S. Jersey Scoreboard

Posted: January 23, 2013

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Moorestown 49, Northern Burlington 48

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit 57, Mainland 49

St. Augustine 78, Ocean City 47

Hammonton 46, Oakcrest 43

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Middle Township 72, Bridgeton 35

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township 48, Collingswood 43

Overbrook (N.J.) 64, Gateway 54

Haddonfield 54, Lindenwold 46

Haddon Heights 54, Woodbury 48

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Germantown Friends 68, Moorestown Friends 46

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Lenape 51, Cherry Hill East 45

Eastern 63, Washington Township 35

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Timber Creek 58, Seneca 29

Paul VI 65, Camden 58 (OT)

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Shawnee 62, Winslow Township 52

PENN-JERSEY LEAGUE

Doane Academy 67, City Center 43

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton 74, Wildwood 69

Pitman 73, Salem 44

Gloucester 52, Penns Grove 46

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Deptford 75, GCIT 38

NONLEAGUE

Cumberland 43, Atlantic Tech 39

West Deptford 62, Audubon 50

Palmyra 66, Northwest Prep 54

Pennsauken Tech 44, Pennsville 28

Cherry Hill West 59, Cherokee 50

Clearview 59, Schalick 50

Bordentown 41, Riverside 32

Medford Tech 79, Pennsauken 61

Burlington City 83, Cinnaminson 66

Glassboro 66, Cape May Tech 44

Woodstown 64, Highland 44

Gloucester Catholic 43, Delsea 36

Boys' Bowling

Camden County Tech 3, Hammonton 1

New Egypt 3, Northern Burlington 1

Seneca 4, St. Augustine 0

Maple Shade 3, Pennsauken 1

Cherry Hill East 3, Cherry Hill West 1

Girls' Bowling

Hammonton 2, Camden County Tech 2

New Egypt 4, Northern Burlington 0

Deptford 4, Pennsauken Tech 0

Pennsauken 3, Maple Shade 1

Cherry Hill East 4, Cherry Hill West 0

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Pennsauken 44, Burlington Township 35

Pemberton 47, Westampton Tech 32

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Middle Township 62, Bridgeton 30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Sacred Heart (N.J.) 46, Wildwood Catholic 36

COLONIAL CONFERENCE

Sterling 51, Paulsboro 26

Overbrook (N.J.) 31, Gateway 20

Haddon Township 36, Collingswood 29

Haddonfield 52, Lindenwold 20

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Germantown Friends 36, Moorestown Friends 23

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Lenape 54, Cherry Hill East 27

Washington Township 42, Eastern 35

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Shawnee 76, Winslow Township 54

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Salem 47, Pitman 41

NONLEAGUE

Haddon Heights 41, Woodbury 35

Life Center 48, Doane Academy 43

Seneca 66, Timber Creek 55

Highland 46, Schalick 37

Cherokee 43, Cherry Hill West 30

Moorestown 36, Northern Burlington 33

Clearview 47, Cumberland 9

Pennsauken Tech 43, Pennsville 39

Camden Catholic 53, New Egypt 15

Riverside at Bordentown, ppd.

Gloucester Catholic 45, Williamstown 41

Woodstown 63, Triton 34

Delsea 35, Glassboro 32

Boys' Swimming

Ranney 90, Moorestown Friends 47

Washington Township 120, Haddon Heights 50

Shawnee 87, Haddonfield 83

Girls' Swimming

Ranney 101, Moorestown Friends 47 Burlington Liberty

Moorestown 13 11 16 9 - 49

Northern Burlington 8 6 9 25 - 48

M: Jake Flannery 12, Yuseth Green 8, Eric Poinsett 6, Joe Salera 3, Seth West 12.

NB: Frank Bilancio 2, Marcus Brown 10, Stephon Gadiare 10, Terry Marshe 12, Joey Montalvo 14.

Cape-Atlantic American

Holy Spirit 17 18 6 16 - 57

Mainland 14 10 10 15 - 49

HS: Leon Daniels 9, John Middleton 9, Johnny Midi 13, Paul Moore 18, Junior Saintel 6, Jordan Taylor 2.

M: James Brennan 6, Dionis Gonzalez 4, Darius Jerkins 13, Peyton Kelly 4, Teddy Mazzeo 14, Kenny Randall 8.

Hammonton 12 4 20 10 - 46

Oakcrest 9 14 12 8 - 43

H: Matt Costa 4, Justin Harris 12, Christian Mortellite 16, Devon Porteons 6, Isaiah Pugh 5, Kelvin Rivera 3.

O: Jordan Brooks 8, Gabe Castillo 14, Hassan Fuller 2, Quaim James-Ward 3, Trevor Little 9, Isaiah Price 7.

St. Augustine 25 18 22 13 - 78

Ocean City 10 11 14 12 - 47

SA: Steve Corbo 3, Joe Gatto 4, Michael Greenman 14, Sa'eed Nelson 6, Jake O'Neill 2, Blake Rossell 20, Nate Segal 6, Brian Seward 4, David Sullivan 13, Mike Vasturia 2, Zach Warren 4.

OC: Zach Altieri 2, Ryan Dougherty 4, Griffin Grimes 10, Ryan Laverty 9, Conner Laverty 2, Justin Moretti 3, Justin Price 3, Justin Ruggia 10, Jeremy Sullivan 4.

Cape-Atlantic National

Middle Township 16 23 18 15 - 72

Bridgeton 6 8 14 7 - 35

MT: Lynell Brooks 2, Tommy Catanoso 5, Jacob Cowan 22, Tom Feraco 20, Trai Greer 2, Tanner Kerr 2, Rasheed Marrow 2, Yamire McNeal 4, Micah Moore 4, Darrell Shelton 8, Jalen Toney 1.

B: Dutty 5, Eddie Jacobs 2, Layquan Silcott 8.

Colonial Conference

Overbrook (N.J.) 16 15 15 18 - 64

Gateway 13 12 7 22 - 54

O(: Mike Black 5, Jaquan Boone 20, Allen Gaskins 24, Jordan Lowber 4, Will Miller 3, Kahlil Wyatt 1, John Young 7.

G: RJ Blanton 8, Spencer Fallon 1, Justin Fredhoff 15, Antwuan Johnson 5, Dan Kline 4, Ryan Sole 3, Matt Spissell 4, Dan Teschko 13, Justyce Young 1.

Haddonfield 18 18 14 4 - 54

Lindenwold 14 14 12 6 - 46

H: Abby Bah 4, Chris Biddle 12, Nick Depersia 11, Robby Depersia 8, Billy Griffin 11, Jake Robinson 8.

L: Bruce Hicks 13, Bryce Hill 4, Eric Hughes 12, Omar Menson 7, Malik Muldrow 10.

Woodbury 19 8 8 13 - 48

Haddon Heights 13 15 7 19 - 54

W: Rashon Felix 12, Cameron Gamble 6, Elijah Grant 5, William Harris 4, Mario Joyner 12, Dwuan Martin 8, Rochester 1.

HH: David Booker 2, Tre Broadway 4, Lucian Brownlee 7, Brandon Joyner 13, Dante Pinckney 9, Nick Smith 15.

Collingswood 13 10 11 9 - 43

Haddon Township 9 12 13 14 - 48

C: Steve Copeland 3, Isac Deskin 2, Ryan Dick 6, Samir Inge 2, Jeffrey Valentine 15, Jordan Wallace 15.

HT: Casey Boyle 4, Pat Burns 6, Tyler Easterday 13, Nick Marino 2, McCoullough 12, Trey Thatcher 11.

Friends Schools League

Moorestown Friends 12 14 10 10 - 46

Germantown Friends 18 13 20 17 - 68

MF: Spencer Bard 7, Joe Beideman 1, Andy Cook 5, Eni 2, Jon Nutaitus 2, Nate Riggins 2, Dhalil Sadiq 27.

GF: Austin Harriott 15, Ray Leon 15, Nae Murdic 9, Jalil Pines-Elliot 11, Will Randall 13, Jesse Smith 3, Nick Soloman 2.

Olympic American

Lenape 8 9 16 18 - 51

Cherry Hill East 12 8 8 17 - 45

L: Tabu Gaither 13, Cameron Green 12, Kendall Green 7, Sawyer Hand 2, Cole Moody 11, Paul Mostak 6.

CHE: Andrew Brown 6, Hank Davis 6, Gary Hettinger 8, Jake Silpe 19, Austin Wetzler 6.

Eastern 21 16 15 11 - 63

Washington Township 6 5 10 14 - 35

E: Alex Barr 8, Devon Bell 14, Tom Flacco 3, Sam Johnson 3, Matt Klinewski 16, Avery Walker 19.

WT: Tyler Fisher 1, Alex Grabbe 2, Julian Jastrzebski 5, Savoy Jones 5, Brett Lawrence 2, Ryan Maiden 2, Cody Morrone 8, Dom Nastasi 5, Joe Vilotti 5.

Olympic National

Seneca 9 4 12 4 - 29

Timber Creek 13 17 16 12 - 58

S: Jake Ferrell 2, Carter Gimbel 12, Nasir Hollingshead 3, Jake Limpert 2, Alex Magasic 2, Mike Mulvihill 6, Alex Weightman 2.

TC: Dikemba Amugo 2, Joel Grant 4, Juan Hemingway 6, Keith Washington Jr. 8, Jeffrey Lewis 8, Victonio Pratt 6, George Sapp 14, Sameen Swint 8, Denzel Washington 2.

Camden 12 13 12 17 4 - 58

Paul VI 20 11 8 15 11 - 65

C: Kelvin Davis 4, Jamal Halloway 10, Tavaris Headen 16, Doug Hinson 5, Kirk Johnson 9, Amir Maddred 14.

PV: Jair Green 2, Jay Howard 28, DeVahnté Mosley 10, Matt O'Keefe 7, Matt Risse 11, Ivan Robinson 7.

Penn-Jersey League

City Center 4 8 13 18 - 43

Doane Academy 33 7 17 10 - 67

CC: Elijah Brown 17, Derrick Busch 2, Dominic Long 10, Marshall Mitchell 5, Brenell Tucker 6, Watts 3.

DA: Idris Ali 9, Tyler Allen 3, Tyler Carrington 6, Hunter Flann 2, Davis Graham 14, Tyler Heupel 4, TJ Lane 10, Luca Longo 4, Chris Scott 6, Tommy Simpson 3, John Victor 6.

Tri-County Classic

Penns Grove 11 8 15 12 - 46

Gloucester 12 12 13 15 - 52

PG: Malcom Butler 1, Jermaine Carter 2, Ge'Shawn Davis 15, Thad Frisby 6, Kyle Goodson 5, Tristen Lloyd 1, Dominique Ware 12, Garrett Wilson 4.

G: Andrew Boulden 2, Tom O'Donnell 5, Stefano Okoro 24, Justin Smith 16, Chris Walmsley 5.

Salem 10 6 20 8 - 44

Pitman 17 22 17 17 - 73

S: Isaiah Harris 6, Ja'Shawn Knight 4, Steven Logan 16, Floyd Nance 18.

P: Dave Collinsworth 2, Trevor Datz 2, Tim Delaney 31, Darnell Foreman 9, Rob Hobbs 4, Andrew Sawyer 4, Matt Spicer 8, Eric Stafford 13.

Wildwood 5 19 20 25 - 69

Clayton 17 6 31 20 - 74

W: Francis Christian 11, Dave Flanders 13, Wesley Hills 8, Anthony Madle 5, Devante Oglesby 4, Rich Ramagosa 1, Matt Rucci 1, Jose Valentin 23, Mike Veltri 3.

C: Tyron Boykin 2, Juwan Carr 5, Purcell Downes 8, Shawn Dunn 20, Destin Owens 2, Darius Phillips 2, Elijah Rehm 15, Seion Reid 1, Troy Riggs 6, Donovan Simon 11, Blaise Smith 2.

Tri-County Diamond

GCIT 12 6 11 9 - 38

Deptford 21 14 26 14 - 75

G: Grant DeClement 2, Sean Gahagan 11, CJ Garcia 2, Ed Merenda 8, Brett Pietrzak 13, Tim Roberts 2.

D: Abbott 2, Richie Cormaney 8, Carl Lacy 2, Jared Lewis 7, Nick Mezzanga 2, Kristain Mooring 4, Jahlil Shields 2, Devon Thompson 17, Ron Whittaker 12, Tyler Wisniewski 19.

Nonleague

Cherokee 5 15 8 22 - 50

Cherry Hill West 9 17 12 21 - 59

C: Paul Bellamy 10, Ben Handel 2, Kyle Kahriger 15, Jake Powell 6, Robby Rice 7, Kevin Wixted 10.

CHW: Elijah Bey 4, Ryan Lee 6, Sean Mullarkey 13, Kevin Mullarkey 1, Ey Olarte 6, Will Plenty 13, Rodney Williams 16.

Pennsauken Tech 8 8 11 17 - 44

Pennsville 5 5 10 8 - 28

PT: Michail Duran 2, Isaiah Louis 3, Tynell Nelson 4, Brandon Rembert 19, Stacy Thomas 16.

P: Shawn Caldwell 2, Kyle Craner 3, Marcus Denson 4, Hugh McLaughlin 2, David Nichols 3, Colin Rieger 14.

Atlantic Tech 10 12 5 12 - 39

Cumberland 14 10 9 10 - 43

AT: Will Atkins 4, Ray Bell 11, Ahmad Shepard-Sloan 12, Marcus Watson 7, Nile White 5.

C: Gerald Durham 4, Milton Morris 19, Joe Ordille 5, Dwayne Parker 4, Wesley Savage 11.

Clearview 8 12 14 25 - 59

Schalick 15 13 10 12 - 50

C: Gavin Bright 14, Tommy Heim 8, Adam Herman 10, Ken McNichols 9, McCabe Reim 18.

S: Melvin Allen 8, Tariq Furbush 10, Rashaan Holloway 17, Brandon Ritter 5, DeAndre Solomon 10.

Burlington City 25 20 20 18 - 83

Cinnaminson 14 16 22 14 - 66

BC: Nick Ford 8, Clarence Freeman 6, Jelani Glaze 22, Yamal Hilton 8, Wade Singletary 12, Derrick Wright 7, Josh Young 20.

C: Will Cabblar 2, Rashone Damon 16, Matt Haddon 3, Dan Haddon 17, Jack Hart 2, Brad Hawthorne 4, Jake McDevitt 1, Kevin Sotell 19, Mark Staudenmayre 2.

Bordentown 16 4 14 7 - 41

Riverside 9 8 7 8 - 32

B: Nick Bartolomei 7, Matt Daniels 5, Patrick Donohue 14, Myron Gordon 9, Mike Jacobs 6.

R: Jordan Campbell 4, Josh Graham 8, Quran Jordan 2, Collin Romero 18.

Cape May Tech 16 14 12 2 - 44

Glassboro 23 10 16 17 - 66

CMT: Montell Att 2, Jake Heminway 23, Connor Mulville 3, AJ Pastor 8, CJ Wise 8.

G: Andrew Fisher 9, Acosta Kittles 2, Deonte Rowland 8, Josh Smith 17, Samuel Smith 17, Jared Victor 13.

Highland 12 7 12 13 - 44

Woodstown 9 19 18 18 - 64

H: Naquan Council 6, Jerome Furlow 2, Akoni Henley 2, Kerron Johnson 6, Marcus Jones 2, Quadier Lewis 2, Juwan Morgan 7, Christian Scafidi 17.

W: Nick Battle 4, Jayson Hankins 19, Asher Kaithern 8, James Oscar 9, Marcus Reed 18, Tariq Thomas 4, Semaj Thomas 2.

West Deptford 11 12 12 27 - 62

Audubon 15 2 13 20 - 50

WD: Mike Gardner 10, Justin Hansen 19, T.J. Harcum 3, Sean Langan 7, Tyler Leonhardt 2, Luke McKeown 3, Ian McQueen 4, Marquise Owens 5, Isiah Worthy 9.

A: Adin Borden 22, Zakary Chiaradia 6, Keene Limbaga 2, Robert Panico 2, Eric Schorr 2, Austin Tassi 4, Zack Thomas 12.

Pennsauken 6 14 9 32 - 61

Medford Tech 28 19 14 18 - 79

P: Jstar Allah 10, Larenz Brown 8, Tyreic Clayton 12, Stephen Cobb 2, Isaiah Ingram 23, Rhett 4, Victor Sotero 2.

MT: Donte Ali 7, Elijah Cain 25, Sidney Harris 5, Derrick Jones 3, Anthony Nelson 7, Myles Powell 20, Dennis Tunstall 9, Isaiah Williams 3.

Northwest Prep 8 14 7 25 - 54

Palmyra 12 19 16 19 - 66

NP: Aultman 6, F.Johnson 4, Grey 3, R. Johnson 9, Jones 2, Nicholas 15, Pearson 8, Scott 7.

P: Zach Berry 22, Josiah Jenkins 13, Kameron Kennedy 6, Gerald Perkins 10, Davaugn Whitfield-Gaines 7, Caliph Wright 8.

Delsea 7 5 12 12 - 36

Gloucester Catholic 11 4 16 12 - 43

D: Kris Anderson 1, Keith Braxton 12, Joe Ingram 2, Kaleb Morton 7, Kwame Morton 2, Ronnie Russel 12.

GC: Chin Akwarandu 8, Steve Jackson 15, Keanu Kelii 2, Fran Kinsey 4, Dan Petito 1, Austin Regan 6, Mike Shawaryn 7.

Burlington Liberty

Pennsauken 2 15 13 14 - 44

Burlington Township 11 3 7 14 - 35

P: Aleyah Dupree 11, Tanel Lewis 21, Briana Roberts 5, Kristen Roberts 7.

BT: Carin Arline 8, Shavonne Hubbard 2, Surat Lasisi 4, Daniella Munoz 2, Taylor Whitley 19.

Westampton Tech 6 13 7 6 - 32

Pemberton 12 11 14 10 - 47

WT: R Ham 5, Charde Herrington 3, Yasmin Sherrod 1, Cassandra Taylor 8, Keina Thorpe 4, Danielle Tunstall 8, Dionna Tunstall 3.

P: Brittanie Bringham 5, Kyanna Deravin 1, Mercedes Granberry 9, Asyanae Muwwakill 9, Briana Phillips 1, Jasmine Poole 14, Taylor Snow 8.

Cape-Atlantic National

Bridgeton 6 4 9 11 - 30

Middle Township 18 16 18 10 - 62

B: Deja Mosley 5, Shainazia Peterson 15, Tamyra Smith 8, Symone Sweazie 2.

MT: Darby Crowding 4, Lauryn Fields 17, Lauren Legler 17, Danielle McCann 3, Holly McHaig 4, Erin Ruskey 4, Olivia Salvo 4, Olivia Schwartz 9.

Cape-Atlantic United

Wildwood Catholic 1 6 14 15 - 36

Sacred Heart (N.J.) 15 11 14 6 - 46

WC: Becky Andress 2, Sarah-Jo Ballman 2, Carroll 1, Kimberly Gawarzewski 4, Jenna Long 2, Katie McCallion 10, Morgan Mulholland 4, Olivia Rulon 11.

SH(: Mandy Buirch 12, Ciani Carter 7, Amanda Fabrizio 2, Alyssa Ferrucci 4, Kennedy Johnson 19, Kalia Smith 2.

Colonial Conference

Sterling 12 14 14 11 - 51

Paulsboro 4 4 6 12 - 26

S: Leilani Naone-Carter 3, Courtney O'Neill 4, Mayia Rawlinson 6, Anyssa Sanchez 8, Tyra Satchell 19, Tori Shinkowitz 6, Latasha Sparrow 5.

P: Dazhane Davis 4, Tiffany Jiles 6, Alexus McKeithan 9, Shyniece Vessels 7.

Haddon Township 2 12 10 12 - 36

Collingswood 4 5 6 14 - 29

HT: Katie Burns 6, Sarah Getzinger 14, Bella Preziosi 16.

C: Courtney Carsillo 5, Ellie O'Neill 10, Molly O'Neill 10, Ilana Podwojniak 4.

Lindenwold 7 7 1 5 - 20

Haddonfield 12 15 11 14 - 52

L: Allison Andress 2, Andrea Lloyd 14, Alexsandria Matthews 4.

H: Grace Bealor 8, Maddie Betley 10, Julia Kadar 2, Hayley Raymond 18, Taylor Sehdev 14.

Gateway 3 10 3 4 - 20

Overbrook (N.J.) 12 2 12 5 - 31

G: Miranda Braun 2, Megan Crowley 8, Lightcap 4, Moniz 2, Orsino 2, Angel Villari 2.

O(: Joanne Bodanza 8, Jenna Hohenberger 6, Rachel McClaskey 9, Jade Pinto 3, Taylor Venore 5.

Friends Schools League

Germantown Friends 14 8 7 7 - 36

Moorestown Friends 0 8 6 9 - 23

GF: Schuyler Alig 2, Lizzie Becker 10, Sophie Mercuris 2, Caroline Myran 8, Imiani Ross 2, Katherine Walden 12.

MF: Jasmine Brown 4, Sarah Henig 2, Lauren Lowe 6, Katrina Savon 8, Alaina Shivers 3.

Olympic American

Cherry Hill East 7 4 10 6 - 27

Lenape 15 14 12 13 - 54

CHE: Aliyah Godwin 5, Zoe Schlessel 13, Yamalis Villegas 9.

L: Rena Carabases 13, Alicia Hampton 2, Taylor Holmes 10, Taylour Jones 2, Alexa Kovacs 2, Olivia Mahon 2, Mackenzi McErlean 2, Cierra Nichols 2, Alexis Sears 6, Maddie Sims 13.

Washington Township 8 11 5 18 - 42

Eastern 6 12 7 10 - 35

WT: Paige Anastasi 7, Kylie Giedemann 8, Kelly Giedemann 11, Jessica Monte 12, Erin Rafter 4.

E: Danielle Genay 13, Sarah Kane 2, Miranda Konstantinides 4, Megan Parker 3, Olivia Schneider 13.

Olympic Patriot

Winslow Township 7 15 8 24 - 54

Shawnee 16 16 23 21 - 76

WT: Sage Bennett 4, Ashli Cheek 14, Kyanna Filmore 2, Jocelyn Jones 18, Matthews 14, Devynn Wiggins 2.

S: Olivia Askin 21, Maddie Askin 5, Nicole Gault 2, Kelsey Kennedy 12, Cameron Kroberger 1, Marissa Mansure 6, Amanda Morello 3, Taylor Ryan 2, Nikola Williams 24.

Tri-County Classic

Pitman 7 8 15 11 - 41

Salem 13 17 7 10 - 47

P: Annie Beato 3, Taylor Beechler 4, Karlie Crispin 19, Beth Patrick 15.

S: Kayla Chapman 17, Autum Johnson 4, Danielle Merritt 3, Kayla Robinson 2, Gayle Sanders 8, Tiasia Tatum 11, Lauren Turner 2.

Nonleague

Cherry Hill West 4 9 10 7 - 30

Cherokee 13 9 8 13 - 43

CHW: Chelsea Holiday 12, Christiana Ogunsami 4, Erin Redmond 4, Kendyl Williams 10.

C: Devon Cummings 2, Sammy Debicki 6, Maddie Etkins 6, Cailey Gibson 2, McDonald 3, Shaye McGoey 12, Katie Oligino 5, Jessica Woodard 7.

Pennsauken Tech 7 6 19 11 - 43

Pennsville 3 14 13 9 - 39

PT: Melissa Bisono 2, Amber Brown 7, Veridana Lopez 1, Mariah Luzusky 3, Georgiann Randall 15, Kelyn Sequeira 15.

P: Lindsy Black 11, Lexie DePew 11, Sydney Hackett 2, Kendal Hampton 2, Chelsea Lovell 2, Alyssa Whipkey 11.

Timber Creek 14 12 16 13 - 55

Seneca 21 19 13 13 - 66

TC: Brown 5, Cauley 1, Celina Foxworth 2, Desiree Furbert 14, Summer Pierce 9, Courtney Reese 2, Amanda Riff 14, Alex Wilson 8.

S: Megan Drum 2, Molly Garthwaite 12, Rachel Jankowski 8, Emily Metzger 7, Kelsey O'Brien 8, Kim Richer 6, Maddie Schulte 2, Erica Snow 15, Dani Tejada 6.

Highland 21 4 8 13 - 46

Schalick 13 12 4 8 - 37

H: K'yana Brown 5, Amber Buck 2, Autumn Buck 12, Devon Graf 2, Jasmine Miranda 9, Morgan Reid 2, Ayanna Williams 14.

S: Nikki Adams 14, Lauren Kenny 4, Allissa Long 10, Ramsey Reed 5, Superia Ryan 4.

Clearview 12 14 13 8 - 47

Cumberland 4 0 2 3 - 9

C: Laura Coughlan 6, Sara Kramer 13, Liz Kramer 3, Maggie Malane 1, Alexi Plitt 8, Hannah Quast 4, Kennedi Thompson 12.

C: Jodi Cook 2, Tykiria Ellis 1, Asia Hester 2, Victoria Nichols 2, Sarah Smith 2.

Haddon Heights 6 10 13 12 - 41

Woodbury 14 7 8 6 - 35

HH: Jynazha Davis 7, Taylor Nichols 14, Nadja Riggs 10, Shayla Sweeney 2, Becky Transue 2.

W: Zeaenna Brackett 13, Dacia Holmes 8, Danesha Triplett 14.

Northern Burlington 12 12 3 6 - 33

Moorestown 9 5 5 17 - 36

NB: Brianna Coit 8, Shelby Dolan 12, Courtney Funk 2, Erika Hill 2, Marissa Rivera 2, Amirah Terry 7.

M: Frankie Angeleri 6, Jessie Britton 3, Miranda Chrone 2, Shannon Keeler 8, Tristan McGinley 6, Adriana Pendino 1, Maura Talvacchia 10.

New Egypt 2 0 7 6 - 15

Camden Catholic 15 8 20 10 - 53

NE: Ashlyn Borik 3, Bridgette Buckalew 10, Davis 2.

CC: Julia Braungart 11, Olivia Crenny 2, Sarah Heifet 2, Michelle Obasi 10, Cara Rocadalbo 11, Liz Rodgers 2, Sierra Taylor 11, Tailah Thorton 4.

Delsea 11 9 8 7 - 35

Glassboro 11 4 12 5 - 32

D: Asya Alba 5, Taylor Christina 8, Falyn Kirby 4, Shelby McCarthy 4, Autumn Price 2, Casey Schaffer 4, Amanda Schmidt 5, Sarah Stuart 3.

G: Rebecca Donnelly 1, Carla Mancini 7, Maria Mancini 3, Shannon Reardigan 8, Chelsea Schmidt 11, Beth Shivers 2.

Doane Academy 9 12 6 16 - 43

Life Center 8 9 10 21 - 48

DA: Kelsey Doell 2, Mona Lisa Hyppolite 5, Zaniya Lewis 26, Leah Simpson 4, Laure Walker 2, Nyesha White 4.

LC: Stefani Chiarolanza 10, Donovan 1, Elisa Parker 11, Nicole Parriski 23, Trotman 3.

Williamstown 10 8 13 10 - 41

Gloucester Catholic 4 10 17 14 - 45

W: Taylor Abbott 2, Jessica Butler 10, Taylor Bynoe 6, Julia Dixon 12, Haley Parks 7, Taylor Walker 4.

GC: Mary Gedaka 12, Emily Lyons 2, Cara McHenry 10, Maggie McIntyre 3, Becky Pund 16, Carly Todd 2.

Triton 12 2 8 12 - 34

Woodstown 21 14 21 7 - 63

T: Gina Ayusa 6, Dominique Budd 2, Deja Bullock 11, Kelsey Funk 2, Brittany Harlow 6, Teyla Joseph 2, Layne Olsen 1, Samantha Stone 4.

W: Dallas Baldwin 2, Alex Battle 3, Cuzzyoc 8, Stephanie Filbey 2, Kayla Mayers 16, Tori Smick 18, Ali Sottile 4, Kara Wildermuth 10.

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Moorestown Friends at Pennsauken Tech, 4

Kingsway at Oakcrest, 6

Vineland at Lower Cape May, 7

Girls' Basketball

Delran at Cumberland, 5:30

RANNEY SCHOOL TOURNAMENT

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Willingboro vs. Rancocas Valley at Ranney School, 5:15

SOUTH JERSEY INVITATIONAL

Lower Cape May at Timber Creek, 5:30

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Cinnaminson at Moorestown, 5:30

Delran at Rancocas Valley, 6:30

Northern Burlington at Holy Cross, 8

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Cedar Creek, 4

Middle Township at Oakcrest, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Camden Catholic at Seneca, 5

Eastern at Bishop Eustace, 6:15

NONLEAGUE

Audubon at Lenape, 3:15

Haddon Township at Camden County Tech, 3:30

Girls' Swimming

Middle Township at Oakcrest, 4

Shawnee at Moorestown, 4:30

Cherokee at Bishop Eustace, 7:30

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran at Rancocas Valley, 6

Cinnaminson at Pemberton, 6

Riverside at Maple Shade, 6

New Egypt at Bordentown, 6:30

Burlington Township at Northern Burlington, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Holy Spirit at Ocean City, 6

Hammonton at Lower Cape May, 6

Egg Harbor Township at St. Augustine, 7

St. Joseph at Middle Township, 7

Cedar Creek at Buena, 7

COLONIAL CONFERENCE

Haddonfield at Haddon Heights, 7

Haddon Township at West Deptford, 7

Audubon at Paulsboro, 7

Overbrook (N.J.) at Lindenwold, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Lenape, 4

Shawnee at Cherokee, 4:30

Timber Creek at Cherry Hill West, 6

Washington Township at Camden Catholic, 6

Paul VI at Seneca, 6

TRI-COUNTY CONFERENCE

Cumberland at Deptford, 6:30

Clearview at Williamstown, 6:30

Schalick at Pennsville, 7

Highland at Woodstown, 7

Gloucester Catholic at Clayton, 7

Penns Grove at Pitman, 7:30

NONLEAGUE

Camden at Paul VI

Bishop Eustace at Camden, 5

Willingboro at Mainland, 6

Absegami at Collingswood, 6

Kingsway at Triton, 6

Moorestown at Pennsauken, 6:30

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City at Florence, 6:30

Riverside at Palmyra, 6:30

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Maple Shade, 6:15

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Moorestown at Burlington Township, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Pemberton at Willingboro, 5:15

Bordentown at Medford Tech, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit at Absegami, 7

Millville at Atlantic City, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Buena at St. Joseph, 6

Cape May Tech at Wildwood Catholic, 7

COLONIAL CONFERENCE

Paulsboro at Gateway, 5:30

Overbrook (N.J.) at Collingswood, 5:30

Lindenwold at Haddon Township, 5:30

Woodbury at Audubon, 5:30

Haddonfield at West Deptford, 7

Sterling at Haddon Heights, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Clearview at Williamstown, 7

NONLEAGUE

Shawnee at Cherry Hill East, 3:45

Kohelet Yeshiva at Doane Academy, 4

Penns Grove at Triton, 5:15

Clayton at Highland, 5:30

Deptford at Gloucester, 5:30

Eastern at Camden, 5:30

Cherokee at Paul VI, 5:30

Salem at GCIT, 5:30

Glassboro at Camden Academy Charter, 5:30

Wildwood at Gloucester Catholic, 6

Trenton Catholic at Pennsauken, 7

Winslow Township at Bishop Eustace, 7

Delsea at Pitman, 7

Cherry Hill West at Washington Township, 7

Calvary Baptist at Salem, 7:30

Boys' Bowling

Lenape at Cherokee, 1

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Burlington City

Riverside at Palmyra, 6:15

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Burlington Township at Moorestown, 5:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Northern Burlington at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Atlantic City at Millville, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Wildwood Catholic at Cape May Tech, 5:30

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Paulsboro, 5:30

Collingswood at Overbrook (N.J.), 5:30

Haddon Township at Lindenwold, 5:30

Audubon at Woodbury, 5:30

West Deptford at Haddonfield, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Glassboro at Woodstown, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Clearview at Williamstown, 5:30

NONLEAGUE

Camden at Eastern, 3:45

Paul VI at Cherokee, 4

Penns Grove at GCIT, 4

New Egypt at Medford Tech, 5:15

Cherry Hill East at Shawnee, 5:15

Bishop Eustace at Winslow Township, 5:15

Lenape at Woodrow Wilson, 5:30

Salem at Delsea, 5:30

Pitman at Kingsway, 5:30

Pennsville at Highland, 5:30

St. Joseph at Buena, 5:30

Wildwood at Triton, 6

Calvary Baptist at Salem, 6

Holy Cross at BCIT Westhampton, 6:30

Pennsauken at Trenton Catholic, 6:30

Cherry Hill West at Washington Township, 7

Boys' Swimming

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Ocean City at Lower Cape May, 4

NONLEAGUE

Moorestown Friends at Woodbury, 3

Millville at Cumberland, 3:30

Sterling at Cherry Hill East, 6:15

Girls' Swimming

Moorestown Friends at Woodbury, 3

Millville at Cumberland, 3:30

Woodstown at West Deptford, 4

Ocean City at Lower Cape May, 4

Lenape at Cherry Hill West, 5

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City at Maple Shade, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Delran at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Egg Harbor Township at Vineland, 6

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Shipley at Moorestown Friends, 5:30

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Timber Creek at Camden Catholic, 7

NONLEAGUE

Highland at Pennsauken Tech, 3:45

Camden Academy Charter at Palmyra, 5:15

Overbrook (N.J.) at Cumberland, 5:30

GCIT at Camden County Tech, 5:30

Lower Cape May at Oakcrest, 6

Middle Township at St. Augustine, 7

St. Joseph at Hammonton, 7

Triton at Lindenwold, 7

Audubon at Woodstown, 7

Ocean City at Bridgeton, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Maple Shade at Burlington City, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Bordentown at Northern Burlington, 5:15

Cinnaminson at Delran, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Vineland at Egg Harbor Township, 5:30

Absegami at Holy Spirit, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Our Lady of Mercy at Middle Township

Oakcrest at Lower Cape May, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Shipley, 5:30

NONLEAGUE

Camden Academy Charter at Palmyra

Pleasantville at Salem, 5

Holy Cross at Medford Tech, 5:15

Winslow Township at Seneca, 5:15

Camden Catholic at Timber Creek, 5:15

BCIT Westhampton at New Egypt, 5:30

Pennsauken at Collingswood, 5:30

Schalick at Pennsville, 5:30

Clayton at GCIT, 7

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|