S. Jersey Scoreboard

Posted: February 01, 2013

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Holy Cross 66, Palmyra 57

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Moorestown 49, Pennsauken 45

Rancocas Valley 49, Burlington Township 36

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Pemberton 72, Bordentown 64

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

St. Augustine 52, Hammonton 39

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Sacred Heart (N.J.) 61, St. Joseph 60

COLONIAL CONFERENCE

Overbrook (N.J.) 58, Lindenwold 48

Paulsboro 73, Haddon Heights 43

West Deptford 59, Gateway 16

Haddonfield 59, Haddon Township 35

FRIENDS SCHOOLS LEAGUE

George School 51, Moorestown Friends 23

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Pitman 86, Pennsville 41

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown 71, Deptford 52

Schalick 48, Gloucester Catholic 38

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Clearview 55, Delsea 54 (OT)

NONLEAGUE

Wildwood 60, Gloucester 56

Sterling 73, Audubon 43

Cherry Hill East 45, Bishop Eustace 44

Doane Academy 64, King's Christian 26

Camden 62, Seneca 47

Triton 65, GCIT 36

Glassboro 72, Cumberland 53

Winslow Township 45, Cherokee 41

Lenape 51, Cherry Hill West 43

Shawnee 73, Camden Wilson 46

Camden Catholic 49, Washington Township 43

Holy Spirit 66, Vineland 44

Penns Grove 75, Clayton 46

Boys' Bowling

Collingswood 4, Gloucester Catholic 0

Deptford 3, Seneca 1

Hammonton 4, Gloucester 0

Camden County Tech 3, Shawnee 1

Cherry Hill East 4, Eastern 0

Girls' Bowling

Gloucester Tech 3, Pennsauken Tech 1

Deptford 3, Seneca 1

Gloucester 3, Hammonton 1

Shawnee 3, Camden County Tech 1

Eastern 3, Cherry Hill East 1

Collingswood 4, Gloucester Catholic 0

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Rancocas Valley 78, Burlington Township 38

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Northern Burlington 45, Holy Cross 39

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Ocean City 45, Lower Cape May 32

Holy Spirit 84, Vineland 46

COLONIAL CONFERENCE

Collingswood 33, Woodbury 29

Sterling 56, Audubon 20

Haddon Heights 62, Paulsboro 56

TRI-COUNTY CONFERENCE CLASSIC

Penns Grove 46, Clayton 25

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

Woodstown 55, Deptford 51

TRI-COUNTY CONFERENCE ROYAL

Triton 64, GCIT 50

Clearview 49, Delsea 43

Kingsway 46, Highland 24

NONLEAGUE

Doane Academy 38, Kohelet Yeshiva 25

Moorestown Friends 53, Villa Victoria 27

Woodrow Wilson 51, Shawnee 40

Haddon Township 53, Haddonfield 28

St. Joseph 41, Sacred Heart (N.J.) 36

Lenape 63, Cherry Hill West 26

Life Center 50, Blair Academy 48

Moorestown 38, Pennsauken 32

Willingboro 73, Williamstown 35

Bishop Eustace 70, Cherry Hill East 62

Boys' Swimming

Cherry Hill East 97, West Deptford 83 Burlington Freedom

Holy Cross 20 14 11 21 - 66

Palmyra 7 8 17 25 - 57

HC: Chis Campbell 4, Phil Cunha 12, Dillon Keegan 3, Greg Kousoulis 14, Brandon Rowe 18, Jordan Walker 15.

P: Zach Berry 9, Josiah Jenkins 11, Reggie Johnson 4, Tony Perkins 2, Gerald Perkins 7, Davaugn Whitfield-Gaines 13, Caliph Wright 11.

Burlington Liberty

Pennsauken 16 6 11 12 - 45

Moorestown 9 8 9 23 - 49

P: Jstar Allah 6, Stephen Cobb 6, Isaiah Ingram 28, Gilberto Reyes 4, Rhett 1.

M: Treston Ellis 2, Jake Flannery 11, Yuseth Green 11, DeAndre Montgomery 6, Eric Poinsett 4, Seth West 15.

Rancocas Valley 12 10 16 11 - 49

Burlington Township 16 9 9 2 - 36

RV: Vince Anfield 7, Niall Carpenter 3, Kymere Chapman 3, Nick Davidson 15, Darius Dooley 2, Ned Ogoemesim 19.

BT: Kenny Davis 4, TJ Dickens 1, Jalen Ferguson 4, Marvin Harris 2, Ryan Sherman 12, Curtis Thompson 7, Dayne Turner 6.

Burlington Patriot

Bordentown 14 25 7 18 - 64

Pemberton 21 24 9 18 - 72

B: Nick Bartolomei 4, Matt Daniels 6, Patrick Donohue 15, Myron Gordon 11, Mike Jacobs 9, Shane Jardine 4, Jordan Kelso 1, Jahmiere Van Klein 14.

P: Shaun Brooks 18, Dayquan Davis 7, Latee Ivory 2, I'Javion Ivory 20, Ty'rae Johnson 2, Bryant Perez 16, Anthony Wallace 4, Antoine Wilson 3.

Cape-Atlantic American

St. Augustine 11 16 9 16 - 52

Hammonton 7 7 12 13 - 39

SA: Joe Gatto 4, Michael Greenman 7, Andrew Nelson 2, Blake Rousell 19, Brian Seward 1, David Sullivan 18, Mike Vasturia 1.

H: Matt Costa 3, Justin Harris 4, Latell Haskins 2, Christian Mortellite 12, Devon Porteons 7, Isaiah Pugh 11.

Cape-Atlantic National

Sacred Heart (N.J.) 11 16 26 8 - 61

St. Joseph 13 26 12 9 - 60

SH(: Christopher Buirch 11, Justin Derossi 6, Khyle Lee-Williams 16, Raquan Loatman 2, Themba Lungu 7, Tyler Lunsford 17, Ryan Veltman 2.

SJ: Laquay Brown 4, Jordan Davis 2, B.J. Mitchell 13, Luke Ordille 10, Rocco Ordille 5, Ricky Bob Quirindigo 2, Charlie Riccardi 11, John Todoro 5, Val Vadino 8.

Colonial Conference

Haddon Heights 6 9 13 15 - 43

Paulsboro 20 11 19 23 - 73

HH: Tre Broadway 8, Kwame Dokes 2, Pat Jermyn 10, Brandon Joyner 7, Dante Pinckney 3, Brandon Smith 2, Nick Smith 7, Antonio Underdue 4.

P: Deshaun Burgess 3, Derrick Burgess 5, Cassius Carter 2, Julien Davenport 20, Brandon Hamilton 4, Theo Holloway 5, Saleem Little 5, Xavier Lundy 19, Kane Segar 2, Yussuf Stafford 3, Keenen Williams 5.

Gateway 2 2 8 4 - 16

West Deptford 14 19 17 9 - 59

G: Spencer Fallon 4, Justin Fredhoff 4, Dan Kline 6, Matt Spissell 2.

WD: Mike Gardner 6, Justin Hansen 15, T.J. Harcum 4, Preston Harcum 2, Brian Kuda 6, Sean Langan 10, Tyler Leonhardt 2, Luke McKeown 2, Ian McQueen 2, Shai Mumford 2, Marquise Owens 2, James Taylor 3, Isiah Worthy 3.

Lindenwold 6 20 15 7 - 48

Overbrook (N.J.) 16 8 19 15 - 58

L: Rakim Bryant 4, Myles Council 2, Bryant Geddes 2, Bruce Hicks 16, Bryce Hill 8, Eric Hughes 5, Leland Loftin 11.

O(: Mike Black 2, Jaquan Boone 23, Allen Gaskins 9, Wesley Hunter 2, Jordan Lowber 5, Will Miller 10, Corey Oliver 4, John Young 3.

Haddonfield 12 19 15 13 - 59

Haddon Township 13 5 7 10 - 35

H: Abby Bah 7, Chris Biddle 11, Robby Depersia 4, Nick Depersia 17, Billy Griffin 12, Jake Robinson 8.

HT: Casey Boyle 6, Pat Burns 2, Tyler Easterday 8, Nick Marino 2, R.J. McCullough 5, Christian Roche 2, Trey Thatcher 10.

Friends Schools League

George School 8 9 23 11 - 51

Moorestown Friends 2 6 6 9 - 23

GS: Asa Brooker 4, Harrison Fritz 4, Luke Haug 6, Muhmmad Johnson 15, Sekou Kaba 16, George Long 6.

MF: Spencer Bard 2, Andy Cook 2, Shailen Doshi 5, CJ Eni 1, Jordan Ernest 4, Eric Harkaway 1, Tom Martin 2, Jon Nutaitus 1, Dhalil Sadiq 5.

Tri-County Classic

Pennsville 6 12 12 11 - 41

Pitman 17 31 17 21 - 86

P: Shawn Caldwell 3, Ed Camp 3, Kyle Craner 6, Dave Denelsbeck 3, Marcus Denson 5, Tyler Flitcraft 3, Hugh McLaughlin 3, Colin Rieger 13, John Straub 2.

P: Zac Castagna 9, Anthony Corma 9, Trevor Datz 8, Tim Delaney 20, Tad Derenberger 2, Darnell Foreman 14, Rob Hobbs 4, Andrew Sawyer 5, Matt Spicer 2, Eric Stafford 13.

Tri-County Diamond

Deptford 10 9 12 21 - 52

Woodstown 17 12 18 24 - 71

D: Richie Cormaney 2, Carl Lacy 10, Jared Lewis 9, Jahlil Shields 2, Devon Thompson 18, Tyler Wisniewski 11.

W: Khari DeShields 9, Asher Kaithern 11, Francis Mulligan 2, Samuel Nowicki 2, James Oscar 11, Marcus Reed 9, Tariq Thomas 12, Semaj Thomas 15.

Gloucester Catholic 8 11 12 7 - 38

Schalick 14 9 11 14 - 48

GC: Steve Jackson 2, Keanu Kelii 2, Fran Kinsey 8, Dan Petito 1, Austin Regan 11, Mike Shawaryn 14.

S: Melvin Allen 9, Rashaan Holloway 24, Shamirr Kennedy 2, Brandon Ritter 2, DeAndre Solomon 11.

Tri-County Royal

Clearview 12 15 12 9 7 - 55

Delsea 7 16 17 8 6 - 54

C: Gavin Bright 6, Mike Dougherty 2, Tommy Heim 10, Adam Herman 10, Brian Lukacsy 6, Ken McNichols 18, Mark Wilhelm 3.

D: Keith Braxton 5, Ryan Colone 12, Joe Ingram 6, Kaleb Morton 5, Kwame Morton 11, Ronnie Russel 15.

Nonleague

Washington Township 9 10 12 12 - 43

Camden Catholic 11 6 18 14 - 49

WT: Tyler Fisher 3, Alex Grabbe 9, Julian Jastrzebski 16, Ryan Maiden 4, Cody Morrone 3, Dom Nastasi 2, John Williams 6.

CC: Rob Brosh 10, Brendan Crawford 3, Kyle Green 19, Mike Harder 2, Brian Matera 9, Thomas Organ 6.

Winslow Township 10 14 6 15 - 45

Cherokee 8 9 15 9 - 41

WT: Masner Beauplan 11, Kenton Munn 5, John Riegler 3, Joe Scurti 2, Paul Veckins 2, Chris Williams 22.

C: Paul Bellamy 5, Brian Cunningham 2, Anthony Fiorvanti 3, Kyle Kahriger 13, Jake Powell 1, T Tobin 3, Kevin Wixted 14.

Bishop Eustace 7 10 11 16 - 44

Cherry Hill East 11 11 12 11 - 45

BE: Ry'n Bland 10, Brandon Cazan 10, Flo DaSilva 7, Tom Falconiero 8, Nick Hanuscin 9.

CHE: Andrew Brown 7, Hank Davis 7, Gary Hettinger 5, Jake Silpe 16, Austin Wetzler 10.

Vineland 6 11 15 12 - 44

Holy Spirit 18 17 18 13 - 66

V: Jola Babalola 8, Manny Colvin 8, Kevin Ellis 6, Nigel Lunsford 3, Joquan Porter 2, Jairo Rivas 2, Eddie Thomas 5, Charles Ware 10.

HS: CJ Barnes 3, Leon Daniels 2, Shamar Dixon 3, John Middleton 6, Johnny Midi 6, Paul Moore 20, Junior Saintel 14, Matt Sommers 6, Jordan Taylor 6.

Camden 20 11 12 19 - 62

Seneca 10 15 9 13 - 47

C: Kelvin Davis 6, Jamal Halloway 6, Brad Hawkins 2, Tavaris Headen 19, Dontae Hinson 6, Doug Hinson 1, Kirk Johnson 4, Amir Maddred 12, Jamil Maddred 4, Omari McEady 2.

S: Ryan Bradway 2, Jake Ferrell 2, Carter Gimbel 6, Nasir Hollingshead 2, Jennings 3, Jake Limpert 6, Alex Magasic 12, David Owl 5, Nick Rapagna 6, John Rebori 3.

Cherry Hill West 7 7 15 14 - 43

Lenape 11 11 15 14 - 51

CHW: Mike Faust 8, Ryan Lee 2, Sean Mullarkey 1, Kevin Mullarkey 5, Will Plenty 9, Rodney Williams 18.

L: Tabu Gaither 17, Cameron Green 4, Kendall Green 14, Sawyer Hand 8, Cole Moody 2, Paul Mostak 6.

Camden Wilson 12 14 8 12 - 46

Shawnee 19 20 17 17 - 73

CW: Mikal Hamilton 8, Shurron Harrity 5, James Matthews 2, Harvey Mills 2, Tarre Plowden 24, J-Quan Ragin 3, Nigel Sanchez 2.

S: Ryan Bodnar 10, Josh Borrelli 16, Jake Dean 4, Dave Jones 4, Austin Lang 10, Ryan McKenty 3, Tristan Polnitz 14, Mike Reagan 3, Alec Warren 9.

GCIT 11 5 6 14 - 36

Triton 15 21 17 12 - 65

G: Bujowski 2, Sean Gahagan 6, CJ Garcia 3, Grey 1, Jenne 2, McCray 6, Ed Merenda 3, Brett Pietrzak 4, Tim Roberts 9.

T: Bailey 4, Kris Baylor 5, Dave Budd 23, EJ Lott 1, Jake McGlinchey 4, Taylor Naphys 9, Hakeem Soltuni 10, Russell Urban 9.

Cumberland 15 18 13 7 - 53

Glassboro 18 19 18 17 - 72

C: Gerald Durham 9, Milton Morris 8, Joe Ordille 13, Dwayne Parker 6, Wesley Savage 17.

G: Andrew Fisher 5, Acosta Kittles 6, Deonte Rowland 16, Samuel Smith 17, Josh Smith 24, Jared Victor 4.

Penns Grove 20 22 18 15 - 75

Clayton 8 11 11 16 - 46

PG: Troy Brancard 2, Jermane Carter 10, Ge'Shawn Davis 21, Kyle Goodson 3, Allen Killebrew 2, Avery Killebrew 2, Bryant Lee 1, Tristen Lloyd 6, Kylee Ridgeway 8, Steven Sanchez 4, Dominique Ware 16.

C: Purcell Downes 1, Shawn Dunn 12, Khyri Hill 13, Darius Phillips 3, Elijah Rehm 4, Troy Riggs 2, Donovan Simon 8, Donnie Tucker 3.

Doane Academy 18 12 16 18 - 64

King's Christian 4 7 9 6 - 26

DA: Idris Ali 10, Tyler Allen 4, Tyler Carrington 4, Matt Czyewski 2, Davis Graham 11, Tyler Heupel 7, Carl Lane 7, Chris Scott 7, Tommy Simpson 5, John Victor 7.

KC: Josh Beauchamp 1, Isiah Curtis 4, Greg Pamgotopulos 6, Aaron Pamgotopulos 4, Jonathon Roselli 5, Tequan Russell 4, Matt Savarese 2.

Wildwood 15 10 16 19 - 60

Gloucester 15 12 6 23 - 56

W: Francis Christian 22, Malik Flanders 2, Dave Flanders 3, Wesley Hills 2, Mark Jones 2, Anthony Madle 6, Rich Ramagosa 4, Jose Valentin 19.

G: Andrew Boulden 1, Tony Bultron 2, Tom O'Donnell 8, Stefano Okoro 31, Justin Smith 5, Chris Walmsley 9.

Sterling 21 19 20 13 - 73

Audubon 12 14 8 9 - 43

S: Matt Callan 13, Adam Carter 4, Preston Harrison 6, Khalil Howard 8, Marvin Jones 7, Jarod Mullica 1, Zach Paige 12, Ryan Smith 3, Marcus Taylor 15, Mikal Walliyyuddin 2, Connor Walsh 2.

A: Adin Borden 16, Zakary Chiaradia 3, Keene Limbaga 2, Robert Panico 7, Eric Schorr 2, Austin Tassi 8, Zack Thomas 5.

Burlington Liberty

Burlington Township 9 13 8 8 - 38

Rancocas Valley 24 15 21 18 - 78

BT: Carin Arline 16, Shavonne Hubbard 2, Daniella Munoz 2, Taylor Whitley 18.

RV: Deja Brown 2, Gabrielle Cordon 2, Grojan 2, Imani Hanks 2, Sabrina Jackson 7, Jasmine Lewis 8, Brianna Logan 11, Lauren Moses 19, Aaliyah Paxton 4, Kristin Smith 6, Dominique Ward 5, Jordan Woods 10.

Burlington Patriot

Northern Burlington 10 13 13 9 - 45

Holy Cross 5 14 13 7 - 39

NB: Brianna Coit 14, Shelby Dolan 5, Courtney Funk 13, Erika Hill 4, Marissa Rivera 6, Amirah Terry 3.

HC: Alliyah Butts 22, Tara Mason 12, Morgan Morrocco 1, Juliette Stockton 4.

Cape-Atlantic American

Lower Cape May 10 4 8 10 - 32

Ocean City 15 12 11 7 - 45

LCM: Maddie Gibson 4, Lauren Holden 15, Ariel Magee 5, Nicole Sangillo 2, Megan Turner 4, Jill Vandernark 2.

OC: Olivia Briggs 1, Julia Duggan 24, Katie Johnson 2, Natalie Landi 6, Mary Kate Mateer 5, Nicole Piergross 4, Taylor Price 1, Tess Solazzo 2.

Holy Spirit 31 21 19 13 - 84

Vineland 18 7 7 14 - 46

HS: Summer Crilley 13, Cassidy Gallagher 6, Val Garofalo 10, Dayna Hartley 2, Gina Lewis 13, Brianne Long 4, Natalie Neiderhofer 5, Krissy Pallitto 7, Amanda Reale 4, Sarah Shields 6, Annie Wenz 14.

V: Naftali Arias-Torres 2, Shalleter Bonner 2, Gaylynn James 6, Casey Pagan 3, Tanasia Russell 16, Arianna Stokes 14, Iesha Watson 3.

Colonial Conference

Woodbury 6 16 2 5 - 29

Collingswood 6 5 11 11 - 33

W: Zeaenna Brackett 8, Geena DiRugeris 2, Taylor Graham 2, Dacia Holmes 5, Maddie Stebich 2, Danesha Triplett 10.

C: Meghan O'Neill 9, Ellie O'Neill 17, Molly O'Neill 2, Ilana Podwojniak 5.

Audubon 6 1 6 7 - 20

Sterling 16 13 12 15 - 56

A: Allie Borden 5, Dunn 1, Kim Hill 2, Valerie Pineiro 7, Kaitlyn Young 5.

S: Brennah Lambert 2, Ke'alohilani Naone-Carter 4, Leilani Naone-Carter 3, Courtney O'Neill 2, Mayia Rawlinson 3, Anyssa Sanchez 26, Tyra Satchell 4, Tori Shinkowitz 8, Latasha Sparrow 4.

Paulsboro 12 16 17 11 - 56

Haddon Heights 20 16 13 13 - 62

P: Shakara Burgess 6, Alexus McKeithan 22, Raven Robinson 2, Leshai Scruggs 3, Taylor Thomas 9, Shyniece Vessels 14.

HH: Sammy Baker 2, Jynazha Davis 10, Katie Harris 5, Taylor Nichols 5, Nadja Riggs 31, Shayla Sweeney 6, Becky Transue 3.

Tri-County Classic

Penns Grove 10 15 7 14 - 46

Clayton 4 5 8 8 - 25

PG: Jaleena Gonzalez 3, Imani Hayes 5, Vineese Hill 15, Dorothy Lewis 12, Rashira Nichols 2, Danica Pratta 3, Antoinette Winchester 6.

C: Ceciley Joynes 4, Kaymonah Praul 13, Kiana Pretlow 8.

Tri-County Royal

Clearview 11 3 15 20 - 49

Delsea 12 12 5 14 - 43

C: Laura Coughlan 2, Sara Kramer 19, Liz Kramer 8, Maggie Malane 4, Alexi Plitt 5, Kennedi Thompson 11.

D: Asya Alba 2, Taylor Christina 20, Autumn Price 4, Amanda Schmidt 15, Sarah Stuart 2.

Highland 4 6 4 10 - 24

Kingsway 7 16 13 10 - 46

H: Khaaliyah Baines 1, K'yana Brown 4, Amber Buck 2, Devon Graf 5, Erin Looby 1, Jasmine Miranda 4, Morgan Reid 3, Ayanna Williams 4.

K: Allie Gallagher 5, Renee Hasperger 6, Tiana Morgan 11, Caroline Otten 8, Rachel Rivell 6, Nadine Rucci 3, Jada Russell 7.

Triton 10 23 16 15 - 64

GCIT 9 9 11 21 - 50

T: Dominique Budd 22, Deja Bullock 14, Kelsey Funk 6, Samantha Funk 5, Brittany Harlow 4, Teyla Joseph 2, Layne Olsen 4, Samantha Stone 7.

G: Brandi Chester 15, Taylor Favinger 2, Ashley McGinn 7, Alexis McGinn 5, Daisy Saba 12, Taylor Thomas 9.

Nonleague

Kohelet Yeshiva 6 4 11 4 - 25

Doane Academy 11 11 12 4 - 38

KY: H. Hess 2, Kirzner 10, Robin 2, Schwartz 1, Zellis 10.

DA: Mona Lisa Hyppolite 6, Zaniya Lewis 20, Leah Simpson 8, Laure Walker 4.

Lenape 17 11 16 19 - 63

Cherry Hill West 6 4 9 7 - 26

L: Rena Carabases 9, Alicia Hampton 6, Taylor Holmes 13, Taylour Jones 4, Olivia Mahon 2, Mackenzi McErlean 7, Cierra Nichols 2, Alexis Sears 12, Alex Seedes 2, Maddie Sims 4, Jessica Welte 2.

CHW: Christiana Ogunsami 2, Erin Redmond 4, Sasha Williams 7, Kendyl Williams 13.

Moorestown Friends 18 5 21 9 - 53

Villa Victoria 4 10 6 7 - 27

MF: Jasmine Brown 5, Sarah Henig 3, Claire Langlotz 6, Lauren Lowe 6, Emily McKeown 24, Alaina Shivers 3, Noelle Smith 6.

VV: K Hager 2, C Hager 2, Harm 2, Murtha 11, Nelson 4, Rosado 2, Melissa Simmons 4.

Shawnee 8 7 12 13 - 40

Woodrow Wilson 11 16 8 16 - 51

S: Maddie Askin 12, Kelsey Kennedy 2, Marissa Mansure 8, Taylor Ryan 1, Nikola Williams 17.

WW: Shanayah Allen 10, Ciarah Bennett 4, Chanelle Perry 23, Lyayshia Stevens 14.

Cherry Hill East 20 12 17 13 - 62

Bishop Eustace 12 19 18 21 - 70

CHE: Sarah Birchmeir 4, Kendell Boardman 3, Aliyah Godwin 12, Rachel Rivera 11, Zoe Schlessel 14, Yamalis Villegas 18.

BE: Natalie Alleva 12, Lisa Grous 5, Taylor Hudspeth 26, Darby O'Kane 4, Uju Obianwu 4, Kelly Quinn 5, Alexis Santarelli 14.

Haddon Township 12 15 12 14 - 53

Haddonfield 11 6 6 5 - 28

HT: Katie Burns 9, Alayxiah Carr 17, Sarah Getzinger 2, Morgan Lenahan 15, Bella Preziosi 10.

H: Grace Bealor 4, Maddie Betley 6, Julia Kadar 2, Hayley Raymond 2, Taylor Sehdev 14.

Blair Academy 13 11 9 15 - 48

Life Center 10 7 19 14 - 50

BA: Tolly Camara 8, Bre Cavanaungh 14, Sadie Edwards 15, Sammi Hill 3, Kate Ryan 8.

LC: Bose Aiyalogbe 4, Aja Ellison 22, Aliyah Jeune 13, Ashli Jeune 4, Florence Ouattara 3, Crystal Simmons 4.

Willingboro 19 14 18 22 - 73

Williamstown 5 10 8 12 - 35

W: Gabriella Bennett 10, Brashai Bolden 3, Ashley Ellis 5, Vanessa Francis 13, Maya Mosley 15, Micahya Owens 22, Imani Stepney 5.

W: Jessica Butler 2, Taylor Bynoe 14, Julia Dixon 7, Skye Johnson 4, Taylor Walker 8.

Moorestown 5 12 13 8 - 38

Pennsauken 10 2 8 12 - 32

M: Frankie Angeleri 6, Miranda Chrone 2, Shannon Keeler 14, Tristan McGinley 2, Ashannah Rodriguez 2, Maura Talvacchia 12.

P: Aleyah Dupree 4, Tanel Lewis 6, Alyssa Reyes 2, Kristen Roberts 11, Briana Roberts 6, Mercedes Williams 3.

Sacred Heart (N.J.) 13 9 5 9 - 36

St. Joseph 9 8 9 15 - 41

SH(: Mandy Buirch 5, Ciani Carter 8, Kennedy Johnson 19, Kalia Smith 4.

SJ: Dana DiRenzo 11, Dana Donahue 2, Gabby Dudo 8, Chrissy Kozachyn 6, Shannon Metzler 7, Shannon Nilson 5, Sammi Wetzel 2.

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Trenton Catholic at Rancocas Valley, 6:30

Willingboro at Rancocas Valley, 6:30

Northern Burlington at Delran, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Medford Tech at Cinnaminson, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Mainland at Millville, 4

Egg Harbor Township at Absegami, 5:30

Oakcrest at Ocean City, 6

St. Augustine at Atlantic City, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Bridgeton at Lower Cape May, 7

NONLEAGUE

Pennsville at Gateway, 5:30

Overbrook (N.J.) at Clayton, 5:30

Audubon at Buena, 5:30

Timber Creek at Eastern, 6

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Burlington City at Palmyra, 6:30

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Rancocas Valley at Trenton Catholic, 6:30

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Delran at Northern Burlington, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Mainland, 5:30

Egg Harbor Township at Absegami, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Our Lady of Mercy at Hammonton

Lower Cape May at Bridgeton, 5:30

Ocean City at Oakcrest, 6

NONLEAGUE

LEAP Academy Charter at Medford Tech, 5:15

Eastern at Timber Creek, 5:15

SOUTH JERSEY INVITATIONAL

Bordentown vs. Winslow Township, 4:15

Pitman vs. Sterling, 5:30

Collingswood vs. Holy Spirit, 7

Boys' Swimming

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Buena at Millville, 4

OLYMPIC CONFERENCE

Timber Creek at Eastern, 7:30

NONLEAGUE

Schalick at Camden County Tech, 3:45

Girls' Swimming

Cherokee at Eastern, 6:15

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Bordentown at Maple Shade, 6

COLONIAL CONFERENCE

Gateway at Collingswood, 7

Audubon at West Deptford, 7

Lindenwold at Sterling, 7

Paulsboro at Overbrook (N.J.), 7

Haddon Heights at Haddon Township, 7:30

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pennsville at Woodstown, 7

NONLEAGUE

Cherry Hill East at Middle Township, 6

Cherokee at Shawnee, 6

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Florence at Holy Cross, noon

Palmyra at Burlington City, 12:30

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Maple Shade at New Egypt, noon

BURLINGTON COUNTY LIBERTY

Burlington Twp at Pennsauken, 11:30 a.m.

Moorestown at Westampton Tech, noon

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Paul VI at Camden Catholic, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE DIAMOND

GCIT at Glassboro, noon

NONLEAGUE

Bridgeton at Camden

Triton at Cumberland, 10 a.m.

Schalick at Williamstown, 1

Eastern at Bishop Eustace, 1

Bordentown vs. West Deptford at RiverWinds Community Center, 1

Kingsway at Deptford, 1

Highland at Gloucester Catholic, 1

Lower Cape May at Haddon Heights, 4

Delsea at Woodstown, 5:30

Woodbury at Lenape, 6

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Holy Cross at Pemberton, noon

New Egypt at Maple Shade, noon

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Camden Catholic at Paul VI, 1

NONLEAGUE

Haddon Township at Moorestown, 11:30 a.m.

BCIT Westhampton at Florence, noon

Bishop Eustace at Eastern, noon

Camden Acad Charter at Lindenwold, noon

GCIT at Cumberland, noon

Delsea at Woodstown, noon

Kingsway at Schalick, noon

Pitman at Kingsway, noon

Trenton Catholic at Neptune, 1

Glassboro at Triton, 1:30

Cherry Hill East at St. Basil, 2:30

ISAA INVITATIONAL

Freire Charter vs. Life Center at Community College of Philadelphia, 6

SOUTH JERSEY INVITATIONAL

Clearview vs. Sacred Heart (N.J.) at (enter Tournament Site), 1

Boys' Swimming

Haddon Heights at Cherry Hill East, 10 a.m.

Haddonfield at Cherry Hill West, 1

Girls' Swimming

Shawnee at Seneca, 10 a.m.

Rancocas Valley at Cherry Hill East, 11:30 a.m.

Wrestling

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Middle Township, 10 a.m.

COLONIAL CONFERENCE

Haddonfield vs. Triton at N. Burlington, 10 a.m. OLYMPIC CONFERENCE

Lenape at Cherry Hill East

Lenape at Paul VI

Cherry Hill West at Lenape

Cherry Hill West at Cherry Hill East, 10 a.m.

Paul VI at Cherry Hill East, 10 a.m.

Bishop Eustace at Wash Township, 10 a.m.

Bishop Eustace at Cherokee, 1

TRI-COUNTY CONFERENCE

Clayton at Deptford, 10 a.m.

NONLEAGUE

Burlington Township at Cherokee

Burlington Township at Washington Township Timber Creek at Winslow Township

Camden at Eastern

Seneca at Winslow Township

Lower Cape May at Lacey Township, 9 a.m.

West Deptford at Vineland, 10 a.m.

Haddon Heights at Nutley, 10 a.m.

Westampton Tech at Overbrook (N.J.), 10 a.m. Burlington Twp at Bishop Eustace, 11 a.m.

Phillipsburg at Paulsboro, 1:30

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY PATRIOT

Medford Tech at Delran, 6:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Oakcrest, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Sacred Heart (N.J.) at Cape May Tech

Pleasantville at Buena, 5:30

NONLEAGUE

Maple Shade at Moorestown Friends, 5:15

St. Joseph at Cedar Creek, 5:30

Deptford at Camden Academy Charter, 5:30

Schalick at GCIT, 5:30

Cumberland at Camden County Tech, 5:30

Hamilton West at Burlington Township, 6:30

Atlantic Tech at Wildwood Catholic, 7

Girls' Basketball

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Egg Harbor Township, 5:30

CAPE-ATLANTIC LEAGUE UNITED

Pleasantville at Buena, 5:30

Cape May Tech at Sacred Heart (N.J.), 7

NONLEAGUE

Palmyra at Pennsauken Tech

Deptford at Wildwood, 5

New Egypt at Medford Tech, 5:15

Northern Burlington at Nottingham, 5:30

Audubon at Schalick, 5:30

Haddon Heights at Moorestown Friends, 5:30

Woodbury at Glassboro, 5:30

Burlington Township at Hamilton West, 6:30

Pennsauken at Paul VI, 7

Wrestling

BURLINGTON COUNTY LEAGUE

Palmyra at Pemberton, 6

CAPE-ATLANTIC LEAGUE

Absegami at Vineland, 7

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Pennsauken

Collingswood at Paulsboro, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Gloucester Catholic at Gloucester, 7

NONLEAGUE

Rancocas Valley at Mainland, 5

St. Joseph at Willingboro, 5

Kingsway at Moorestown, 6

Paul VI at Burlington City, 6

Pitman at Riverside, 6

Triton at Sterling, 7

Boys' Basketball

BURLINGTON COUNTY

Florence at Riverside, 5:15

Westampton Tech at Willingboro, 5:15

Bordentown at Holy Cross, 6:30

New Egypt at Cinnaminson, 6:30

Northern Burlington at Rancocas Valley, 6:30

Delran at Maple Shade, 6:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Egg Harbor Township at Millville, 4

Absegami at Mainland, 5:30

Vineland at Atlantic City, 7

COLONIAL CONFERENCE

Audubon at Paulsboro, 5:30

Gateway at Haddon Township, 5:30

Haddonfield at Overbrook (N.J.), 5:30

Woodbury at Lindenwold, 5:30

Collingswood at Sterling, 7

West Deptford at Haddon Heights, 7

OLYMPIC CONFERENCE

Eastern at Cherokee, 6

Lenape at Washington Township, 7

Camden Catholic at Bishop Eustace, 7

Shawnee at Cherry Hill West, 7

TRI-COUNTY CONFERENCE

Pennsville at Salem, 5:30

Gloucester at Pitman, 5:30

Williamstown at Clearview, 5:30

NONLEAGUE

Wildwood at Penns Grove, 4

Gloucester Catholic at Palmyra, 5:30

Woodstown at Cumberland, 5:30

GCIT at Highland, 5:30

Atlantic Christian at Christian Academy, 5:30

Winslow Township at Timber Creek, 7

Cherry Hill East at Gloucester Catholic, 7

Oakcrest at Holy Spirit, 7

Hammonton at Lower Cape May, 7

Middle Township at Ocean City, 7

St. Augustine at Bridgeton, 7

Paul VI at Camden Wilson, 7

Triton at Delsea, 7

Girls' Basketball

BURLINGTON COUNTY FREEDOM

Riverside at Florence, 5:15

CAPE-ATLANTIC LEAGUE AMERICAN

Millville at Egg Harbor Township, 5:30

Atlantic City at Vineland, 6

Mainland at Absegami, 7

CAPE-ATLANTIC LEAGUE NATIONAL

Lower Cape May at Hammonton, 5:30

Bridgeton at Our Lady of Mercy, 7

Ocean City at Middle Township, 7

COLONIAL CONFERENCE

Lindenwold at Woodbury, 5:30

Haddon Township at Gateway, 5:30

Paulsboro at Audubon, 6

Sterling at Collingswood, 7

OLYMPIC CONFERENCE AMERICAN

Cherokee at Eastern, 6

Washington Township at Lenape, 6

OLYMPIC CONFERENCE NATIONAL

Woodrow Wilson at Paul VI, 5:30

Bishop Eustace at Camden Catholic, 7

OLYMPIC CONFERENCE PATRIOT

Timber Creek at Winslow Township, 5:15

comments powered by Disqus
|
|
|
|
|