S. Jersey Scoreboard

Posted: January 26, 2013

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City 76, Maple Shade 40

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Northern Burlington 58, Bordentown 47

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Cinnaminson 75, Delran 54

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Shipley 59, Moorestown Friends 30

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden Catholic 69, Timber Creek 46

NONLEAGUE

Mainland 47, Buena 40

Camden Academy Charter 48, Palmyra 45

Overbrook (N.J.) 60, Cumberland 53

Camden County Tech 84, GCIT 64

Oakcrest 45, Lower Cape May 39

St. Augustine 63, Middle Township 61 (OT)

Hammonton 63, St. Joseph 42

Woodstown 62, Audubon 35

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Cinnaminson 44, Delran 43

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Middle Township 65, Our Lady of Mercy 33

Lower Cape May 48, Oakcrest 25

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Shipley 64, Moorestown Friends 10

PENN-JERSEY LEAGUE

Girard College 53, Doane Academy 13

NONLEAGUE

Palmyra 42, Camden Academy Charter 21

Triton 67, Pennsauken Tech 19

Camden Catholic 62, Timber Creek 53

Salem 49, Pleasantville 34

Holy Cross 63, Medford Tech 17

Collingswood 28, Pennsauken 11

GCIT 38, Clayton 37

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Collingswood 59, Delran 14

COLONIAL CONFERENCE

Audubon 40, Gateway 21

Paulsboro 40, Haddonfield 15

West Deptford 69, Lindenwold 9

NONLEAGUE

Steinert 40, Moorestown 26

Cherokee 59, Delran 16

Collingswood 57, Newton 18

Gloucester 34, Westampton Tech 33

Cherokee 50, Newton 20

Camden Catholic 49, Steinert 18

Haddon Township 67, Lower Cape May 4

Clayton 51, Sterling 22

Burlington Freedom

Burlington City 20 15 22 19 - 76

Maple Shade 4 14 10 12 - 40

BC: Nick Ford 12, Clarence Freeman 8, Carlos Griner 12, DeShawn Haynes 7, Yamal Hilton 7, Wade Singletary 10, Shariff Wilson 6, Josh Young 14.

MS: Joe Fedorowyz 3, George Harris 8, Mark Mcguigan 3, Adam Rivera 4, Daquan Rogers 2, Brennan Taylor 5, Kevin Williams 15.

Burlington League

Northern Burlington 14 15 14 15 - 58

Bordentown 14 9 12 12 - 47

NB: Frank Bilancio 10, Marcus Brown 10, Stephon Gadiare 18, Joey Montalvo 15, Marshe Terry 5.

B: Nick Bartolomei 3, Patrick Donohue 5, Myron Gordon 13, Mike Jacobs 24, Shane Jardine 2.

Burlington Patriot

Delran 15 10 16 13 - 54

Cinnaminson 14 16 23 22 - 75

D: Jason Boland 8, Alex Coluzzi 9, Jarrett Frake 1, Tim Hunt 8, Tim Macey 15, Shiv Patel 6, Vishu Solanki 5, Kevin Zatabeski 2.

C: Will Cabblar 2, Rashone Damon 11, Dan Haddon 15, Jack Hart 5, Brad Hawthorne 2, Jake Kemble 2, Jake McDevitt 2, Jackson Merget 11, Kevin Sotell 9, Xavier Wilson 16.

Friends Schools League

Shipley 17 8 27 7 - 59

Moorestown Friends 8 11 5 6 - 30

S: Josh Gorrell 2, Shawn Harvey 10, Arvelle Jones 4, Sebastian Pepper 5, Jamie Piltch 2, Matt Rodden 17, Adam Schoeneerg 3, Zac Tillman 14, Kevin Zwolak 2.

MF: Spencer Bard 4, Joe Beideman 2, Andy Cook 4, Jon Nutaitus 2, Dhalil Sadiq 18.

Olympic National

Timber Creek 8 11 14 13 - 46

Camden Catholic 8 19 26 16 - 69

TC: Juan Hemingway 3, Jeffrey Lewis 6, Victonio Pratt 3, Wesley Primus 2, George Sapp 26, Sameen Swint 3, Wendell Thomas 2, Denzel Washington 1.

CC: Rob Brosh 7, Brendan Crawford 4, Kourtney Cubbage 2, Kyle Green 19, Mike Harder 4, Brian Matera 15, Thomas Organ 11, Tom Wescott 4, Joe Wolfram 3.

Nonleague

Camden Academy Charter 10 8 13 17 - 48

Palmyra 13 9 7 16 - 45

CAC: Jeremy DiPasquale 5, Emmanuel Flores 5, Sharif Keaton 16, Kahlil Rivera 3, Deondre Scott 6, Romello Walters 13.

P: Josiah Jenkins 13, Reggie Johnson 11, Gerald Perkins 4, Tony Perkins 2, Davaugn Whitfield-Gaines 4, Caliph Wright 11.

Overbrook (N.J.) 11 21 12 16 - 60

Cumberland 13 23 8 9 - 53

O(: Jaquan Boone 23, Allen Gaskins 21, Jordan Lowber 4, Will Miller 10, Kahlil Wyatt 2.

C: Gerald Durham 10, Milton Morris 8, Joe Ordille 12, Dwayne Parker 10, Wesley Savage 13.

GCIT 10 19 16 19 - 64

Camden County Tech 20 24 25 15 - 84

G: Rob Brown 14, Bujowski 1, Sean Gahagan 10, Ed Merenda 14, Brett Pietrzak 8, Tim Roberts 17.

CCT: Hakeem Abdullah 13, Armondo Alamo 7, Bruce Beckwith 6, Alderae Boyd 28, Chris Burgos 5, Eddie Gibson 7, Shannon Haggins 3, Matt Rivera 15.

Buena 6 7 12 15 - 40

Mainland 11 7 18 11 - 47

B: Trayvond Barbary 10, Joe Carty 3, Darryl Guilford 10, Kasey Keller 2, Makhvan Singh 3, Jalen Stratton 5, D.J. Velazquez 7.

M: James Brennan 2, Dionis Gonzalez 5, Sam Jackson 1, Darius Jerkins 13, Peyton Kelly 4, Teddy Mazzeo 13, Kenny Randall 9.

Audubon 7 4 15 9 - 35

Woodstown 15 21 16 10 - 62

A: Adin Borden 8, Zakary Chiaradia 6, Eric Schorr 5, James Schroth 2, Austin Tassi 2, Zack Thomas 12.

W: Nick Battle 2, Khari DeShields 4, Jayson Hankins 12, Asher Kaithern 8, Francis Mulligan 2, James Oscar 2, Marcus Reed 14, Tariq Thomas 12, Semaj Thomas 6.

Lower Cape May 3 7 14 15 - 39

Oakcrest 15 6 13 11 - 45

LCM: Will Bell 5, Miles Kline 1, Josh Melo 5, Dennis Olson 14, Jaylen Renna 14.

O: Jordan Brooks 8, Gabe Castillo 6, Jason Cervi 2, Ladarrell Dixon 2, Hassan Fuller 6, Quaashie Jetter 4, Trevor Little 6, Isaiah Price 8, VernonBurch 3.

St. Joseph 12 10 11 9 - 42

Hammonton 12 12 13 26 - 63

SJ: Laquay Brown 8, Jordan Davis 1, B.J. Mitchell 16, Luke Ordille 3, Ricky Bob Quirindigo 2, Charlie Riccardi 10, John Rooney 2.

H: Matt Costa 14, Justin Harris 24, Trey Hughey 3, Christian Mortellite 10, Devon Porteons 7, Isaiah Pugh 5.

Middle Township 17 10 5 24 5 - 61

St. Augustine 17 11 18 10 7 - 63

MT: Tommy Catanoso 18, Jacob Cowan 6, Tom Feraco 25, Micah Moore 2, Darrell Shelton 10.

SA: Joe Gatto 4, Michael Greenman 13, Blake Rossell 9, Nate Segal 3, Brian Seward 7, David Sullivan 20, Mike Vasturia 7.

Burlington Patriot

Cinnaminson 14 11 9 10 - 44

Delran 11 6 16 10 - 43

C: Jamie Campbell 10, Marissa Dileo 3, Sam Herron 8, Brittany Runyen 11, Melissa Tarte 4, Naja Treadwell 6, Lauren Vranich 2.

D: Nicole Bayer 14, Courtney FitzPatrick 2, Gena Gizzi 7, Kaitlyn Hunt 5, Aliyah Murray 13, Leslie Vanderburg 2.

Cape-Atlantic National

Oakcrest 6 8 1 10 - 25

Lower Cape May 9 8 18 13 - 48

O: Aires 4, Brielle Burnett 8, Kanesha Foster 10, Torian 3.

LCM: Kaylee Devine 4, Maddie Gibson 13, Ariel Magee 10, Jess McDowell 4, Megan Turner 6, Carrie Wunder 5, Rian Young 6.

Our Lady of Mercy 11 9 5 8 - 33

Middle Township 17 19 12 17 - 65

OLoM: Anne Brewer 6, Alli Dandrea 8, Katie Kavanagh 5, Mariya Ruban 2, Ruta Vetra 12.

MT: Lauryn Fields 25, Lauren Legler 19, Holly McHaig 10, Marinna Peterson 3, Olivia Salvo 6, Olivia Schwartz 2.

Friends Schools League

Moorestown Friends 0 3 3 4 - 10

Shipley 32 13 11 8 - 64

MF: Hannah Creighton 2, Claire Langlotz 2, Emily McKeown 3, Alaina Shivers 3.

S: Sox Alexander 24, Liz Denbigh 2, Martine Fortune 6, Nia Holland 7, Mya Overton 6, Courtney Redcross 4, Hope Roehrs 4, Talia Rosoff 2, Anna Scutt 7, Emily Talluto 2.

Penn-Jersey League

Doane Academy 0 1 8 4 - 13

Girard College 12 19 5 17 - 53

DA: Kelsey Doell 4, Mona Lisa Hyppolite 3, Zaniya Lewis 6.

GC: Teresa Brown 7, G'Mrice Davis 20, Charnay Harrington 4, Jodi Marshall 10, Kaparia Powell 2, Brianna Smith 6, Shaykia Washington 4.

Nonleague

Pennsauken Tech 2 5 6 6 - 19

Triton 17 18 13 19 - 67

PT: Solibeth Brito 2, Jayzonne Henderson 2, Mariah Luzusky 3, Georgeann Randall 7, Kelyn Sequeira 5.

T: Dominique Budd 2, Deja Bullock 21, Brandi Fisher 13, Samantha Funk 10, Kelsey Funk 2, Brittany Harlow 6, Layne Olsen 4, Samantha Stone 5, Bailey Thomas 4.

Camden Acad Charter 3 2 10 6 - 21

Palmyra 16 13 0 13 - 42

CAC: Brianna Chambers 7, Amy Loyola 11, Maria Vazquez 1, Alicea Yolanda 2.

P: Sarah Bearnit 11, Moriah Best 20, Sierra Forman 8, Damaris King 3.

Pennsauken 4 0 4 3 - 11

Collingswood 7 3 7 11 - 28

P: Aleyah Dupree 3, Tanel Lewis 4, Briana Roberts 4.

C: Courtney Carsillo 2, Krista LaMaina 6, Molly O'Neill 4, Ellie O'Neill 10, Ilana Podwojniak 6.

Camden Catholic 28 13 8 13 - 62

Timber Creek 10 12 15 16 - 53

CC: Julia Braungart 17, Olivia Crenny 2, Michelle Obasi 10, Cara Rocadalbo 19, Sierra Taylor 14.

TC: Meghan Barth 13, Alexis Brown 2, Celina Foxworth 4, Desiree Furbert 16, Summer Pierce 10, Alex Wilson 8.

Holy Cross 22 18 10 13 - 63

Medford Tech 1 2 2 12 - 17

HC: Alliya Butts 20, Carolyn Eckerle 8, Bridget Fynan 5, Caroline Kane 5, Morgan Morrocco 6, Cassandra Skelton 11, Juliette Stockton 6, Jenna Turner 2.

MT: Zuri Alston 3, Julia Bachman 7, Sascha Braswell 3, Jasmine Davis 2, Destiny Franklin 2.

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Holy Cross at Burlington Township, 2

NONLEAGUE

Pennsauken at Woodrow Wilson, 1

Mainland at Cherry Hill West, 1

Woodstown at West Deptford, 1:30

Middle Township at Wildwood, 3

Millville at Kingsway, 3

Gloucester Catholic at Gloucester, 6

CONEY CLASSIC

Delran vs. Florence at Rancocas Valley, 11 a.m. Medford Tech vs. Paul VI at Rancocas Valley,

5:15

JEFF CONEY TOURNAMENT

Schalick vs. New Egypt at Rancocas Valley,

11:30 a.m.

Cinnaminson vs. Williamstown at Rancocas

Valley, 12:30

Cherry Hill East vs. Ewing at Rancocas Valley, 1 Westampton Tech vs. Haddonfield at

Rancocas Valley, 2:30

Wildwood Catholic vs. Bishop Eustace at

Rancocas Valley, 2:30

Pemberton vs. Winslow Township at Rancocas

Valley, 3:45

Trenton Catholic vs. Holy Spirit at Rancocas

Valley, 4:15

Eastern vs. Paulsboro at Rancocas Valley, 6

Washington Township vs. Delsea at Rancocas

Valley, 6:45

Sterling at Rancocas Valley, 7:30

Girls' Basketball

Burlington Township at Willingboro,

11:30 a.m.

Haddon Heights at Clayton, noon

Lindenwold at Highland, noon

Delsea at Delran, 1

Sterling at Kingsway, 1

Gloucester Catholic at Gloucester, 1

Life Center at Lawrenceville, 1:30

Moorestown at Lenape, 2:30

Haddonfield at Florence, 2:30

Paul VI at Eastern, 2:30

Moorestown at Cherokee, 2:30

Woodstown at West Deptford, 4:30

West Deptford at St. Joseph, 4:30

HOOP MOUNTAIN INVITATIONAL

Millville vs. Lenape at Hammonton, 1:30

PRIME EVENTS GIRLS SHOOTOUT

Central Regional vs. Mainland at Holy Spirit,

1:45

Egg Harbor Township vs. Sacred Heart (N.J.)

at Holy Spirit, 3:30

Rancocas Valley vs. Ocean City at Holy Spirit, 5:15

Lenape vs. Cedar Creek at Holy Spirit, 7

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Delran at Moorestown, 9 a.m.

Burlington Township at Cinnaminson, 9 a.m.

New Egypt at Burlington City, 3

COLONIAL CONFERENCE

Sterling at Overbrook (N.J.), 10 a.m.

OLYMPIC CONFERENCE

Bishop Eustace at Triton, 3

NONLEAGUE

Steinert at Moorestown

Cinnaminson at Montgomery

Pitman vs. Westampton Tech at Holy Spirit

Pitman at Holy Spirit

Collingswood at Moorestown, 9 a.m.

Newton at Moorestown, 10 a.m.

Palmyra at Deptford, 10 a.m.

Atlantic City at Gateway, 10 a.m.

Haddon Heights at Robbinsville, 10 a.m.

Cherry Hill East at Deptford, 10 a.m.

Allentown at Lenape, 10 a.m.

Cherry Hill West at Nottingham, 10 a.m.

Shawnee at Camden, 10 a.m.

Burlington Township at Montgomery,

10:30 a.m.

St. Joseph at Overbrook (N.J.), 10:30 a.m.

Bishop Eustace at Gloucester Catholic,

11:30 a.m.

Toms River South at Lenape, 11:30 a.m.

Burlington Township at Rutgers Prep, noon

Cedar Creek at Overbrook (N.J.), 1

Bishop Eustace at Cumberland, 1

Paulsboro at Absegami, 2

West Deptford at Eastern, 3

Cumberland at Triton, 3

Gloucester Catholic at Triton, 3

Girls' Basketball

BLUE CHIP SHOWCASE

NONLEAGUE

Cardinal O'Hara vs. Washington Township at Archbishop Carroll, 6

PRIME EVENTS GIRLS SHOOTOUT

Point Pleasant Beach at Holy Spirit

Buena vs. Millville at Holy Spirit, noon

Gloucester Catholic vs. St. Joseph at Holy

Spirit, 1:45

Trenton Catholic vs. Atlantic City at Holy Spirit,

3:30

Shabazz vs. Middle Township at Holy Spirit,

5:15

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Rancocas Valley at Medford Tech, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Willingboro at Delran, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Cape May Tech at Buena, 5:30

Pleasantville at Sacred Heart (N.J.), 7

COLONIAL CONFERENCE

West Deptford at Haddon Township, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown at GCIT, 5:30

NONLEAGUE

Camden County Tech at Doane Academy, 4

Cherry Hill West at Camden, 5:30

Woodstown at Gloucester County Tech, 5:30

Camden Academy Charter at Highland, 5:30

Vineland at Bridgeton, 6

Washington Township at Shawnee, 6

Winslow Township at Paul VI, 7

Gateway at Clayton, 7

Boys' Bowling

Eastern at Washington Township, 3:45

Girls' Bowling

Eastern at Washington Township, 3:45

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Buena at Cape May Tech, 5:30

NONLEAGUE

Vineland at Bridgeton, 4

Highland at Camden Academy Charter, 4

Trenton Catholic at Willingboro, 5:15

Paul VI at Winslow Township, 5:15

Medford Tech at Lindenwold, 5:30

Woodstown at GCIT, 5:30

Oakcrest at Gateway, 5:30

Life Center at Rancocas Valley, 5:30

Shawnee at Washington Township, 7

Boys' Swimming

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Atlantic City at Oakcrest, 4

Girls' Swimming

NONLEAGUE

Atlantic City at Oakcrest

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Palmyra at Cinnaminson, 5

Willingboro at Holy Cross, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Ocean City at Mainland, 5:30

Cedar Creek at Absegami, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Winslow Township at Triton, 6

Camden Catholic at Timber Creek, 7:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pennsville at Clayton, 7

NONLEAGUE

Gateway at Pitman, 5

Gloucester at Atlantic City, 5:30

Gloucester Catholic at St. Joseph, 6

Bishop Eustace at Burlington City, 6

Audubon at Cherry Hill West, 7

Lenape at Hamilton West, 7

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Palmyra, 5:15

Westampton Tech at Pemberton, 5:30

Riverside at Maple Shade, 6:15

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown at Burlington City, 6:30

Cinnaminson at Holy Cross, 6:30

Delran at New Egypt, 6:30

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Northern Burlington at Pennsauken, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Ocean City at Hammonton, 5:30

Oakcrest at St. Augustine, 6

Mainland at Vineland, 6

Atlantic City at Absegami, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Lower Cape May at Middle Township, 7

Wildwood Catholic at St. Joseph, 7

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Woodbury, 5:30

Overbrook (N.J.) at Sterling, 5:30

Paulsboro at Haddon Township, 6

Collingswood at West Deptford, 7

Haddon Heights at Haddonfield, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Friends Select, 4

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Lenape at Eastern, 6

PENN-JERSEY LEAGUE

Doane Academy at City Center, 3:30

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Clayton at Salem, 5:30

Gloucester at Pennsville, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Glassboro at Schalick, 5:30

Gloucester Catholic at Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Delsea at Williamstown, 7

NONLEAGUE

Camden at Bishop Eustace, 3:45

Pitman at Penns Grove, 4

Timber Creek at Shawnee, 5:15

Triton at Clearview, 5:30

Kingsway at GCIT, 5:30

Christian Academy at King's Christian, 5:30

Camden Catholic at Cherokee, 6

Mainland at Bridgeton, 6

Wildwood at Cape May Tech, 6

Millville at Holy Spirit, 7

Seneca at Cherry Hill West, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Palmyra at Florence

Maple Shade at Riverside, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Holy Spirit at Millville, 5:30

Absegami at Atlantic City, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Our Lady of Mercy at Oakcrest

Middle Township at Lower Cape May, 7

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Township at Paulsboro, 5:30

Sterling at Overbrook (N.J.), 5:30

Woodbury at Gateway, 5:30

Audubon at Lindenwold, 7

Collingswood at West Deptford, 7

Haddonfield at Haddon Heights, 7

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Friends Select, 5:15

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Eastern at Lenape, 6

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Bishop Eustace at Camden, 4:15

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Shawnee at Timber Creek, 5:15

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman at Penns Grove, 5:30

Gloucester at Pennsville, 5:30

Clayton at Salem, 5:30

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Glassboro at Schalick, 5:30

Gloucester Catholic at Deptford, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Kingsway at GCIT, 4

Delsea at Williamstown, 7

NONLEAGUE

Cherry Hill West at Seneca, 3:45

Life Center at Hun School, 4

Pleasantville at Burlington Township, 4:30

Bordentown at Burlington City, 5

Pennsauken at Northern Burlington, 5:30

Cape May Tech at Wildwood, 6

New Egypt at Delran, 6:30

Pemberton at Westampton Tech, 6:30

Holy Cross at Cinnaminson, 6:30

Bridgeton at Wildwood Catholic, 7

Triton at Clearview, 7

Cherokee at Camden Catholic, 7

Boys' Swimming

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Moorestown at Rancocas Valley, 5

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Ocean City at Mainland, 4

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at West Deptford, 4

Haddonfield at West Deptford, 4

Haddon Township at Gateway/Woodbury,

7:30

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

Moorestown Friends at Westtown, 4

TRI-COUNTY CONFERENCE

Kingsway at Cumberland, 5

Clearview at Delsea, 6:15

Pitman at Deptford, 7:45

Gloucester at Glassboro, 7:45

NONLEAGUE

Schalick at Woodstown, 5

Sterling at Cherry Hill West, 6:15

Holy Cross at Pemberton, 7

Girls' Swimming

Moorestown at Rancocas Valley, 3:30

Highland at Williamstown, 3:30

Williamstown at Highland, 3:30

Millville at Our Lady of Mercy, 4

Ocean City at Mainland, 4

Moorestown Friends at Westtown, 4

Kingsway at Cumberland, 5:15

Pitman at Clearview, 6:15

Gloucester Catholic at GCIT, 7:30

Gloucester at Glassboro, 7:45

Boys' Basketball

NONLEAGUE

Egg Harbor Township at Brick Township, 6:30

Girls' Basketball

Millville at St. Joseph, 5:30

SOUTH JERSEY INVITATIONAL

Woodrow Wilson at Our Lady of Mercy, 7

Boys' Swimming

OLYMPIC CONFERENCE

Cherry Hill East at Shawnee, 4:45

Girls' Swimming

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Shawnee, 3:30

Lenape at Haddonfield, 5

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown at Willingboro, 4:30

Northern Burlington at Moorestown, 6

Maple Shade at Burlington City, 6

Cinnaminson at New Egypt, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Lower Cape May at Ocean City, 6

Oakcrest at Egg Harbor Township, 6

Atlantic City at Vineland, 6

Hammonton at Buena, 6

Holy Spirit at St. Joseph, 6

COLONIAL CONFERENCE

Haddon Heights at Gateway, 6:30

Collingswood at Haddonfield, 7

Paulsboro at West Deptford, 7

Overbrook (N.J.) at Audubon, 7

Haddon Township at Sterling, 7:30

OLYMPIC CONFERENCE

Winslow Township at Camden Catholic, 5

Washington Township at Cherry Hill West, 6

Paul VI at Cherokee, 6

Seneca at Shawnee, 6

Lenape at Bishop Eustace, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Highland at Gloucester Catholic

Gloucester at Penns Grove, 6

Clayton at Schalick, 6:30

Deptford at Woodstown, 6:30

Pennsville at Pitman, 7

Clearview at Kingsway, 7

NONLEAGUE

Camden at Cherry Hill East, 5

Cumberland at Mainland, 5:30

Burlington Township at Bridgewater-Raritan, 6 Timber Creek at Middletown South, 6:30

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|