Academy Charter, 4

Florence at Medford Tech, 5:15

Deptford at Audubon, 5:30

Salem at Glassboro, 5:30

Pennsville at Schalick, 5:30

Clayton at Woodstown, 5:30

Wildwood at Cumberland, 6

Delsea at Triton, 7

Boys' Swimming

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Friends' Central, 3:45

OLYMPIC CONFERENCE

Seneca at Bishop Eustace, 5:15

Cherry Hill West at Cherry Hill East, 6:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

GCIT at Woodstown, 3:30

Delsea at Deptford, 5

Girls' Swimming

NONLEAGUE

GCIT at Woodstown, 3:30

Moorestown Friends at Friends' Central, 3:45

Ice Hockey

LaSalle at Princeton Day, 6:15

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran at Moorestown, 6

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at Paulsboro, 7

Haddon Township at Gateway, 7:30

OLYMPIC CONFERENCE

Pennsauken at Lenape, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE

Woodstown at Pitman, 7

NONLEAGUE

New Egypt at Collingswood

Audubon at Seneca, 7

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City at Holy Cross, noon

Riverside at New Egypt, noon

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Burlington Township at Westampton Tech, noon

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Middle Township at Holy Spirit, 2

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherry Hill East at Cherokee, 11:30 a.m.

NONLEAGUE

West Deptford at Camden County Tech

Pemberton at Timber Creek, 11:30 a.m.

Delsea at Shawnee, 11:30 a.m.

Pennsville at Cumberland, 11:30 a.m.

Haddon Heights at Washington Township, noon

Williamstown at Eastern, noon

Highland at GCIT, noon

Kingsway at Camden Catholic, 1

Southern at St. Augustine, 1

Pitman at Gloucester Catholic, 1

St. Joseph at Central Bucks East, 1:30

Clayton at Glassboro, 1:30

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Holy Cross at Burlington City, noon

New Egypt at Riverside, noon

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherokee at Cherry Hill East, 11:30 a.m.

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Highland at GCIT, 11:30 a.m.

NONLEAGUE

Life Center at Archbishop Carroll

Camden at Lindenwold, 10:30 a.m.

Pemberton at Delran, noon

Haddon Heights at Glassboro, noon

Glassboro at Delsea, noon

West Windsor-Plainsboro North at Lenape, 1

Timber Creek at Haddonfield, 1

Eastern at Williamstown, 1:30

Sterling at Camden Catholic, 6

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Northern Burlington, 9 a.m.

Delran at Pemberton, 10 a.m.

OLYMPIC CONFERENCE

Washington Township at Lenape, 10:30 a.m.

NONLEAGUE

Rancocas Valley at Holy Cross, 11:30 a.m.

Cherokee at Haddon Heights, 12:30

Girls' Swimming

Washington Township at Lenape, 11:45 a.m.

Cherokee at Haddon Heights, 12:30

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Burlington Township at Burlington City, 10 a.m.

Burlington City at Pemberton, 10 a.m.

Burlington Township at Bordentown, 1

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at St. Augustine, 10 a.m.

Buena at Absegami, 10 a.m.

Cedar Creek at Atlantic City, 10 a.m.

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East at Washington Township, 9 a.m.

NONLEAGUE

New Egypt at Collingswood

Willingboro at Delsea

Delsea at Lenape

Delran at Washington Township, 9 a.m.

Gateway at Bishop Eustace, 9 a.m.

Pennsville at Hammonton, 9 a.m.

Middle Township at Clayton, 10 a.m.

Kingsway at Buena, 10 a.m.

West Deptford at Lower Cape May, 10 a.m.

Cumberland at Hammonton, 10 a.m.

Overbrook (N.J.) at Deptford, 10 a.m.

Overbrook (N.J.) at Pennsauken, 10 a.m.

Audubon at Pitman, 11 a.m.

Holy Spirit at Bishop Eustace, 1

NJ Standing's Results

Burlington Freedom League   Overall   

W   L   W   L   

Burlington City. . . 1   0   6   0   

New Egypt. . . 3   1   4   1   

Palmyra. . . 3   1   4   4   

Holy Cross. . . 3   2   3   3   

Florence. . . 1   2   3   5   

Riverside. . . 0   2   0   6   

Maple Shade. . . 0   5   1   7   

Burlington Liberty League   Overall   

W   L   W   L   

Rancocas Valley. . . 2   0   7   1   

Moorestown. . . 3   1   5   4   

Burlington Township. . . 2   1   7   3   

Pennsauken. . . 0   1   2   5   

Westampton Tech. . . 0   1   1   4   

Trenton Catholic. . . 0   2   0   4   

Burlington Patriot League   Overall   

W   L   W   L   

Medford Tech. . . 3   0   6   3   

Cinnaminson. . . 4   2   7   4   

Willingboro. . . 3   2   3   6   

Northern Burlington. . . 2   2   7   3   

Pemberton. . . 2   2   5   3   

Bordentown. . . 2   4   4   5   

Delran. . . 1   4   2   7   

Cape-Atlantic Amer. League   Overall   

W   L   W   L   

Atlantic City. . . 3   0   7   0   

Absegami. . . 1   0   2   3   

Egg Harbor Township. . . 4   1   4   2   

Mainland. . . 2   2   2   6   

Holy Spirit. . . 0   0   5   2   

Millville. . . 0   3   1   5   

Vineland. . . 0   4   2   6   

Cape-Atlantic Natl. League   Overall   

W   L   W   L   

Middle Township. . . 4   0   6   2   

St. Augustine. . . 3   1   6   1   

Hammonton. . . 3   2   5   2   

Oakcrest. . . 1   2   2   5   

Bridgeton. . . 1   3   1   5   

Ocean City. . . 1   3   2   6   

Lower Cape May. . . 0   2   0   4   

Cape-Atlantic United League   Overall   

W   L   W   L   

Sacred Heart (N.J.). . . 3   0   3   3   

Wildwood Catholic. . . 4   1   8   1   

Pleasantville. . . 1   1   2   2   

Buena. . . 1   2   3   5   

St. Joseph. . . 1   2   4   4   

Cedar Creek. . . 0   0   1   3   

Atlantic Tech. . . 0   1   0   7   

Cape May Tech. . . 0   3   0   4   

Olympic American League   Overall   

W   L   W   L   

Lenape. . . 3   0   9   0   

Cherry Hill East. . . 2   0   7   2   

Eastern. . . 1   1   6   1   

Washington Township. . . 0   2   0   6   

Cherokee. . . 0   3   5   4   

Olympic National League   Overall   

W   L   W   L   

Camden. . . 1   0   5   3   

Paul VI. . . 4   1   6   1   

Bishop Eustace. . . 3   1   7   2   

Woodrow Wilson. . . 0   0   0   5   

Camden Catholic. . . 0   2   4   4   

Seneca. . . 0   2   1   8   

Olympic Patriot League   Overall   

W   L   W   L   

Shawnee. . . 1   0   7   2   

Winslow Township. . . 0   0   4   7   

Cherry Hill West. . . 0   1   4   3   

Timber Creek. . . 0   1   5   4   

Tri-County Classic League   Overall   

W   L   W   L   

Pitman. . . 3   0   8   1   

Gloucester. . . 2   1   6   1   

Wildwood. . . 2   2   5   3   

Salem. . . 1   2   3   3   

Penns Grove. . . 0   0   6   1   

Clayton. . . 0   1   3   3   

Pennsville. . . 0   2   1   4   

Tri-County Diamond League   Overall   

W   L   W   L   

Schalick. . . 1   0   5   2   

Deptford. . . 2   1   4   4   

Woodstown. . . 2   1   6   1   

Glassboro. . . 1   1   2   4   

Gloucester Catholic. . . 1   3   3   5   

Cumberland. . . 0   1   0   9   

Tri-County Royal League   Overall   

W   L   W   L   

Clearview. . . 2   0   4   3   

Triton. . . 1   0   5   4   

Delsea. . . 2   1   4   4   

Williamstown. . . 2   1   5   4   

Kingsway. . . 2   2   4   5   

GCIT. . . 0   1   0   6   

Highland. . . 0   4   2   7      

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|